Lucky Sun D80 BLF Edition

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Lucky Sun D80 BLF Edition

Post autor: michal1 »

Cześć,
Krótka recenzja, na razie bez zdjęć na dworze (śnieg) i pomiarów (ogniwa nie doszły).
Latarka z Gearbest:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_139172.html
Recenzja na BLF:
http://budgetlightforum.com/node/35262
Dane techniczne od producenta:
Brand: BLF /Producent: BLF
Model: D80 /Model: D80
Lamp Beads: Cree XM-L2 / Źródło światła XM-L2
Beads Number: 1 / Ilość źródeł światła: 1
Lumens Range: >1000Lumens / Ilość lm: >1000lm
Luminous Flux: 1100Lm
CCT: 4700-5000K (3C) /Temperatura barwowa: 4700-5000K (odpowiada tintowi 3C)
Switch Type: Clicky / Rodzaj włącznika: mechaniczny
Switch Location: Tail Cap / Miejsce włącznika: tylna nakrętka
Feature: Stainless Steel Bezel / Koronka ze stali nierdzewnej
Function: Camping,Hiking,Walking,Night Riding,Exploring,Household Use / Zastosowania:
Biwak, wspinanie, wędrówki, użytek przydomowy, jazda na rowerze, eksplorowanie
Battery Type: 18650 / Zasilanie: Ogniwo 18650
Battery Quantity: 1 (not included) / Zasilanie: 1 ogniwo (nie dołączono)
Mode: 5(Turbo > High > Middle > Low > Lower) / Tryby pracy: Turbo > wysoki > średni > mały > najmniejszy
Mode Memory: Yes / Pamięć trybów: Tak
Waterproof Standard: IPX-7 Standard Waterproof / Latarka spełnia normę IPX-7

Latarka przychodzi w małym tekturowym pudełeczku. Z akcesoriów dostajemy tylko jedną regulowaną smyczkę, jednak lepszą niż tą z latarek Convoy. BLF D80 jest trochę większa od serii Convoy m i Solarforce L2, ale mniejsza od C8. Rozmiar reflektora też jest mniejszy co ma odzwierciedlenie w zasięgu.
Pierwsze wrażenie jakie na mnie wywarła było pozytywne - wizualnie mi się bardzo podoba. Wydaje się dużo ciekawsza niż oklepane Convoye. Latarka pewnie leży w łapce, nie ślizga się, moletowanie nie przeszkadza, ręka mieści się na latarce. Sprawia wrażenie solidnej, moletowania jest na bardzo przyzwoitym poziomie - przynajmniej na takim jak w nowych Convoyach.
Ścianki są grube, latarka sprawia wrażenie masywnej.
Włącznik działa dość twardo, ale pewnie. Można się przyzwyczaić - mi to nie przeszkadza.
Gwinty ładne, równe anodyzowane, nie za długie, nie za krótkie, jednak troszeczkę smaru by nie zaszkodziło. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. :)
Latarka posiada szybkę z powłokami.
Z jednej strony ogniwa, mamy długą, dość mocną sprężynkę, z drugiej szeroki metalowy styk. Działają ogniwa bez wystającego plusa, ze względu na długość sprężynki prawdopodobnie zmieściłyby się ogniwa zabezpieczone, ale co do tego nie jestem pewien.
Na uwagę zasługuje metalowa koronka, która dodaje latarce uroku. :razz:
Ponadto anodyzacja bez skaz, dioda dobrze wycentrowana, fajna gumka włącznika ( trochę mniejsza niż w Convoyach), miejsce na smyczkę. Latarka stoi na "dupce".
Zamierzam się dobrać do sterownika i pomierzyć poszczególne tryby. :) Jest ich sporo, nie ma migaczy, są całkiem nieźle dobrane, ale brakuje trybu moon.
Zasięg całkiem niezły - wąski spot i szeroki spill.(Ref SMO) Można z nią spacerować, oczywiście najlepiej sprawdza się na jakimś większym dystansie, ale dzięki tylu trybom nie jest źle.
Odprowadzanie ciepła bardzo dobre - latarka robi się szybko gorąca (podłoże Noctigon)
Pomiary (miernikiem, ale nie zaniża prądów)
1. 0,1A
2. 0,4A
3. 0,65A
4. 1,5A
5. 3A
Podsumowując:
Zalety:
-wysoka jakość wykonania
-ilość światła
-barwa
-latarka jest przemyślana i dopracowana
Wady:
-Stosunkowo droga
-Gwinty mogłyby być troszkę lepiej nasmarowane
Z latarki jestem zadowolony, prawdopodobnie z czasem znajdę więcej wad, ale mogę ją polecić tym którzy szukają czegoś podobnego do Convoya, ale innego, bardziej dopracowanego i dysponują troszkę większym budżetem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostanie zdjęcie to porównanie rozkładu światła do Olight S10 Baton.
Pozdrawiam,
Michał
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dodałem pomiary prądów.
ODPOWIEDZ