Tylna lampka na 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

To tak jak powiedziałem: powierzchnia świecenia. Samochodowe pozycyjne są łatwiej zauważalne NIE dlatego, że są jaśniejsze ale po prostu większe. Zmajstruj sobie analogiczną kolubrynę i też będą Cię omijać :) .
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Hetman pisze:Samochodowe pozycyjne są łatwiej zauważalne NIE dlatego, że są jaśniejsze ale po prostu większe.
Oj tutaj się nie zgodzę. Za to mogę powiedzieć, że samochodowe mniej oślepiają (z niedużych odległości), dlatego, że mają większą powierzchnię świecenia. Z bardzo daleka powierzchnia nie ma takiego znaczenia, liczy się moc jaka docieka na tę odległość. (oczywiście nie mówię całkiem ogólnie, tylko w porównaniu świateł samochodowych i rowerowych).
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

marmez pisze:
Hetman pisze:Samochodowe pozycyjne są łatwiej zauważalne NIE dlatego, że są jaśniejsze ale po prostu większe.
Oj tutaj się nie zgodzę. Za to mogę powiedzieć, że samochodowe mniej oślepiają (z niedużych odległości), dlatego, że mają większą powierzchnię świecenia. Z bardzo daleka powierzchnia nie ma takiego znaczenia, liczy się moc jaka docieka na tę odległość. (oczywiście nie mówię całkiem ogólnie, tylko w porównaniu świateł samochodowych i rowerowych).

To ja Ci zarzucę jeszcze jedną ciekawostkę: dwuśladów jest nieporównywalnie więcej na naszych drogach w stosunku do jednośladów i nawet jak widzisz pojedyncze dobre światło to Twój mózg nie rozpoznaje go wystarczająco szybko i sprawnie - prosty przykład to osobówka z uszkodzoną jedną lampą (i niestety w tą kategorię łapią się wszystkie rowery, niezależnie od silnej lampki).


"Moc" ma znaczenie przy złej przejrzystości powietrza (vide mgła), żarówka od tylnego pozyjnego ma ma raptem 5W - przełóż to sobie na diodowe ;) i wyjdzie Ci że zwykła chińska ledka "1W" to świat i ludzie przy odpowiednio skonstruowanej lampie.
jkndgplq
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 10:57
Lokalizacja: Ładne

Post autor: jkndgplq »

Witam!

Czy ta lampka jest na ogniwa 18650 ?

ObrazekObrazek
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Raczej nie. Jest napisane, że posiada wbudowaną baterię 500mAh, czyli za mało na 18650. Chyba, że tam jakiś Bailong siedzi. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
jkndgplq pisze:Czy ta lampka jest na ogniwa 18650 ?
Jest napisane:
built-in lithium battery 3.7V 500mAh
więc lampka ma wbudowane ogniwo. Dalej w opisie, można znaleźć, że jest to ogniwo litowo-polimerowe, czyli nie jest na ogniwa 18650.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Size: 80*16*22mm
Czyli 18650 nie zmieści się nawet.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Mam tą (lub oryginalną, bo nie z aliexpress) lampkę - nie używałem intensywniej i nie mam rozeznania ile czasu świeci na 1 naładowaniu, ale świeci naprawdę fajnie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja prędzej bym polecał Wallego. Fakt, jest na AAA, ale przy dość intensywnym użytkowaniu akumulatory spisują się bdb.
ILPT
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Jak szukałem z 2 lata temu to w żadnym chińskim sklepie nie było gotowej tylnej na 18650. Obawiam się że nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ale po co tylna lampka na 18650? Skoro przy jasności jaka jest potrzebna nawet akumulatorki AA wystarczają na bardzo długo.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Aby ujednolicić źródło zasilania całego sprzętu np. podczas kilkumiesięcznej wyprawy. To bardzo ważne aby w sytuacji awaryjnej móc przerzucać ogniwo 18650 między różnymi urządzeniami. Mając wszystko na 18650 oszczędzamy również miejsce na ładowarki, kable, adaptery itd.

Po prostu jest to wygodne mieć podczas wyprawy wszystko zasilane tym samym ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Nie wspominając o ilości energii zgromadzonej w li-ion w stosunku do AAA.

A to moja nowa tylna lampka:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Żeby nie było hejtów od razu uprzedzę że driver daje w trybie max 0.7A w diodę.
Ten rodzaj optyki najbardziej mi pasuje bo światło widać na 270 stopni.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

GPS też masz na 18650? A telefon?
jkndgplq
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 10:57
Lokalizacja: Ładne

Post autor: jkndgplq »

MCSubi, gps i tel. może ładować z powerbanku, który jest na ogniwa 18650.
Ostatnio zmieniony wtorek 26 kwie 2016, 21:28 przez jkndgplq, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ