Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

*michal* pisze:Jak świeci Convoy s2 / s2+ z diodą xpl i reflektorem smo w porównaniu do Convoy c8 ? Chodzi mi o zasięg.
Mam S2 z diodą XPL HI i reflektorem smo, skupienie/zasięg jest niewiele mniejsze niż Convoy C8 z XM-L2, jak na taki mały reflektor zasięg robi wrażenie.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

*michal* pisze:Jak świeci Convoy s2 / s2+ z diodą xpl i reflektorem smo w porównaniu do Convoy c8 ? Chodzi mi o zasięg.
Duża - zasięg C8 2x dalej
*michal* pisze: Drugie pytanie jak duża różnica jest w rozkładzie światla gdy zastosujemy kolimator 20x60 w s2+ miedzy dioda xml a xpl ?
Niewielka.

boshe co za wzorcowo precyzyjne pytanie i jakże niejednoznaczne odpowiedzi ...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

*michal* pisze:Jak świeci Convoy s2 / s2+ z diodą xpl i reflektorem smo w porównaniu do Convoy c8 ? Chodzi mi o zasięg.

Drugie pytanie jak duża różnica jest w rozkładzie światla gdy zastosujemy kolimator 20x60 w s2+ miedzy dioda xml a xpl ?
viewtopic.php?p=244725#244725
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Dzięki koledzy już jakieś pojęcie mam co i jak. Kupiłem ulepszoną wersję Convoy s2+ na diodzie XPL. Do tego jak rozumiem też podejdzie kolimator 20*60 ?
Ostatnio zmieniony sobota 23 gru 2017, 09:32 przez *michal*, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

XP-L ma mniejszą podstawę. Kolimator 60x20 dla XM-L nie będzie się ustawiał centralnie.
Trzeba zainstalować kolimator do diod XP.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Cześć
Mam pytanko.
Odebrałem dziś Convoy s2+ xp-l HI 3A.
Fajniutka latareczka, jest split szeroki, spot dość wąski, miodzio ....
Ale ....
Moja pierwsza latarka z gładkim lustrem, do tej pory tylko OP. Może stąd czegoś nie wiem.
Otóż w samym środku spota jest wyraźnie żółta plama, mniej wiecej ten sam kolor co "korona" dookoła spota tylko że intensywniejsza.
Czy tak ma być czy jest to coś nie tak z diodą ??
Obrazek
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Cześć, dasz radę zrobić zdjęcie diody w reflekorze? XPL-HI daje raczej jednolity odcień spot'a i spill'a. Być może reflektor nie leży dokładnie na podkładce, dioda nie jest płasko zalutowana a prawdopodobnie wszystko jest w porządku.
Rafał Sawicki
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:58
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rafał Sawicki »

WertyX pisze:Cześć
Mam pytanko.
Odebrałem dziś Convoy s2+ xp-l HI 3A.
Fajniutka latareczka, jest split szeroki, spot dość wąski, miodzio ....
Ale ....
Moja pierwsza latarka z gładkim lustrem, do tej pory tylko OP. Może stąd czegoś nie wiem.
Otóż w samym środku spota jest wyraźnie żółta plama, mniej wiecej ten sam kolor co "korona" dookoła spota tylko że intensywniejsza.
Czy tak ma być czy jest to coś nie tak z diodą ??
[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_5a58b70bdcb002986.jpg]Obrazek[/url]
Mam w posiadaniu dwie dokładnie takie latarki i obie mają identyczna Plamkę jak na Twoim foto .
Convoy C8 Cree XP-L HD V6 3C /greg
Convoy C8 Cree XP-L HI V3 / info
EDC X1 XP-L V6 3C , TIR 15° / greg
Convoy C2+ XP-L V6 3C itp / własne mod
Skilhunt H03 XML-2 U4
LED LENSER A2
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Wszystko wygląda ok. Nic nie widać żeby było przekrzywione czy uszkodzone. Sama drogą ma na środku okrągły obszar który nieco inaczej odbija światło, ale w innej latarce też tak jest.
Obrazek

@Rafał
Dzięki za info. Czyli tak na być.
To następnym razem trzeba polować na 4B/C - na żółtym tle żółta plamka będzie mniej widoczna ...

Dobrze, że nie zielona, nie cierpię zieloności i zielonych nalotów w światełkach.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Również posiadam S2+ w takiej konfiguracji i jest podobnie. Jednak dodam że to występuje tylko przy świeceniu na białą ścianę z niedalekiej odległości. W terenie jest to zupełnie niewidoczne i tylko to się dla mnie liczy:)
Pozdrawiam
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Nie przeszkadza. Po prostu pierwszy raz się z tym zetknąłem i wolałem się upewnić, że nie jest to uszkodzona dioda.
Dzięki.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Też tak miałem z tym Convoyem z BG, od Simona z Ali dwie czy tam trzy sztuki były OK. No i polecam tę diodę z reflektorem OP, wtedy dopiero fajnie świeci i beam ładny :mrgreen:
Rafał Sawicki
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:58
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rafał Sawicki »

WertyX pisze: @Rafał
Dzięki za info. Czyli tak na być.
To następnym razem trzeba polować na 4B/C - na żółtym tle żółta plamka będzie mniej widoczna ...

Dobrze, że nie zielona, nie cierpię zieloności i zielonych nalotów w światełkach.
Mam i 4C , jest bardzo podobnie .
Convoy C8 Cree XP-L HD V6 3C /greg
Convoy C8 Cree XP-L HI V3 / info
EDC X1 XP-L V6 3C , TIR 15° / greg
Convoy C2+ XP-L V6 3C itp / własne mod
Skilhunt H03 XML-2 U4
LED LENSER A2
glebor
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 18:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glebor »

Jestem fanem s2+, miałem 4 sztuki, obecnie mam 3. Jedna padła. Ale latareczka jako model swoje latka ma. Technologia nie stoi w miejscu. Generalnie byłem zadowolony z s2+ zwłaszcza jako EDC, mała poręczna.
Jeśli nie s2+ to co nowszego (i lepszego) na rower i jako EDC? Też o podobnych parametrach wymiarowo-wagowych.
Rowery elektryczne
epojazdy.blogspot.com
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

glebor pisze:Jestem fanem s2+, miałem 4 sztuki, obecnie mam 3. Jedna padła. Ale latareczka jako model swoje latka ma. Technologia nie stoi w miejscu. Generalnie byłem zadowolony z s2+ zwłaszcza jako EDC, mała poręczna.
Jeśli nie s2+ to co nowszego (i lepszego) na rower i jako EDC? Też o podobnych parametrach wymiarowo-wagowych.
EDC X1 od Grega? Zapoznaj się z jego ofertą.
ODPOWIEDZ