Modyfikacja DUO

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
gnomiszcze
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 14:45
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Modyfikacja DUO

Post autor: gnomiszcze »

Witam wszystkich. Pierwszy raz piszę na forum więc proszę tych bardziej niecierpliwych o wyrozumiałość. Jestem kompletnie zielony w projektowaniu układów (aż wstyd się przyznać), matematyk ze mnie kiepski, ale z lutowaniem na szczęście sobie radzę. Jestem grotołazem i od niedawna zacząłem interesować się możliwościami przeróbek posiadanych przeze mnie czołówek. Na razie udało mi się skutecznie przerobić PETZL ZOOM zgodnie z opisem Calineczki, ale teraz chcę podrasować starą DUO Petzla chciałbym zmodyfikować ją i przerobić na oświetlenie led. Czytałem na forum, że PETZL to kicha itd., ale model który posiadam to latarka zintegrowana z kaskiem, do tego wodoszczelna. Moduł diodowy 8xled jaki jest w niej zainstalowany szału nie robi, ale jest ekonomiczny i na potrzeby czołgania się wystarcza. Chcę wyrzucić żarówkę halogenową i wstawić w jej miejsce diodę cree. Myślałem o XM-L. Z tego co wyczytałem obecnie najjaśniejsza. Szukam schematu jakiegoś drivera, czym mógłbym ją zasilić. Większość driverów i schematów jakie znalazłem zasilane są do 5,5v lub od 6V. Nie chcę przerabiać koszyka na baterie w DUO, zależy mi na zachowaniu 4 baterii AA. Akumulatory odpadają ze względu na brak możliwości ładowania z dala od cywilizacji, a nawet w Abchazji można kupić popularne paluszki. Mam jeszcze pytanie do kolegów, jaka optykę do pojedynczej diody XM-L mogą założyć. Zależy mi na możliwie największym zasięgu. Znalazłem soczewkę IRIS 11362 (http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/18558) jako soczewka do XML ale w opisie widnieje zapis, że jest ona do XP-G. Czy ktoś miał z nią do czynienia?
Pozdrawiam serdecznie,liczę na Waszą pomoc pomoc.
Ostatnio zmieniony piątek 29 cze 2012, 20:49 przez gnomiszcze, łącznie zmieniany 2 razy.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Witaj.
Jeśli zależy Ci na zasięgu to zapomnij o xm-l, tej diody nie da się porządnie skupić małą soczewką, a w tej obudowie i tak nie uzyskasz dużo więcej światła, niż np. z xp-g ze względu na ograniczoną możliwość odprowadzenia ciepła z plastikowej obudowy. Lepiej zastosuj xp-e HEW, lub xr-e.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
gnomiszcze
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 14:45
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Post autor: gnomiszcze »

A czy jeżeli pozbędę się tego lustra o wymiarach 65mm x 42mm x 16mm i zamiast niego włożę o podobnych wymiarach radiator, to też xm-l będzie się za bardzo grzała? W płytce pozostał by tylko ten większy otwór na moduł 8xLED. Reszta to samo aluminium.
Obrazek
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Jeśli radiator nie będzie wystawał na zewnątrz obudowy to będzie tylko gromadził ciepło, ale nie będzie go wystarczająco szybko oddawał. Czyli zyskasz możliwość odpalenia lampki na chwilę w trybie turbo.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
gnomiszcze
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 14:45
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Post autor: gnomiszcze »

Dzięki Luigi. Powiedz mi proszę jaki driver byś polecał do XP-E? Tutaj mam problem z tym zasilaniem 6V. Nie musi posiadać żadnych dodatkowych trybów. Albo gotowiec do kupienia, albo jakiś schemat do samodzielnego montażu. Dzięki wielkie
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Kolega Greg ma ciekawe drivery, z zabezpieczeniem termicznym i trybami programowanymi na zamówienie. Najlepiej napisz do niego i spytaj, co by zaproponował.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
ODPOWIEDZ