Thrunite Catapult v2 w wersji "monster"

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeśli wpakowałeś w XR-E 2,8A (nie 2,8mA, pewnie pomyłka :) ), to masz efekt odwrotny od zamierzonego. Nawet zalutowana na podłożu pod MT-G2 z bezpośrednim padem termalnym, nie będzie miała za dobrze. Możesz uszkodzić diodę, a jej jasność może byc mniejsza niż przy 2,1A. Wersję C10 masz na 2 czy jedno ogniwo? Jeśli na jedno to długo takim prądem w diodę się cieszył nie będziesz, bo Vf diody jest juz bardzo wysokie przy takich prądach.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Testowałem oskalpowaną XR-E w C10.
Skupienie - igła 2 - 3 x lepsze jak bez skalpu.
Ale: bardzo duża ilość światła w promieniu wtórnym. Po 100m ilość światła na punkcie mniejsza jak w wersji bez skalpu.
2.8A na podłożu Noctigom nie daje rady. Dioda przegrzewa się.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Po za tym skupienie to jeszcze nie wszystko. Jak Darek słusznie zauważył, liczy ilość światła w spocie. Ja na szperacze wykorzystuję teraz diody XP-G2 S2. Np w takim Small Sun ZY-T08, XP-G mimo większego spotu niż z XR-E zasięg gołym okiem jest o wiele większy a i szperacz jest bardziej użyteczny. Moim podstawowym szperaczem w tej chwili jest XP-G2 S2 @ 2,4A w refie Catapult. Skupienie piękne i większość światła w spocie, więcej nie trzeba. Zanim drzewa się zazieleniły, czyli wczesną wiosną, wykurzyłem kolesia, który w nocy obcinał brzozę w szczerym polu, oddaloną od mojego okna o 370m i dokładnie widziałem postać prawdopodobnie na drabinie. Była czysta noc bez zamglenia. Zaczęło się od odgłosu silnika, byłem przekonany, że ktoś jakimś crossem jeździ, albo quadem się zakopał, a to gościu do kominka drewna potrzebował :mrgreen: :o Obok stał samochód z przyczepką i nawet domyślam się czyj on był :evil:


Obrazek

Tylko trochę tu koledze DNF off-top robimy.
grzekot
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 17:08
Lokalizacja: polska

Post autor: grzekot »

Witam.
Jak jest z trwałością tak oskalpowanej diody? Czy w potrójny refie z Kinga też będzie lepsze skupienie?
Pozdrawiam Grzegorz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A to jakaś trwałość jest potrzebna? Świecisz latarkami? :O A tak serio to nawet jeśli trwałość stapdnie do kilkuset godzin,
to i tak dam sobie rękę uciąć, że tego nie wyświecisz. W każdym refie skalp się lepiej skupi :) Tylko czy aż tyle ile byś sobie tego życzył?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Trwałość nie powinna spaść pod warunkiem nie uszkodzenia struktury, nawet powinny poprawić się warunki chłodzenia samej struktury bo w tym plastiku-soczewce zapewne jest gorzej termicznie. Mam w lampce na biurku takie 3 oskalpowane XP-G i świeca już ponad rok po około 6h dziennie .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Po co zatapiać w fujiku sterownik, skoro taka gruba warstwa działa jak izolator a nie przewodnik ciepła ?
ILPT
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Po to, że lepiej nagrzewać pastę, niż powietrze. Nawet w takiej ilości ma przewodnictwo cieplne lepsze niż pusta przestrzeń piguły.
Kilka latarek tak zrobionych i dzięki temu nie włącza się zabezpieczenie termiczne drivera po 10s pracy w trybie high.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ