Latarka dla żołnierza

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
encefalopatia12
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:50
Lokalizacja: Lubartów

Latarka dla żołnierza

Post autor: encefalopatia12 »

Witam wszystkich :)
Z racji że święta tuż tuż :mrgreen: postanowiłam sprezentować chłopakowi latarkę. Jednak w temacie nie jestem obeznana więc zwracam się do Was o pomoc w jej wyborze.
Latarka będzie używana na taktykach nocnych i innych tego typu ćwiczeniach.
Budżet 300 zł +/- 50.
Z kompletnego braku pojęcia o najlepszych parametrach latarki do tego typu działań tę kwestę pozostawiam ogarniających te tematy :)
Z góry bardzo dziękuje za pomoc :wink:
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Polecam latarkę kątową np. Skilhunt H03 lub Xtar H3, można ją używać jako ręczną i jako czołówkę oraz można ją przypiąć do paska czy do plecaka. Dzięki tej budowie jest bardzo praktyczna. Wraz z ogniwami i ładowarką powinnaś zmieścić się w budżecie. Xtara w dość dobrej cenie znajdziesz w Polsce a Skilhunta najlepiej chyba w Chinach tylko trzeba dłużej poczekać na przesyłkę.
Ostatnio zmieniony piątek 10 lis 2017, 18:34 przez plecho1, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Nie wiem, czy Ci się przyda, ale jest interesująca promocja na Fenix FD41:
http://latarki-fenix.pl/pl/p/Latarka-di ... tawie/4489
... w cenie 370zł dostajesz latarkę + ładowalny akumulator Fenix (a nie jakiś noname) na USB (ładujesz ładowarką do telefonu).
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Post autor: caro86wlkp »

https://www.gearbest.com/led-flashlight ... tml?wid=21

wejście usb dobrze zabezpieczone którego nie zgubi. chociaż Skilhunt H03 jest fajniejsza ale trzeba dokupić ładowarkę do ogniwa i jest droższa.

sam posiadam obie i jak to wojsko to głównie poligony to kolejny element ekwipunku którym jest ładowarka może się zgubić albo uszkodzić. jeśli praca jest bardziej stacjonarna to H03.

chyba że chcesz coś dobrego po taniości to convoy s2+ i oczywiście do niego też ładowarka
Ostatnio zmieniony sobota 11 lis 2017, 13:42 przez caro86wlkp, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Jeszcze zapomniałem dodać, że ten fenix ma "zoom", więc świetnie się nada na duże odległości, jak i "szukanie min" na krótki dystans.
encefalopatia12
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:50
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: encefalopatia12 »

A co myślicie o latarkach Solarforce? Mieszkam niedaleko punktu sprzedaży i mam możlwość ich przetestowania.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

encefalopatia12, zerknij na markę ARMYTEK. Np. Viking jest stosunkową uniwersalną konstrukcją.
Trochę przewyższa budżet, ale powinny się pojawić niedługo promocje :)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

encefalopatia12 pisze:A co myślicie o latarkach Solarforce? Mieszkam niedaleko punktu sprzedaży i mam możliwość ich przetestowania.
Śmiało mogę polecić. Dobrze wykonane, trwałe. Od ponad pięciu lat katowałem, a teraz kolega katuje konstrukcję od forumowego grega.

Pzdr
Ostatnio zmieniony wtorek 14 lis 2017, 18:08 przez fazi, łącznie zmieniany 1 raz.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

fazi pisze:
encefalopatia12 pisze:A co myślicie o latarkach Solarforce? Mieszkam niedaleko punktu sprzedaży i mam możlwość ich przetestowania.
Smiało mogę polecić. Dobrze wykonane, trwałe. Od ponad pięci lat katowałem, a teraz kolega katuje konstrukcję od forumowego grega.

Pzdr
To samo mogę powiedzieć o zakupie od nieforumowego solarforce.eu.,całą rodzinę wyposażyłem w te latarki i są super, także gdzie byś nie kupiła to chłopak żołnierz powinien być zadowolony.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Dla szwagra żołnierza też sprzedałem latarkę EDC X1 od grega i też jest zadowolony ale jednak po dłuższym użytkowaniu doszedł do wniosku że na patrolach czasem warto mieć obydwie ręce wolne a taka możliwość daje latarka kątowa o której wspomniałem wcześniej.
encefalopatia12
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:50
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: encefalopatia12 »

Dziękuje wszystkim za pomoc. Wybór stanął na jednym z modeli Solarfoce :)
ODPOWIEDZ