Nożyk do 50zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Nie wiem czy przypadnie Ci do gustu ale polecam Ganzo G704, uwielbiam ten nóż :D Wygodnie leży w dłoni, bardzo porządnie wykonany, da się otworzyć jedną ręką. Ostrze długo trzyma ostrość i jest solidne, grube.
Tutaj jest test: https://www.youtube.com/watch?v=7T0EIAjQ61Y

Swoją drogą też mam gerlacha, jakiś całkiem stary model bo dostałem go od dziadka. Po naostrzeniu można się nim golić :D
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Też mam starego Gerlacha i naprawdę dobry nożyk, ale niestety ze starości się już wyszczerbił i mało ostrza zostało :D
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
kapuss
Posty: 35
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 00:31
Lokalizacja: łomża

Post autor: kapuss »

Przerobiłem temat noży z Chin i ostatni jakiego kupiłem to Sanrenmu 710 (https://www.fasttech.com/p/1451614) i na nim się zatrzymałem. Według mnie jest prawie idealny, dużą zaletą jest cena: ok 30 PLN ;) Już planuję zakup następnego na zapas.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Również mam Sanrenmu 710, przemówiło do mnie wykonanie go w całości ze stali i pochlebne recenzje jak na taką cenę.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

A swoją drogą to jak ostrzycie swoje noże? ja mam jakieś ostrzałki z lidla w kształcie płytek z pyłem diamentowym, ostrzą fajnie ale nóż nie "goli" po nich.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Do golenia trzeba dodatkowo podpieścić ostrze na ceramice albo nawet na papierze wodnym >1000. U mnie w pracy nawet dłutko potrafi zgolić zarost po papierze wodnym 1500 ;) Czasem jeszcze przejadę 3000 dla efektu lustra ale zazwyczaj nie ma czasu na to.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ten Ganzo już wychodzi poza budżet, w jego cenie mogę mieć wszystkie 3 ze zdjęcia Vigo :D
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

PawelG, tego Enlana EL-01A otworzysz jedną ręką akurat najłatwiej, nie ma kołka, ale z łatwością można to zrobić za pomocą flipera, czyli tego dzyndzelka widocznego u nasady głowni.

Patrz na filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xyrA4#t=53

Jak dla mnie fliper to najszybszy i najwygodniejszy sposób otwierania jednoręcznego.

__
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Czym się różnią wersje 01, 01A i 01B.
Tylko i wyłącznie kolorami?
Dość ciekawe rozwiązanie, na poniższym filmiku wygląda to dość efektownie :D
http://youtu.be/wPaRueNzX5k?t=30s
Ostatnio zmieniony sobota 22 lis 2014, 19:01 przez PawelG., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Ja na początku kupiłem El 04
http://www.militaria.pl/sanrenmu/noz_sk ... p10304.xml

ale ostrze jest za grube i jest dość ciężki. Ale całość wykonania bardzo dobra.

Jednak po jakimś miesiącu kupiłem inny nóż Byrd Cara Cara z okladzinami z frn-u. I to był strzał w "10"! Rewelacja! Całkiem inaczej wyprofilowane ostrze, lżejszy i znacznie poręczniejszy w trzymaniu dzięki swym kształtom i profilom :wink: Nóż jest bardzo intensywnie używany i po roku nawet nie ma luzów.

http://m.bron.pl/item/31363030

Wiem, że nie ten budżet ale czasem warto dopłacić :wink:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Polsky pisze:Wiem, że nie ten budżet ale czasem warto dopłacić :wink:
Z tym dopłacaniem, to jest tak, że wiecznie można coś tam dołożyć, ale w którymś miejscu trzeba się zatrzymać :)
Ja już byłem o krok od zakupu fajnego Patrola, ale okazało się, że ciut dopłacę i kupię coś lepszego.
Oba kupił ktoś inny, a ja na razie dałem sobie z tym spokój.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Dokładnie.
Ilość dokładanych pieniędzy nie równa się takiemu samemu przyrostowi jakości :P
A szczerze to moim zdaniem noże Elan, Sanrenmu i Ganzo oferują najlepszą jakość za swoją cenę, nie wszystkie modele, ale kilka naprawdę dobrych się znajdzie.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Przez was mam "chrapkę" na tego ganzo, mimo tego że nie jest mi potrzebny :mrgreen:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

PawelG. pisze: Z tym dopłacaniem, to jest tak, że wiecznie można coś tam dołożyć, ale w którymś miejscu trzeba się zatrzymać :)
Pamiętajmy, że nóż to narzędzie codziennej pracy, ja wyciągam go z kieszeni kilkadziesiąt razy dziennie. Jeśli okaże się że kupiłeś zły model nie spełniający oczekiwań to kupisz drugi i znów wydasz pieniądze ;)
A zanim kupiłem L200 to obejrzałem około 10 ciu sztuk a i tak pakiet startowy wyniósł jakieś 10tys zł :|

Ta Cara Cara sprawdza "mi się" najlepiej przejść się do sklepu i chwycić, pomacać.
Jednakże I to może nie być wystarczające, gdyż ja pracuje nożem. Mam doświadczenie jakie ostrze lubię, jaką stal etc. A ktoś inny się dopiero tego uczy lub nawet nie wie co byłoby dla niego dobrym wyborem i szarpie się z czymś nieadekwatnym do danej funkcji. Cena to nie wszystko ;)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Polsky pisze:Pamiętajmy, że nóż to narzędzie codziennej pracy, ja wyciągam go z kieszeni kilkadziesiąt razy dziennie.
No tak, ale nie dla wszystkich to takie codzienne narzędzie, pomijając nóż do chleba itp.
Każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia.
Bez noża edc czy światełka edc w kieszeni da się żyć - serio!
Mam w domu scyzoryki gerlacha - stara dobra produkcja i nie pamiętam, czy w ostatnich 15 latach otworzyłem chociaż jeden.
W sumie to w ciągu ostatniego roku składany nóż ( inny niż te gerlachy) użyłem może pięć razy.
Czy dla takiego użytkowania trzeba kupować "armatę na muchy"?
Pozdro.
ODPOWIEDZ