NITEFIGHTER-F30B + zdjęcia porównawcze innych latarek

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

NITEFIGHTER-F30B + zdjęcia porównawcze innych latarek

Post autor: Jacek318 »

Niedawno dotarła do mnie latarka NITEFIGHTER-F30B z banggood.com. Latarka została owinięta w białą piankę oraz zapakowana w zielony worek. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - body jest dobrze wykonane, powłoka w półmacie bez defektów. Wszędzie gdzie trzeba dopasowane oringi. Waga NF (po wymianie drivera) 143g, natomiast C8 147g.

ObrazekObrazek

Latarka jest nieco mniejszych rozmiarów, w porównaniu do popularnego Connvoy'a C8. Zasięg ze względu na nieco mniejszy ref typu SMO jest mniejszy, ale za to nieco szerszy spill/spot, co może być atutem dla wielu osób. Reflektor posiada parę mniej istotnych defektów, ale jest bez zanieczyszczeń. Szybka standardowa, bez powłok.

Obrazek
Obrazek

Po rozkręceniu ukazuje się niestandardowe MPCB o wymiarach 25mm. Nie ma również standardowej podkładki centrującej, zastosowano podkładkę wyciętą z grubszej folii. Aby zastosować podkładkę centrującą, trzeba ją dość mocno zeszlifować. W innym wypadku nie dokręci się koronki w korpus latarki (widoczny oring uszczelniający). Z drugiej strony widać sterownik dociśnięty aluminiowym pierścieniem. I tu mała uwaga, nie jestem teraz w 100% pewien ale prawdopodobnie jest tu lewy gwint. Piszę to ponieważ dostałem zapytanie odnośnie kleju w tym miejscu. Zainstalowany driver o wymiarach 21mm "karmi" diodę prądem około 2,2A, dlatego też nie powinno być problemów z dłuższą eksploatacją bez modyfikacji (pod warunkiem zastosowania ogniw z protekcją). W przypadku zastosowania sterownika Nanjg, do sprężynki będzie trzeba dolutować dystans od 3-5mm. W innym wypadku ogniwo będzie zbyt luźne, czego efektem jest przygasanie latarki.

Obrazek
Obrazek

Jak widać na poniższym zdjęciu, pod MPCB znajduje anodowana powierzchnia body (brak piguły), która została przesmarowana niewielką ilością (jak na chińczyków) pasty termoprzewodzącej. Poniżej jest driver który znajduje się na 2 uprzednio zeszlifowanych do odpowiednich wymiarów oraz zlutowanych ze sobą podkładkach. Być może nie wygląda to zbyt estetycznie ale za to spełnia swoją funkcję.

Obrazek
Obrazek

Od strony "dupki" widoczny anodowany, precyzyjnie nacięty gwint z dość sporą liczbą zwoi. Nie podoba mi się natomiast budowa włącznika, który wydaje się kiepskiej jakości, a niestandardowe wymiary, mogą stważać problemy podczas wymiany. Słaba sprężyna, nieco większa rezystancja. Demontaż włącznika stanowi problem, ponieważ aluminiowy pierścień został dość skutecznie przyklejony klejem.

Obrazek
Obrazek


Zdjęcia w terenie

Ustawienia aparatu
ISO 100, Słoneczny dzień.

1. NS 2,8A XM-L2 3B, 2. C8 OP 2,8 XP-L (ok 5000K), 3. S2 2,8A XM-L2 3B, szybka z powłokami, 4. UF S5 2,8 XM-L2 D7 90CRI
ObrazekObrazekObrazekObrazek

1. NS 2,8A XM-L2 3B, 2. C8 OP 2,8 XP-L (ok 5000K), 3. S2 2,8A XM-L2 3B
ObrazekObrazekObrazek



Z ciekawości chciałem sprawdzić zasięg skalpowanej C8. Od szlabanu do drzew +/- 5m jest 430m. Odległość sprawdziłem miarą 10m. Przy skalpowanej C8 wyraźnie widać resztki światła padające na drzewa. Sprawdziłem osobiście a nie tylko na podstawie zdjęć. W przypadku NF i C8 XP-L również dociera nieco fotonów, jednak wyraźnie mniej. Ciężko jest określić zasięg, kolega który stał z latarką koło szlabanu, stwierdził że przestałem być widoczny od około 200 metrów.

Niedawno tu był gęsty karłowaty las, podczas pożaru spłonęły 4 hektary.
Obrazek

1. NS 2,8A XM-L2 3B, 2. C8 OP 2,8 XP-L (ok 5000K), 3. C8 SMO 3,15A skalp, 4. S2 2,8A XM-L2 3B, szybka z powłokami, 5. UF S5 2,8 XM-L2 D7 90CRI
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 22 lis 2015, 23:34 przez Jacek318, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Fajna recka, właśnie byłem ciekaw jak ona się ma do C8 bo cena ostatnio mnie kusiła i chciałem wziąć na próbę :wink:
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Dodałem informację na temat wagi, lewego gwintu przy pierścieniu drivera oraz dystansu w przypadku zastosowania sterownika Nanjg.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 cze 2015, 21:45 przez Jacek318, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Jacek318, Twoja informacja odnośnie lewego gwintu przydała się w 100%. Byłem już bliski zrezygnowania, ponieważ ciągle myślałem, że pod pierścieniem jest masa kleju. Okazało się, że jest sucho, a odkręcenie pierścienia wymaga po prostu przyłożenia konkretnej siły.

Do dwóch, oryginalnych rezystorów pomiarowych (0,43) dodałem równolegle kolejny - 0,38 Ohma. Prąd wzrósł do 2,65~2,70A. Moim zdaniem wystarczy.

Dzięki za informacje.

Edit:
W mojej wersji nie było kleju pod pierścieniem włącznika. Potwierdzam, że jest on dość lichy i samo klikanie nie jest tak gładkie jak w Omtenach. Przy niskich trybach słychać piski dochodzące z jego okolic - pewnie drgania sprężynek.
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Jeśli to nie problem dla kolegi, to dołożę od siebie kilka zdjęć, aby nie dublować tematu.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Jak rozumiem sterownik montowany seryjnie nie jest stałoprądowy?
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Stałoprądowy. Napisałem około ponieważ nie zapisałem sobie wyników. Było bodaj 2,25A.

Następnym razem, nie kupił bym tej latarki głównie z powodu kiepskiego włącznika o niestandardowych wymiarach. Dochodzą do tego trudności z wymianą sterownika (inny wymiar), problematyczna wymiana podłoża na Sinkpad, Noctigon 20mm (ze względu na wymiary reflektora i możliwość zwarć).
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

Kupiłem latarkę w promocji banggood.
Wyłącznik uszkodzony.
Reflektor z pyłkami na powierzchni, niewycentrowany - takie rozwiązanie (brak podkładki centrującej).
Mechanika i powłoki dobrej jakości.
Chyba lepiej dołożyć do jakiegokolwiek Convoy-a - jakość i wykonanie gwarantowane.
pzdr
ODPOWIEDZ