Lataraka do 200 PLN pod wodę.

Strefa mokra... ;)
Adam
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 24 cze 2012, 23:04
Lokalizacja: Łódź

Lataraka do 200 PLN pod wodę.

Post autor: Adam »

Witam Wszystkich Miłośników Światełek!
(gdyż to pierwszy mój post na tym forum :))

Przejdę od razu do rzeczy. Czy latarka "EZL Q2 CREE XM-L T6 1x18650 100m Diving"
nada do się do nurkowania?

http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1332

Zdaję siebie sprawę, że raczej jako backup powinna służyć, ale ma być podstawową do rekreacyjnego nurkowania. Takie wsparie świetlne pod wodą. Nie mam dużych wymagań, bo zdaję sobie sprawę, że z takim budżetem kiepsko o coś dobrego.
Czy warto powyższą kupić za te 4x USD (z przesyłką) czy lepiej sobie darować?
Na portalach aukcyjnych jeste wiele latarek do 200PLN z niesamowitą liczbą 1x00 lumenów, ale czy one są warte zainteresowania?
Widzę, że budujecie własne konstrukcje, może ktoś chciałby coś odsprzedać ewentualnie czy możecie polecić coś innego? Jeśli warto niewiele dołożyć, to dołożę. Liczę, że latarka taka przyda się nie tylko pod wodą, pod którą spędzam tylko kilka/kilkanaście gdzin w roku.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Masz 2 wyjścia:
- kupujesz gotową latarkę od sprawdzonych firm np. Gralmarine lub Light For Me ceny ok. 300pln
- latarka na zamówienie u MIDI'ego - cena w zależność o parametrów

Osobiście mam zestaw od Gralmarine - G1 LED i backup'a K2MAX, ale niebawem skuszę sie na coś od Light for Me - MINI TEC.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Zgadzam się z przemówcą:) kupiłęm na DX dwie latarki ala nurkowe, oczywiście licząc się z tym, że trzeba je poprawić... leżą do dzisiaj bo nie mam czasu albo coś tam innego:) żadna od ręki pod wodę się nie nadaje. Kwestia też tego, jak i gdzie nurkujesz, osobiście jako backup zawsze mam coś na zwykłe paluszki, bez elektroniki itp.
Co do wyboru, polecam light for me. W najbliższym czasie będę zamawiać dla siebie, mam jakieś 20% rabatu, możecie się dołączyć w razie czego. JA przymierzę chyba w backup tec xml, ew. 3xXRE.

[ Dodano: 2 Lipiec 2012, 09:27 ]
Teraz doczytałem do końca:) jeśli chciałbyś wydać trochę więcej, to mam 2-3 niedkonończone konstrukcje kończąc na obudowie alulighta z 4 p7, dwoma driverami od Ledima, ale to kwoty po kosztach rzędu 800zł ( same części)
Możesz napisań na pw to CI dam znać co mi tam zalega... ew. mam też 2 toczone obudowy alu do których trzeba coś włożyć jak się chcesz bawić...
Pozdrawiam,
Michał
Adam
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 24 cze 2012, 23:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam »

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Michale, dziękuję za propozycje, ale niestety na zabawę nie mam czasu - nie zamierzam sam składać. Poza tym koszty zbyt duże.
Dlaczego latarki nurkowe, tudzież "ala nurkowe" z DX'a nie nadają się od razu pod wodę? Testowałeś? Co jest nie tak?
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

wszyscy testowali:) zwykle oringi trzeba wymieniać/ smarować, generalnie są jakieś niedoróbki, które przy normalnym użytkowaniu możesz pominąć, pod wodę jak CI zgaśnie światło na 30m, to chyba sam wiesz gdzie będziesz jak ten student z reklamy w radiu - w czarnej D :)
NA dole są dużo większe ciśnienia, każdy źle leżący oring na źle wypolerowanej powierzchni puści w pewnym momencie. Druga spraw,a że jeśli masz coś na 18650 to jak CI się ogniwo zaleje, to może być w ogóle tragicznie pomijając że nie będzie światła, albo nagle będzie go baaaardzo dużo:)

[ Dodano: 3 Lipiec 2012, 07:46 ]
Jak pisałem light for me jest teraz dobre cenowo, jakościowo to już raczej też nie ma dyskusji. wiadomo nie 200, a 300 wyjdzie ale masz pewne światło na lata

Jeszcze jedno PS:) z racji, że chcę kupić tego light for me, mogę Ci odsprzedać coś z dxa po cenie zakupu, jeszcze dołożę na wysyłkę, bo dx ma gratis:) miałem jakieś 3 szt, ale nie pamiętam co z tego jeszcze leży a co już poszło:) żadna z nich nie była nawet pod wodą, ale zwykle już są po wymianie oringów, smarowaniach itp. Namyśl się. pewnie zapytasz jaki sens jest kupować i trzymać - no nie ma, ale lubię przy tym grzebać, stąd jak mam czas to coś skończę i na allegro, albo na na nurasa. ja osobiście teraz pływam na hidzie 45W i małym backupie.

[ Dodano: 3 Lipiec 2012, 07:59 ]
takie coś mam:
http://www.dealextreme.com/p/tr-j1-cree ... 2?item=119 ta jest trochę skomplikowana, żeby ją rozebrać

I takie: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 2?item=137 ta jest prosta, ale niezawodna.
Pozdrawiam,
Michał
Adam
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 24 cze 2012, 23:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam »

Dzięki za informacje.
[ Dodano: 3 Lipiec 2012, 07:59 ]
takie coś mam:
http://www.dealextreme.com/p/tr-j1-cree ... 2?item=119 ta jest trochę skomplikowana, żeby ją rozebrać
Ta jest do 30m. Trochę mało.
m-blue pisze: [ Dodano: 3 Lipiec 2012, 07:46 ]

I takie: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 2?item=137 ta jest prosta, ale niezawodna.
Ta jest niby 200-meter waterproof, ale ktoś napisał "I had two of them, both were flooding.
Water came in before reaching ten meter depth".

[ Dodano: 3 Lipiec 2012, 20:49 ]
m-blue pisze: [...]jeśli masz coś na 18650 to jak CI się ogniwo zaleje, to może być w ogóle tragicznie pomijając że nie będzie światła, albo nagle będzie go baaaardzo dużo:)
Co się może stać? Wybuch? :shock:
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Adam pisze:Co się może stać? Wybuch? :shock:

Dokładnie.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jaki wybuch... Ogniwa li-jon mogą eksplodować od:
- przeładowania
- przegrzania (grubo ponad 100°C)
- poważnego zwarcia (grubym kablem, nie wodą, nawet słoną), co właśnie spowoduje przegrzanie

ProLight, doprowadziłeś kiedyś latarkę do eksplozji przez zalanie? Znasz jakikolwiek przykład z sieci, że zalana latarka eksplodowała? Podasz link?
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Osobiście nie, widziałem na CPF-ie wątek o "mega explozji 18650" z tego co wyczytałem to właśnie latarka wybuchła po testach w wodzie, była testowana w wodzie, później wyjęta na powietrze gdzie po chwili latarka wyparowała.

Użytkownik pisał, że podejrzewa że nalała się woda która najprawdopodobniej zrobiła zwarcie na sterowniku i w efekcie wywaliło ogniwa.

Jak znajdę wątek to zaraz podzielę się linkiem.
Główny spammer tego Forum ;)
ODPOWIEDZ