Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Owszem, mogę, na forum jest multum driverów, i to bardzo zaawansowanych, nic tylko wybierać. Tylko ciekawi mnie czemu producent nie uwzględnia tego jednego ficzera...nawet Thorfire C8s ma już tryb moon. Czy jest ku temu jakiś powód techniczny, że Convoy'e ciągle go nie mają?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja nie widzę przeszkód, możliwe jest jednak, że wielu obecna konfiguracja odpowiada, więc nie ma potrzeby jej zmieniać.
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Woytas, są bliźniacze latarki Astroluxa, gdzie fabrycznie znajdziesz tryby moon. Jednak mnie osobiście te sterowniki FET + 1xAMC nie przekonują zupełnie.
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Dzięki za hinty. Astroluxa S1 miałem (sprzedałem), była to świetna latareczka. Nie tak ładnie wykonana jak Convoy, tint też "nie ten", lecz akurat driver mnie przekonał - przez tryby, moc i świetny UI, bo z elektronicznego punktu widzenia jestem raczej laikiem.

Gdyby właśnie nie moon - to bym za S1 nie tęsknił...i staram się rozkminić dlaczego Convoy jeszcze tego nie ma, bo większość ludzi zdaje się tego chcieć.
xenonn
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: xenonn »

Witam wszystkich, na forum trafiłem przypadkiem, szukając fajnej latareczki na rower :)
Chce kupić coś do 200 złotych - latarka, akumulator, ładowarka + uchwyt.
Po wielu tematach zdecydowałem się na Convoya S2, od darka70 z forum. Tylko mam problem, którego wybrać, S2 czy S2+? Po ciemku jeżdżę nie więcej niż 35km/h, głownie całkiem wąskie wiejskie asfalty :)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja wybrałbym S2+.
xenonn
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: xenonn »

Cenowo wyglądają tak samo, podobno zwykła S2 świeci 20% dalej ale węziej, poczekam jeszcze na kilka opinii :)
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

s2 ma głębszy reflektor (prez co jest też trochę dłuższa), więc świeci węziej, ale chyba 20% to przesada.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Jako jedną latarkę wziąłbym Convoya S2+. Świeci szerzej od S2, z kolej S2 ma bardziej równomierny rozkład światła, ale świeci węziej.
Chyba że docelowo będziesz miał 2 latarki. Wtedy zamów S2+ z najszerzej świecącym kolimatorem+Convoy S2. Ważne żeby latarki miały ten sam odcień diody. Ja proponuję xm-l2 T6 z barwą 4C.
Z kolimatorów to ja polecam 60 i chyba 20x90. Wtedy Convoy S2+ nie ma zasięgu większego jak 30 metrów, może nawet mniej ale świeci bardzo szeroko i równomiernie. Do tego dokładasz Convoy s2 na zwykłym reflektorze i masz bardzo dokładnie i bardzo szeroko oświecone 60-70metrów.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Kiedyś omyłkowo wysłałem 1 osobie S2+ z optyką owalną zamiast S2 i okazało się, że już jej nie chciał oddać, bo świeciła dla niego idealnie (mimo, że wg opisów S2 była lepszym wyborem). Niemniej jednak, gdy nie można osobiście zobaczyć jak one świecą to proponuję zestaw S2 i do tego S2+ owal. Niby zwykła S2+ jest dosyć uniwersalna ale w ogólnym rozrachunku świeci nijak - ani daleko ani szeroko i równomiernie dlatego by się nie ograniczać, zestaw S2+ owal oraz S2 jest idealny dla większości osób. 35km/h to nie jest jakoś dużo ale i nie mało - jako wszą wziąłbym S2+ i dogadał się na ew późniejszą wymianę refa na optykę owalną i razem z jej modem ew domówił S2.
xenonn
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: xenonn »

Wybieram Convoya S2+, o drugiej pomyśle dopiero za jakiś czas :) Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, przydały się.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A czy jest coś takiego jak S2+ lub S2 z optyką SMO? lub coś podobnego z nieco większym refem ale nie tak duże jak C8?
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Np Solarforce L2 lub L2P.


Pozdrawiam
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Szkoda, że są dłuższe niż te 12cm, S2+ którą mam ma około 11,5cm.
ODPOWIEDZ