trustfire TR-J12 -PRZESTAŁA ŚWIECIĆ

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Multimetr na teście diody niekoniecznie musi wskazywać coś przy xm-l,
sprawność diod możesz sprawdzić podłączając je pojedynczo pod akku li-ion przez rezystor 10-50 ohm i sprawdzać czy świeci, jeszcze nie wszystko stracone ;)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Coś mi się nie chce wierzyć że ten driver dostał takiego "kopa" żeby zjarać pięć XM-L-ek połączonych w szeregu.
Nie masz jakiegoś zasilacza z ograniczeniem prądowym aby sprawdzić pojedyncze diody?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

albo podłącz diody do 3V - dwie baterie AA w szeregu, albo nawet do 2xNi-MH Choć teraz nie dam głowy jak się XM-L zachowuje przy 2,4V, jednak bym obstawiał, że powinien zaczać się żarzyć.

Wątpię w spalenie kilku diod połączonych szeregowo.

Powodzenia! :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Trzy baterie AAA szeregowo podłączamy bezpośrednio do diody (każda dioda pojedyńczo) zgodnie z kierunkiem przewodzenia.
AAA nie wydoli więcej jak 1A a XM-L może być obciążane 3A.

Driver można sprawdzić podłączając zasilanie z ogniw 2S, a jako obciążenie zamiast 5 x XM-L - 21W żarówkę samochodową 12V.
Driver daje 1,5A na wyjściu. Powinna się żarówka dość dobrze zaświecić.
Wyprowadzenia zasilania z drivera przylutować do żarówki dla pewności.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

Dariusz70 pisze:AAA nie wydoli więcej jak 1A
Jeśli mowa o bateriach jednorazowych to możliwe że mają tylko taką wydajność, jeśli chodzi o aku Ni-MH w rozmiarze AAA to bezproblemowo zdrowe ogniwo jest w stanie oddać prądy rzędu 6-8 A.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

marmez pisze:albo nawet do 2xNi-MH Choć teraz nie dam głowy jak się XM-L zachowuje przy 2,4V, jednak bym obstawiał, że powinien zaczać się żarzyć.
Naładowane Ni-MH mają ponad 1,3V a przy 2szt wystarczy to spokojnie żeby nawet schłodzonego LEDa XM-L zaświecić. 2,4V to już nieco loteria, bo ciepły LED emituje zauważalne światło natomiast schłodzony do ujemnych temperatur już nie (pewnie zależy od egzemplarza a bawiłem się z 1 na razie).
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Sorry, że pytam, a przrd testem diod odlutowaleś od nich przewody?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Dokładnie miałem na myśli trzy baterie AAA zwykłe.
Do testów można z pilotów pożyczyć.
Wtedy jeśli jest dioda sprawna, napewno zaświeci.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
dominion
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 23:42
Lokalizacja: białystok

Post autor: dominion »

Sprawdziłem ledy jakimś zasilaczem stabilizowanym (3v 200mA dla jednej i 12v 350mA dla wszystkich) no i okazuje się, że są sprawne, świecą!!! Super!
Tylko dlaczego mój miernik tego nie pokazuje...

Teraz zabiorę się za driver. Zimny lut raczej odpada po po rozkręceniu latarki coś leciutko zaśmierdło, lutownicy na gorące powietrze jeszcze nie mam a szkoda bo od razu bym przetopił wszystkie luty. Podłącze driver pod zasilanie i porobię punkty pomiarowe napięć to może wtedy będzie łatwiej coś ustalić.

[ Dodano: 30 Lipiec 2013, 11:15 ]
Witam ponownie.

Latarka została już naprawiona. Driver został przegrzany hot air-em z topnikiem. Wtedy po podłączeniu zjarał sie jeden kondensatorów pod cewką, za namowa znajomego elektronika został on usunięty bo bez tego też będzie świecić. No i świeci jak nowa. Super.

Mam za to pytanie do znawców tematu działania tych driverów. Wkurza mnie w niej, że jak jedna bateria się lekko rozładuje (ok. 1,3V mniej) to latarka od razu przestaje świecić. Tak jest na najsilniejszym i średnim trybie.
Szlak mnie wtedy trafia bo staje sie bezużyteczna. Mam jeszcze jakąś tanią chinszczyzne na 1x xm-l i jednej 18650 którą kupiłem wcześniej i ta przy słabej baterii świeci coraz słabiej i gaśnie. Tak powinno być w każdej latarce, również w mojej!

Czy da się więc coś zrobić z tym driverem, żeby latarka świeciła bardziej do końca rozładowania baterii?
Ostatnio zmieniony czwartek 20 cze 2013, 08:23 przez dominion, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wymień sobie akumulatorki na firmowe, bo Ci się rozjeżdzają.
Trochę kotleta odkopałem, ale Kolega źle dodał kolejny post i nie zaktualizowało go.
dominion
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 23:42
Lokalizacja: białystok

Post autor: dominion »

Jakie 26650 najbardziej polecacie?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

King Kong 26650 . Jeśli nie problem dolutować styk mosiężny (mają płaski "+") to polecam INR26650E.
Wydajniejsze prądowo od ICR26650E i trochę tańsze.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

To może się podłączę pod pytanie...

Czy są jakieś sensowne 26650 z zabezpieczeniem (protected)? Jakoś nie widziałem i chcę się tylko upewnić.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Także 26650 King Kong - LINK .
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Dariusz70, dzięki, Tam nie patrzyłem, na na FT nie było ich chyba. :) i nawet nie trzeba parami kupować, co mi się podoba, bo bym potrzebował 3 sztuki :)

----------- Edit:

Już zamówione 3 sztuki :)
ODPOWIEDZ