Jakie HB4? Czy ledy mają jakiś sens?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Aleksandr0
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 sie 2017, 21:36
Lokalizacja: Kielce

Jakie HB4? Czy ledy mają jakiś sens?

Post autor: Aleksandr0 »

Witam wszystkich :)

Kombinuję i kombinuję co zrobić, aby trochę więcej widzieć, jak radośnie przemieszczam się swym samochodem.. Miałem kupować te niby Cree ledy i wsadzać, ale coś mię tknęło i zacząłem grzebać, n no i słabo to wygląda :)

Trafiłem na coś takiego na niemieckim ...piiii...:
http://www.ebay.de/itm/HB4-9006-80Watt- ... Sw4A5Yr1Yi
Czy to ma rację bytu?

Ewentualnie czy macie jakąś sensowną radę, co sobie tam wrzucić? W zasadzie postojowe, mijania i drogowe chcę zmienić. Barwa najchętniej 4500-5600, no do 6000 bo widzę, że dużo takowych...

Zastrzegam, żem laikiem!
Z góry piękne dzięki za pomoc, radę, OŚWIECENIE :>
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Ja uzywam Osram NBU, swieca troche jasniej i zyja jakies 20000km.
Ostatnio zmieniony środa 09 sie 2017, 22:51 przez MCSubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

To z linka co podałeś świeci gorzej od żarówki i ma realnie kolo 5w.Reflektory zapewne z lustrem,bez soczewki zatem tylko żarówki ewentanie ledy ale nie każde zdają egzamin.
ILPT
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

Niestety, ale ledy nie mają żadnego ekonomicznego ani praktycznego sensu. Jeżeli szukasz oszczędności - wsadź jakieś przyzwoite DRLki na ledach. Jeżeli chcesz więcej światła - tylko HIDy w dedykowanej lampie z homologacją... Postojówki na ledach też sobie odpuść (pomijam już kwestię legalności), od biedy można do wnętrza jeszcze wsadzić ledy świecące prawie jak żarówka - ale to też raczej sztuka dla sztuki.

Aha, możesz ewentualnie kupić jaśniejsze żarówki typu +10000%, ale żywotnością to one nie grzeszą. Temat też drążyłem, ale z takimi oto skutkami, no chyba że masz w nosie problemy z policmajstrami i ewentualną stratę czasu.
ODPOWIEDZ