SOLARSTORM X5 Z funkcją krótkich i długich świateł.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

1 dioda dostaje ok 1,4A, z tego, co widzę. 2h czyli pakiet ma akusy o pojemności ~1500mAh (jeśli są 4szt).
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

No ten pakiet jest akurat dosyć słaby. Chociaż myślę, że jak by rozwalić pakiet i same akusy normalną ładowarką naładować i wrzucić je do koszyka to by był lepszy wynik, ale puki czas świecenia jest w miare sensowny to nie ruszam.

Wydaje mi się, że sama elektronika jest kijowa w tych pakietach, bez balansera ciężko uzyskać pełną wydajność. Sądzę tak bo stary pakiet, który ostatnio rozbierałem teraz świeci mi dłużej niż jak był nowy :-| ładowanie tych akumulatorów osobno w lii500 + koszyk i uzyskałem 25min dłuższy czas świecenia po ponad 2 latach używania pakietu. Co mnie najbardziej zaskoczyło to fakt, że zmiana kolejności akusów w koszyku ma tak duże znaczenie. Próbowałem kilka kombinacji i czasy świecenia były od 1,40h do 3,15h. Teraz to pewnie dlatego, że już są jednak dosyć stare i zużyte, ale sam fakt, że teraz lampka świeci mi dłużej mnie mocno zaskoczył.

A co do lampek z rozwiązaniem krótkie/długie światła to jeszcze jest taka http://www.aliexpress.com/item/Security ... 70524.html
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Po kolejnej jeździe mogę stwierdzić, że jednak brakuje trochę mocy na "długich", jak by poszło w tę diodę >2A to było by naprawdę nieźle. Jeszcze kilka zdjęć jak się prezentuje na kasku + ta z "Angel Eyes" - świeci naprawdę fajnie, ale konstrukcja jest dziwna i nie rozebrałem jej do końca, więc nie wiem dokładnie jak z odprowadzaniem ciepła, ale nagrzewa się dość szybko.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Ducho3 »

sebaxgh wielkie dzięki za info o latareczkach, a powiedz coś więcej o tej z "Angel Eyes" jak to świeci ?
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Dobrze ta lampka świeci, lepiej od moich 2 pozostałych na 2 diodach. Światło nie jest tak mocno skupione na środku tylko całkiem dobrze rozłożone na boki. Same te 'ringi' świecą lepiej niż zwykłe lampki po kilka/kilkanaście zł. Tylko konstrukcyjnie nie wiem do końca jak z chłodzeniem i czy jest wodoszczelna. Niestety nie dysponuje obecnie dobrym aparatem, ale w przyszłym tygodniu to się zmieni i porobię zdjęcia.
ODPOWIEDZ