Lampka niekoniecznie rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Vigo pisze:Jest jeszcze zoom'owa RC-8 Q5 i ona jest też na 1x18650.
Owszem ale zoom nie działa na tej samej zasadzie jak w RC-39 w której zoom zmieniasz przesuwając głowicę w przód i tył jak w LL, a w RC-C8 musisz wkręcać lub wykręcać
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Czy ma ktoś RC-C8 by mógł pokazać jak jest ona zbudowana, jak działa mechanizm zoomu?
Jest na ślimaka jak szminka? Czy jakoś inaczej?
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Miałem w rękach Romka RC-29. Może w RC-C8 jest podobnie. Ślimakiem to bym tego nie nazwał. To jest bardzo długi gwint i trzeba się sporo nakręcić, żeby przelecieć zoom od początku do końca. Po prostu część głowicy, trzymająca soczewkę między dwoma pierścieniami, jest zamocowana na gwincie i tym sposobem się zbliża albo oddala soczewkę od diody.
Pozdrawiam
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

4,5 obrotu w C8. Mam C8, miałem 39, widziałem 29. Wybrałbym RC-29. Wydaje mi się że ta większa soczewka gorzej działa niż ta mała z RC-29.

RC-39 w sumie już nie pamiętam dokładnie ale beam mi się nie podobał. Jaśniej po bokach niż wewnątrz w nie skrajnych położeniach.
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Panowie, czy ten uchwyt:

http://www.dealextreme.com/p/universal- ... mount-8274

Będzie pasował do latarki Ultrafire C1 ?
endryu
Posty: 20
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 16:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: endryu »

będzie pasował.
Do tego uchwytu zakładałem latarkę o średnicy 26 mm.
cudny, zakupiłeś może Ultrafire C1, czy jakąś inną lampkę :?:
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Serkules pisze: W najlepszym przypadku osiągają pojemności 1000mAh. Przy połączeniu szeregowym ogniw daje nam to 3,6V. Przy zasilaniu DD (direct drive - czyli bez sterownika bezpośrednio do LEDa), czyli teoretyczne maksimum, pozwoli to tylko przez chwilę cieszyć się pełną mocą świecenia.
Zasilanie LEDa prądem 0,65A to przy tych ogniwach prąd 0,65C (0,65*1000mAh). Tak duży prąd z tak małego ogniwa da się uzyskać tylko pod warunkiem, że mamy ogniwa o bardzo małej rezystancji wewnętrznej. Pomimo tego tak dużą moc będziemy mogli pobierać raptem przez kilkanaście minut,
Sorki za wykop, ale chyba to przesadnie pesymistyczne co piszesz.

Wg. pomiarów LED Lenser P7 w trybie wysokim, świeci ponad godzinę bez większego spadku jasności na 4xEneloop Ni-Mh 800 mAh i ~90 min aż jasność spadnie do 50% ... więc w trybie boost (DD), gdzie wg. spec. czasy są 2x krótsze, powinno to być ponad pół godziny bez spadku jasności i ok 45 minut aż jasność spadnie do połowy. Tak, że chyba nie jest ten czas tak krótki jak 15 min również dla modeli 3xAAA.

Poza tym akku Ni-Mh mają max bezpieczny/"zalecany max" prąd rozładowania 3C (Li-Ion podobno 2C) ... tak że takie 0,67C nie powinno być już zupełnie problemem.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Kyle pisze:Tak, że chyba nie jest ten czas tak krótki jak 15 min również dla modeli 3xAAA.
Przy 3xAAA max moc na diodzie XR-E będzie nawet krócej niż przez 15 min. Niestety napięcie akusów AAA mocno spada pod "dużym" obciążeniem a napięcie przewodzenia diody XR-E jest "wysokie" względem napięcia uzyskanego z 3szt AAA stąd prawdziwe stwierdzenie, że pełna moc będzie tylko przez chwilę. Przy 4xAAA to co innego.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Czyli ta dioda bardzo nieoptymalna musi być w połączeniu z 3x paluszek Ni-Mh. ... bo np. z inną, LED Lenser w modelu P5.2 wyciska z 1xAA aż 140 lumenów, a w P6.2 z 2xAA aż 200 lumenów (nawet jak weźmiemy pod uwagę, że w pesymistycznym przypadku będzie np. 2/3 z tego, to i tak, jak na 1-2 ogniwa AA sporo tej jasności).

... chętnie bym kupił jakiś model serii P ew. L na 3xAA, o długości do 15 cm (by łatwo wchodziło do kieszeni i dobrze się trzymało, a nie jak pałeczkę P6.2) od LED Lenser ... szkoda że nie robią czegoś takiego.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

XR-E ma napięcie przewodzenia powyżej 3,5 V przy 1A, elektronikiem nie jestem, ale już widać, że cudów z tego być nie może
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Zbychur pisze:XR-E ma napięcie przewodzenia powyżej 3,5 V przy 1A, elektronikiem nie jestem, ale już widać, że cudów z tego być nie może
Niekoniecznie, te z końcówki produkcji, gdy ta dioda była jeszcze na topie, miały średnio 3,3V dla prądu 1A.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Bocian pisze:
Zbychur pisze:XR-E ma napięcie przewodzenia powyżej 3,5 V przy 1A, elektronikiem nie jestem, ale już widać, że cudów z tego być nie może
Niekoniecznie, te z końcówki produkcji, gdy ta dioda była jeszcze na topie, miały średnio 3,3V dla prądu 1A.
A to przepraszam, widać wszystkie które mam są z początku produkcji :mrgreen:, bo rekordzistka ma 3,9V przy 1A :o, ale przyklejone 13 szt. do półkilogramowego radiatora pod balkonem dają radę. :mrgreen:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Zbychur pisze:przyklejone 13 szt. do półkilogramowego radiatora pod balkonem dają radę. :mrgreen:
Chciałbym to zobaczyć :)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Nie ma problemu, jutro będą foty ale w innym dziale. ;)
retaliato
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 19:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: retaliato »

Witam serdecznie, jest to pierwszy mój post na tym forum. Od kilku dobrych godzin przeglądam forum w poszukiwaniu informacji odnośnie latarki, która by mi odpowiadała i napotkałem na kilka dylematów. Nie chciałem zakładać nowego wątku, ponieważ myślę, że mój problem powiązany jest z tą dyskusją.
Chciałbym zaopatrzyć się w moją pierwszą latarkę, która służyła by mi jako lampka rowerowa ale również jako zwykła latarka (na różnych wyjazdach, itp.), dlatego konstrukcje typowo rowerowe dla mnie odpadają.
Do tej pory miałem jedynie styczność z UltraFire WF504B z diodą XM-L -T5 (coś takiego jak tutaj: http://dx.com/p/ultrafire-wf504b-xm-lt6 ... xN_Bvl5NHU tyle, że na ledzie T5). I jej moc jest dla mnie wystarczająco zadowalająca i dlatego chciałbym nabyć coś podobnego.
Przeglądając forum natknąłem się na coś takiego:
http://www.aliexpress.com/item/bicycle- ... 09138.html
Cały zestaw kosztuje tylko jakies 45zł i nie wiem czy nie jest w tym coś podejrzanego? Ponieważ na forum znalazłem również zestaw polecany przez użytkownika energysnake :
http://dx.com/p/universal-bicycle-mount ... xOAQ_l5NHU
http://dx.com/p/flat-to-round-power-plu ... xOARfl5NHU
http://dx.com/p/18650-digital-battery-c ... xOAR_l5NHU
http://dx.com/p/ultrafire-wf-501b-xm-lt ... xOARvl5NHU
http://dx.com/p/trustfire-protected-186 ... xOASPl5NHU
Który łącznie kosztuje ok 100zł czyli 2 razy więcej.
Główną różnicą jest użyta dioda, ponieważ w tańszym zestawie jest to XM-L U2, a w zestawie polecanym przez energysnake jest to XM-LT6.
Z tego co udało mi się wyszukać to dioda U2 jest nawet bardziej wydajna, dając mniej naturalne światło.
Dlatego chciałbym się Was zapytać czy faktycznie jest jakaś wielka różnica pomiędzy tymi diodami, który zestaw bardziej polecacie? Ew. jaką inną latarkę polecacie w cenie (całego zestawu) ok 100zł z podobnymi parametrami jak te przedstawione przeze mnie.
Pozdrawiam i miło jest również wstąpić do grona światełko maniaków :)
ODPOWIEDZ