Latarka do lasu ale jaka?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pbhel
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 20 mar 2017, 12:35
Lokalizacja: Lebork

Latarka do lasu ale jaka?

Post autor: pbhel »

Witam wszystkich,jestem nowy i chciałbym spytać o zdanie swoich bardziej doświadczonych kolegów o zakup latarki.Porzebuję latarkę do chodzenia po lesie i myślałem o dwóch modelach Convoy S2 albo C8 który sprzęt bardziej się sprawdzi?Z jaką dioda mam kupić itd najlepiej by ktoś mnie wspomógł przydatnym linkiem i konkretny już dał namiar na latarkę,Może inne propozycje ale budżet ograniczony do 150 zł.Pozdrawiam.
Adamczyk
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

S2 jeśli nie zależy ci bardzo na zasięgu czyli na spacery itd. Dla zasięgu to C8. Co do linków - przejrzyj sklep na forum, masz tam pełną gamę modyfikacji itd.
ILPT
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Convoy S2 to dobra propozycja. Niewielka, kieszonkowa. Świeci szeroko na dystans kilkadziesiąt metrów. Teraz w dobrej cenie tutaj:
http://www.banggood.com/Convoy-S2-Blue- ... mds=search

Convoy C8 jest większa, ma większy zasięg. Typowo w lesie się nie sprawdzi, bo zazwyczaj jest za mały dystans dla niej.
http://www.banggood.com/NEW-Convoy-C8-A ... mds=search

Ciekawa jest również BLF A6. Wielkości Convoy S2, ale sterownik bardziej rozbudowany. Teraz w promocji:
http://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-1600 ... mds=search

Barwę diody sugeruję neutralną, czyli około 5000 K.
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

Może też popatrz na Astrolux s41 z 4x Nichia 219B + adapter na 18650.
Świeci to przepięknie (barwa) i szeroko.
Teraz na Banggood za ok 130zł.
Barwą zjada Skilhunta H03 (neutral) na śniadanie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 mar 2017, 20:41 przez dfq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

dfq pisze:Może też popatrz na Astrolux s41 z 4x Nichia 219B + adapter na 18650.
Latarka rzeczywiście fajna (ulubiona z mojego zestawu), jednak wymaga używania z głową. W ostatnim max i turbo potrafi się nieźle grzać, aż będzie parzyć w ręce, przez co z pełnej jasności można korzystać jedynie przez ograniczony czas, jednak zawsze można przyświecić mocniej (zapas mocy wystarczający), zaś barwa, jak dfq powiedział jest super, jak w dzień.
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

latarka w góry/las

Post autor: kamolinka1 »

Witam wszystkich serdecznie,

Jest to pierwszy mój wpis więc wypada się przywitać. Bardzo się cieszę, iż znalazłem owe forum, ponieważ jestem z natury podejrzliwym człowiekiem (może aż za :wstyd: ) i latarki z zoomem za 70zł+przesyłka 4h działania 500 metrów zasięg i dobre opinie z 2014 na youtube mnie trochę zastanawiały...

Do rzeczy więc, nie zakładając nowego tematu by uniknąć zaśmiecania czy linkowania mnie do starych tematów piszę tu, odnośnie wypadu w góry (do lasu też się pewnie nada na kiedyś).

Potrzebuje latarki która świeciłaby długo i dawała mocny strumień światła na długi dystans -nie znam się na tym i czy takie perpetum mobile istnieje? Jeśli nie to chociaż by świeciła długo z mocnym światłem (już nie musi być taki duży dystans).
Wiadomo chodząc po górach nie wystarczy żeby widzieć co się ma przed nogami ale też przed sobą (zwierzyna, skarpa itd) a że jestem paranoikiem to owa długość wpływa jakbym się zgubił a topr miał mnie szukać.

Proszę wyłącznie o nazwy latarek które mógłbym zakupić (allegro?) a jeśli uważacie że lepiej je ominąć / są lepsze tutaj to proszę o konkretny temat ze sklepiku swiatelka.
dino1984
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 19:53
Lokalizacja: z kotłowni

Post autor: dino1984 »

LudicrousLumens:

https://www.ludicrous-lumens.co.uk/coll ... ed-inserts

Osobiście posiadam wersję podczerwoną, używam jako oświetlacz do noktowizora - ma pier***nięcie <gafa>
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Acebeam EC60 - jeden z lepszych kieszonkowych szperaczy, dużo światła i całkiem dobre skupienie.
Lub opcja ekonomiczna - Convoy BD06, albo Convoy c8
Jeśli nie musi być kieszonkowa, to np. Convoy L2, lub L6.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

O już dostałem jakieś odpowiedzi, miło.

@dino1984 a który tryb wybrać 1 czy 3 oraz led color -jest ich tyle że;/


Nie muszą być też mini kieszonkowe oczywiście, rozważe też nieco większe.
Rozumiem, że nie ma potrzeby kupowania od kogoś w sklepie swiatelka a allegro czy strony zewnętrze też są ok?
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 15:06 przez kamolinka1, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przede wszystkim określ czym jest dla Ciebie "długi dystans" - 50m, 200m, 500m?

Jeżeli możesz sobie pozwolić, to poleciłbym dwie latarki:
- Skilhunt H03 NW na głowę, do świecenia pod nogi i na średnie odległości
- Convoy C8 SMO XP-L HI do świecenia na długie dystanse.

Taki zestaw na wycieczce powinien sprawdzić się bardzo dobrze.
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

Celowałbym w te 300 najlepiej 500 metrów.
Na pewno odpadają takie na głowe z paru powodów.
Dodam, że w te góry wybieram się przeważnie wiosną jak np teraz i jesień/zima (lato wątpliwie) i wiadomo po 24 nie będę wędrować tyle że o 20 już się ciemno robi i jakieś 3h bym sobie jeszcze pochodził razem z powrotem do ośrodka a długość baterii uzależniałem od tego jakbym się zgubił / złamał nogę i nie mógł wrócić na czas.

Czyli nie muszę szperać po sklepie forumowym? naczytałem się że stockowe latarki mają małą żywotność blablabla trzeba je modyfikować..
dino1984
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 19:53
Lokalizacja: z kotłowni

Post autor: dino1984 »

kamolinka1 pisze:
@dino1984 a który tryb wybrać 1 czy 3 oraz led color -jest ich tyle że;/
Osobiście wziąłbym 3 trybową - zawsze to dodatkowe możliwości. Co do koloru to już jak wolisz, ale rozumiem, że chcesz białą, więc zostaje Ci warm white albo cool white nie wiem tylko czym się różnią XPG2 od XMLU2, ale koledzy z forum chyba pomogą....
kamolinka1
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 12:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: kamolinka1 »

@Luigi Acebeam EC60 jest idealna choć nie piszą ile trzyma bateria aczkolwiek 550zł... :neutral:
powiedzmy że 250 zł to już górna granica u mnie ale takiego czegoś potrzebuje mniej więcej.

@dino1984 no pewnie, też użyje zaraz google. Tam piszą że to sama torch czyli co główka bez reszty latarki?

Ta nie będzie dobra? 950 lumenów ale pewnie krótko trzyma http://allegro.pl/latarka-olight-s2-bat ... a6364e1574
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Zakupy tylko w PL, czy rozważasz też możliwość zakupu za granicą?
kamolinka1 pisze:Ta nie będzie dobra? 950 lumenów ale pewnie krótko trzyma http://allegro.pl/latarka...df-68a6364e1574
Dobra, ale słaby zasięg i te 950 lm to tylko na początku, po kilku min. włącza się zabezpieczenie termiczne.

Może taki convoy L2?
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Convoy L2 + 2 akusy 5,2 lub 5,5Ah i masz ponad 3 godziny świecenia z pełną mocą. Za granicą w 250-260zł się zmieścisz, nawet z ładowarką do tego.
ODPOWIEDZ