nitecore Intellicharge i2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

nitecore Intellicharge i2

Post autor: nikita639 »

Witam ,czy miał ktoś to w ręce i testował.Potrzebowałbym jakieś info odnośnie tej ładowarki,coś wiecej czego nie ma w opisie.Dzieki i pozdro.

http://www.mhunt.pl/ladowarka-li-ion-ni ... rocesorowa
Ostatnio zmieniony wtorek 27 lis 2012, 09:30 przez nikita639, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Swego czasu dyskutowaliśmy o i4 :

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... ellicharge

Jak dla mnie to bardzo kiepski sprzęt i ja bym go odpuścił.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

dzięki,pozdro
Awatar użytkownika
Misiakus
Posty: 47
Rejestracja: sobota 29 mar 2008, 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiakus »

Witam serdecznie Wszystkich bo poza podziękowaniem za wysyłkę akusów to chyba mój pierwszy post :)

Mam tą ładowarkę od kilku dni ale na razie podzielę się tylko opinią bezpomiarową ;)

Wykonana jest starannie, kabel pasuje, nie wykryto źle spasowanych elementów, tandetnych plastików itp. Naładowałem kilka ogniw Li-Ion Panasonic z tych najnowszych 3350 mAh bez zabezpieczenia i kilka tych z odzysku z baterii laptopowej od Mr Woytazo. Z Ni-MH naładowałem kilka ogniw Eneloop 2000 mAh i Panasonic Infinium.
Ogniwa po włożeniu do latarki i myszy bezprzewodowej działają :)
Przy ładowaniu grzeje się na poziomie każdej innej ładowarki pchającej podobny prąd w ogniwo.

Wybrałem i2 aby na wyjazdy mieć o jedną ładowarkę mniej bo przecież latarek w domu nie zostawię aby plecak odciążyć ;)
A w domu będzie służyła jako podstawowa do 18650 bo to moje początki z tymi ogniwami.

Mam porównanie tylko z taką najprostszą na jedno ogniwo (
Ładowarka li-ion DIGITAL 1 x 18650 3,7V - http://www.mhunt.pl/ladowarka-li-ion-di ... 18650-3-7v ), którą też mam od kilku dni bo kupowałem dla Brata do customa od Grega i do Swojej Zebry, która do mnie jedzie jako zapasową/backupową na wypadek gdyby i2 nie spełniła zadania ;)
Obie ładują tylko inaczej świecą diody i i2 troszkę wolniej bo 500mA a nie 650 daje w ogniwo.

Wczoraj przyjechał do mnie taki najprostszy miernik za 13 zeta i jakbyś miał jakieś konkretne pytania na które odpowiedzi mogę wygenerować posługując się tego typu sprzętem to pytaj. W weekend go rozpakowuję, będę czytał do niego instrukcję i mogę coś pomierzyć w ramach nauki korzystania :)
O takie cuś: https://www.hurt.com.pl/miernik-dpm-v12-830b,p5409.html
Miernik DPM V12 (830B).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Misiakus bez urazy ale ten miernik nie nadaje się genralnie do żadnych pomiarów :(

Co do i2 to jedyną jej zaletą jest cena i właśnie ta uniwersalność . Nie mówię że jest tragiczna ale i4 miała poważny problem z zasilaczem , choć może poprawili wszystko w mniejszym odpowiedniku.
elektroda.pl
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Krzycho nie przesadzaj. Napięcie zmierzy, prąd po wymianie kabli i wtyków jakiś też tam pokaże :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

DNF pisze:Napięcie zmierzy, prąd po wymianie kabli i wtyków jakiś też tam pokaże :)
Właśnie chodzi o to, że pomiar "jakiś tam pokaże" a przy lionach wręcz każdy mV ma znaczenie, no może każde 5mV a miernik ten ze swoją dokładnością 0,5% + 2 (o ile jest prawdziwa) ledwo się mieści w tym zakresie. Miałem taki kiedyś i w porównaniu do lepszych (za 80-150zl) miał dużo bardziej różniące się wyniki. Myślę, ze ostatnią cyfrę można zakryć i przyjąć dla bezpieczeństwa, że przedostatnia cyfra może różnić sie od prawidłowej o +/- 1, czyli mając odczyt np 4,20V można się spodziewać realnego napięcia 4,1-4,3V
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Prądu w latarce czymś takim mierzyć nie sposób. Spadek napięcia na tym sprzęcie będzie grubo powyżej 500mV.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Misiakus
Posty: 47
Rejestracja: sobota 29 mar 2008, 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiakus »

Odgrzebię stary temat bo doszło mi sporo akusów 18650 a nie znalazłem po polsku jakiejś konkretnej recenzji z pomiarami Intelicharge w wersji pierwszej.

Może Ktoś ma i pomierzył jak ona ładuje ?
Da radę sprawnie naładować ogniwa od Woytazo ?
Ogniwa ładowane do 4,3V: Samsung 28A ~2800mAh.
Ogniwa ładowane do 4,35V: Sanyo UR18650ZTA ~3000mAh.

Mam jeszcze jakieś inne Samsungi i Sanyo koło 3000mAh i też z tego co pamiętam miały wyższe V.

Część będę używał i ładował w Battery Packu, który do mnie jedzie a część w latarkach i te do latarek będę ładował w posiadanej i2 v.1. Pytanie z jakim skutkiem :) Dzięki.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

i2 ładuje tylko do 4,2V. Tutaj masz dokładną recenzję z wykresami:

http://budgetlightforum.com/node/14868
ODPOWIEDZ