Cree vs Lattice Bright

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

ElSor pisze:Właśnie dostałem SecurityInga, tego, w którym ponoć siedzą tylko podróbki i o dziwo dioda jest oryginalna Cree (przynajmniej jest najbardziej podobna do oryginału) :| W późniejszym terminie uzupełnię zdjęcia

ElSor jak tam zdjęcia? :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tak na szybko:
(na oryginałach prawie nie widać kropek na zdjęciu, w realu nieco lepiej ale na klonie i tak są bardzo wyraźne).
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

I zdjęcia oryginału pochodzą z tej Securitylng z poprzecznymi prążkami ( http://en.jd.com/product/SecurityIng-70 ... 74928.html )?
Bo u mnie wygląda to dokładnie tak samo, tylko tylko tam gdzie Ty masz oryginał ja mam zawsze podróbę. :|
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

piciex, ale niedowiarek z Ciebie :razz: Obie diody są z takich właśnie latarek . Oryginał z JD a klon z ali.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Oj tam niedowiarek. :mrgreen: Ale u mnie to była reguła więc zastanawiam się co takiego musiało się stać, żeby ten sam dostawca nagle zmienił jakość produktu.
Swoją drogą jak Chińczyki wiedzą w którą stronę względem podłoża lutować te Lattice Bright skoro nie ma tej kropki na podstawie diody?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Diody w rolce są zawsze tak samo ułożone więc automat położy je zawsze tak samo, Nie sądzę żeby człowiek to robił.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

W chińskich fabrykach pracują takie automaty ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

piciex, w chinach są już takie fabryki w których pracują same roboty a ludzie je tylko serwisują.

edit.

Poza tym ludzie myślą że Chińczycy pracują za miskę ryżu, ale to nie prawda. Nie licząc haraczu dla naszych umiłowanych ciemiężycieli zarabiają niewiele mniej niż w polszy.
Ostatnio zmieniony sobota 05 gru 2015, 18:39 przez Jacek318, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nawet takie Lattice pewnie ma taki poziom zmechanizowania produkcji, jakie rzadko występują w Polsce. Do tego dobrych inżynierów którzy są dobrzy w kopiowaniu.

Jako ciekawostka - skopiowanie pierwszego iPhone na podstawie fotek + możliwości zabawy na konferencji zajęło chińczykom 3 tygodnie od momentu wykonania projektu do momentu rozpoczęcia produkcji. Oni są po prostu w tym dobrzy :)
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jacek318 pisze:Nie licząc haraczu dla naszych umiłowanych ciemiężycieli zarabiają niewiele mniej niż w polszy.
To już jest nieaktualne, minimalną mają wyższą niż w u nas :roll:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Ja bym nie był co do tego taki pewien. Z drugiej strony stawka minimalna nie oznacza tego że nie mogą więcej zarabiać.


"Panu niżej nikt nie liczy minimalnej:"

Obrazek
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Witam, i do mnie trafiła latarka z podróbą XM-L. Zauważyłem ciekawą rzecz, dioda Lattice Bright po wyłączeniu fosforyzuje kilka minut. Przy XM-L nie zauważyłem czegoś takiego.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Spotkał się może ktoś z lattice Bright z wyciętą kropką na rogu? Bo ciężko mi ocenić czy to na pewno Cree.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

A mnie zastanawia jedna rzecz. Czy na pewno firma Lattice Bright robi podróbki? A może robi po prostu swoje diody? To tak jak by stwierdzić np. żarówka H4 Philipsa to podróbka a H4 OSRAMA to oryginał. Mnie się wydaje, iż firma CREE ma po prostu idealnie dopracowaną technikę w tworzeniu diod. Może nawet jest pionierem w tej dziedzinie. A inne firmy nie dają rady. Tak jak procesory Intel vs AMD. Jak naprawdę z tym jest?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Falsyfikat
Jeśli dioda jest skopiowana albo oznaczona jako CREE to tak. Nie miałem nigdy takiej diody, więc nie potrafię stwierdzić. Swoją drogą, LB wymyśliło coś samemu czy nie? :smile:
ODPOWIEDZ