Blackshadow Darth 3x XM-L neutral white

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Kajman, duża? Proszę Cię :mrgreen: To co powiesz o swojej 5xXML? :D
Kajman
Posty: 182
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Bdg

Post autor: Kajman »

Że jest obronna, ale moja modowana 3x xml na 25500 jest może ciut dłuższa,ale nie średnicy szklanki ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Takie duże ręce ma, a jak narzeka, że za duża :P
Kajman
Posty: 182
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Bdg

Post autor: Kajman »

BTW, mój nowy twór świeci prawie 2x jaśniej niż ta JM07pro x3xml :) ALe muszę aku doładować chyba w tej starej.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Albo mi się wydaje, albo w tej latarce są selekcjonowane diody pod względem Vf :o
Dziś zmierzyłem ich Vf przy 2.1A i wyszło mi, że każda ma w przedziale od 3.02 do 3.03V
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jeśli różnica jest tak niewielka to tylko dobrze świadczy o producencie lub masz ogromne szczęście ;)
ILPT
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Różnica na granicy błędu miernika. Chociaż z diodami się postarał :D Bo za krótkie sprężynki to był zgrzyt..
Brak szybki z powłokami i zabezpieczenia aku to kolejny zgrzyt, a w opisie to istnieje.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Mam i ja... i kolejny zgryz.
Oring wystawał na zewnątrz, ma chyba za dużą średnicę, bo miałem kłopot ze skręceniem latarki tak, aby siedział na swoim miejscu.

Obrazek

Pozdrawiam
PS: U mnie z 3 x Panasonic CGR18650CG bierze tylko 4A :-|
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Sławku, a widziałeś jak niską częstotliwość PWMu jest na najniższym trybie? :(
Jak zostawisz latarkę w tym trybie jako świeczka, to nie da się normalnie funkcjonować w pokoju..
I teraz najlepsze pytanie. Kiedy napiszesz soft do Attiny co obsłuży 5 hallotronów i AMCki? :mrgreen:
Pytam "kiedy" bo czy podołasz to oczywiste :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No cóż.... już bym chętnie coś pokombinował, ale czasu mało.
Ten niski PWM może być związany ze sterowaniem poprzez wejście enable przetwornicy. Najpierw rozpracuję układ i się zobaczy...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W klonie TK35 przez wejście "enable" bez problemu kluczuję 1,1kHz więc jak sądzę tutaj również się to sprawdzi. Takiego PWM prawie nie widać nawet przy szybkim ruchu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
greg pisze:W klonie TK35 przez wejście "enable" bez problemu kluczuję 1,1kHz ...
Ale robiąc driver do Fenixa, miałem problem z PT4105 (ma soft start) i dopiero przy około 100Hz jako tako działało dla całego zakresu PWM...
Wstępnie zapoznałem się z wyprowadzeniami procka i wygląda na Pic'a, zasilanie na nóżce nr 1 :-|

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Nie mam takiej latarki ale jakiś czas zastanawiam się nad lepszym driverem do niej. Myślę że nowy driver na Amc byłby dość prosty do zrobienia. Problemem może się tylko okazać mało miejsca bo 3xXM-L przy max prądzie to 9A a na to potrzeba 24szt amc. Chyba żeby zmieścić driver na dwoch płytkach. Jeśli wogóle to body odprowadzi taka ilość ciepła z diod i amc. W ostateczności można zmniejszyć ich ilość i prąd maksymalny. Obsługa halotronów to żaden problem i do tego procek większy od attiny13 bo potrzeba więcej pinow I/0, np Attiny24/44. Do tego nie potrzeba nawet sterowania Pwm tylko załączanie systemów amc tak jak robił to Pyra w ak-47. No i jak mamy już procek to zabezpieczenie aku to pestka.
Myślę że dałbym radę taki zrobić.

[ Dodano: 20 Listopad 2012, 08:55 ]
Dużo czasu w pracy i pobawiłem się trochę eagle-m. Przyjąłem że driver na 38mm średnicy. Zmieściłem na płytce procesor attiny44 plus elementy dyskretne plus 18szt AMC. Zostają jeszcze czujniki halla ale nie wiem jakie tam są dokładnie. Obawiam się też że powierzchnia użytkowa płytki drivera jest mniejsza, patrząc na zdjęcia. Mógłby to ktoś zmierzyć?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Powierzchnia użytkowa z tego co pamiętam ma ok 33-34mm średnicy i ok 12-13mm wysokości.
Ja myślałem właśnie o 18szt AMC, bo mam pięknie dobrane diody. Przy 2.1A mają prawie że równiutkie 3V.
Także odcięcie na 3.15V i mamy non stop stałą jasność :D Pier, jeśli chcesz, to mogę podesłać Ci nawet cały driver.
Rozpracowałbyś te hallotrony, bo po oznaczeniach nic nie ma w necie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Czyli muszę zmniejszyć prototyp a za tym idzie konieczność lutowania kilku AMC na kanapkę.
Myślę że halltrony podłącza się bezpośrednio do uc, najwyżej z pull-upem.
Dokładniejsze rozpracowanie tylko z orginalnym driverem.
Narazie się jeszcze pozastanawiam i pomyślę. Jak zdecyduje się na budowę to poproszę Cię o podesłanie drivera.
Dobrze jakby te moje przemyślenia ktoś bardziej doświadczony poczytał i coś podpowiedział.
DNF jak tam ładowarka zrobiona?
ODPOWIEDZ