Latarka Philips LED SFL7000

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Dolby
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 13:05
Lokalizacja: Wałbrzych

Latarka Philips LED SFL7000

Post autor: Dolby »

Witam.
Z racji, że korzystam z wiedzy zawartej w owym forum, wypadałoby dać też coś od siebie :)
Więc sporządzę, mały opis (tak opis a nie recenzję) latarki Philipsa dawanej za pkt. w stacji "Lotos". A dlaczego nie recenzja? Bo jak przeglądałem recenzję, co bardziej zaawansowanych użytkowników to nie do końca potrafiłem rozszyfrować co poniektóre wykresy. A co dopiero stworzyć własne, tak aby miało to jakikolwiek sens :)
Myślę, że zostanie mi to wybaczone a teraz przechodzimy do opisu właściwego.

Obrazek

Latarka jest niemała jak na akcesorium samochodowe (a sposób jej pozyskania na to by wskazywał), ale to już nie wina firmy Philips.
Najpierw wizualia.
Opakowanie to typowy blister jakich wszędzie pełno. W zestawie, zapasowych oringów brak, baterii także nie uświadczymy. Smycz a raczej "smyczka" jaka jest dodana to małe nieporozumienie. Nadała by się do jakiegoś telefonu bądź latarki na jedno AA, a nie do takiego sprzętu. Co tu dużo mówić, cały czas ma się wrażenie że zaraz się urwie. "Dziurka" na smycz, jest mała i dziwnie ułożona (patrz foto) co raczej uniemożliwia podczepienie czegoś godnego jej gabarytów.
Latarka jest spora, ale jej wielkość jest w normie jak na sprzęt który zabieramy nie "przypadkiem". Dalej, anodyzacja jest w porządku, nie ma się do czego przyczepić, kilka wypadów już przeżyła i oznak zużycia większych nie ma. Choć z drugiej strony, z racji na gabaryty raczej jest noszona w taki sposób, że nie ma styczności z innymi metalowymi przedmiotami.
Moletowanie, jest delikatne i na całej latarce. W sumie swoje zadanie spełnia z racji tego że jest niepotrzebne. Latarka jest pokryta gumowym "pokrowcem" który zapobiega ślizganiu się, no i w zimne dni nie dręczy nas bijący chłód metalu. Mankament jedynie jest taki, że zakrętka baterii, ma moletowanie "po obwodzie" a nie wzdłuż, co skutecznie utrudnia dostanie się do środka.
"Główka" latarki jest nieodkręcalna, albo ja nie mam szmocy w rękach. Trudno powiedzieć, modzić jej nie mam zamiaru więc, nie zależało mi aby za wszelką ceną dokonać na niej dekapitacji. Jak już jesteśmy przy główce, to trzeba wspomnieć, że szybka jest z plastykowa. Co to jest dokładnie to Wam nie powiem, ale na pewno nie jest to szkło. Mało tego. Jest to mocno przeciętnej jakości "szkiełko", bo zarysować je jest bardzo łatwo. Trzeba uważać.
Przycisk jest gumowaty, chodzi stosunkowo ciężko. jest w sumie ok. Przypadkowo nie włączymy światła, ale i sześciolatek sobie poradzi. Minus to taki że jest za daleko od powierzchni gumowatej. Trzymając latarkę tak jak chciał tego producent nie włączymy jej.

Jak to świeci.
Beamshotów na razie nie będzie.
Ale mogę opisać co nieco. Wg. producenta ma 120lm (60lm w low), reflektor jest gładki i skupiony co daje nawet niezły zasięg jeśli się przesiadamy ze zwykłych "żarówkowych" latarek. Choć rewelacji nie ma to jednak jest dobrze. Mamy jakieś 25-30m zasięgu, gdzie mamy dobrą widoczność. Różni ludzie różnie podchodzą do zasięgu. Oczywiście i na 70m widać, że owy Philips świeci i jakiś większy obiekt (typu człowiek) byłby widoczny.
Ale jednak te 30m to jest git i widać wszystkie szczegóły. W międzyczasie postaram się podać faktyczne dane, to co opisuję teraz to raczej opis z głowy i mogę mylić.

Zaznaczam, że NIE MAM porównania. Nie mam innych latarek tego typu. Więc ocena jaka jest taka jest.

Porównanie wielkości do stosunkowo popularnej Olight i3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Szkoda że w pełni nie rozebrałeś głowicy i nie pokazałeś jak to wewnątrz wygląda.

Poza tym jest ok :)
ILPT
Lemon
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lemon »

Mam również taką latarkę, według mnie mechanicznie - ok, poza wspomnianą szybką, widzę w niej potencjał do przeróbki, przede wszystkim dlatego, że zmieści 3 ogniwa C, a owe 120 lm mnie całkowicie nie zadowala. Podobnie jak Tobie nie udało mi się odkręcić główki, a zapewniam, że mocno się starałem ale to kwestia czasu (na blistrze był obrazek z rozmontowaną główką co wskazuje, że jest demontowalna). Jak mi się uda na pewno się pochwalę.
pozdrawiam
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Też właśnie miałem brać tą latarkę ale na razie poczekam na rozkręcenie jej :) Mam nadzieję że Lotos poczeka w razie czego na mnie :). Pozdrawiam
Lemon
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lemon »

Witam,
tak jak obiecałem udało mi się rozkręcić prawie całą. Według mnie mechanicznie jest nawet przekombinowana ale bardzo starannie wykonana, natomiast elektronika to jakaś porażka. Trudności z rozkręceniem wynikają z tego, że główka jest lekko sklejona. Ja rozkręciłem w ten sposób, że zacisnąłem główkę w imadle poprzez sosnowe przekładki i kręciłem korpusem również zaciśniętym pomiędzy dwoma kawałkami miękkiego drewna (jeden miał półkoliste wybranie). Wykonałem minimalny ruch w stronę zakręcania a następnie odkręcanie poszło gładko.
Jedynie nie udało mi się rozmontować główki aby wyjąć ze środka ref, szybkę i nakrętkę mocującą je.
pozdrawiam
Załączniki
Zdjęcie0478.jpg
Zdjęcie0478.jpg (38.91 KiB) Przejrzano 2737 razy
bocianek
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 11:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bocianek »

Witam,

Mam pytanie jaka dioda led jest tam włożona ?
ile wat, jaki typ/model ?
Mam taką latarkę i ciekawi mnie to ;)
Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W tym philipsie siedzi XP-E na PCB 16mm, żeby się tam dostać trzeba sporo siły albo opalarkę. Dwie rozkręciłem "tymi ręcami", jedną musiałem podgrzewać. Głowica jest klejona. Jeśli chcesz tej diody użyć do Livarno, warto by ją zalutować na MCPCB.
A.. zapomniałem, jeden egzemplarz miał XP-C.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Piękne zdjęcia :wink:
Ni-Cd Man.
hswg
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 15:39
Lokalizacja: brać kasę?
Kontakt:

Post autor: hswg »

Całe szczęście, że tu trafiłem. Już ją miałem siłowo i na oślep rozkręcać. To moja pierwsza "poważna" latarka, dzięki której nabrałem apetytu na coś mocniejszego. Na razie mam za małą wiedzę na przeróbki i chyba ją odsprzedam. A może ktoś wsadził tam konkretniejszą diodę i się pochwali?
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Czy ktoś już coś konkretniej opiszę o tej latarce? Mogę ją wziąć za punkty, czy warto? W sklepach chodzi po 119zł. Czy jest zasilane ogniwem 18650?
ODPOWIEDZ