Error

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Error

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Od jakiegoś czasu przy próbie wysłania postu wyskakuje komunikat:

Obrazek

Post czasem się ukazuje jako wysłany a czasem nie. Co ciekawe jeśli wejdę w swoje posty "ostatni post" to widnieje jako napisany. <bezradny>

I ponownie takie coś:

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 22 sty 2014, 08:56 przez tomeksz68, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

U mnie też to jest, już meldowałem o tym bug'u i kolega Calineczka, w wolnym czasie pracuje na tym ;)
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12547
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Co prawda z tym można żyć, tylko ta upierdliwość :hyhy:
Nie wiadomo poszło nie poszło. Szczególnie uwidacznia się to podczas edycji posta i próbie ponownego jego wysłania. Trzeba nam więcej cierpliwości i będzie :ok:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Mnie zawsze posty wychodzą i edycja też
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Po takim errorku później nie widać tematu przy dziale w którym pisaliśmy.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

:-(
Optymalizowałem ostatnio silnik forum, odchudzałem, kombinowałem i ciągle problemy. Ja też miałem takie komunikaty ale po tych moich ostatnich działaniach ja już miałem spokój. Widać wróciło.
Będę nad tym pracował...
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Calineczka...może to nie miejsce ale tak zapytam a może podpowiem, w jakimś poście wspominałeś o zapychającym się serwerze. Zgadza się ludzi, zdjęć i postów przybywa. Może tak posty starsze niż trzy lata + archiwum sklepiku kasować. Utworzyć archiwum najciekawszych i najpotrzebniejszych informacji. Nowości jest tak dużo i pojawiają się w takim tempie, że to o czym pisaliście dobrych kilka lat temu jest już dawno nie stosowane bądź nie aktualne. W postach masa linków już nie działa, stron pod tym adresem już nie ma. W tym ogromie postów idących w tysiące i tak trudno znaleźć informację na temat szukanych rzeczy nawet używając szukajki to piję choćby do siebie. :mrgreen: Pewnie i tak 10% postów powtarza się właśnie przez niemożność odszukania ich na forum. Chyba, że wykasowanie tych informacji w skali całości jest nieznaczące dla pracy serwera...

[ Dodano: 22 Styczeń 2014, 13:08 ]
Pisząc ten post znowu wyskoczył mi error :razz:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Ja już dawno chciałem porobić porządki w sklepiku bo są tam ogłoszenie z 2011 roku , cześć userów się pewnie od tego czasu wogóle nie logowała .

Jednak to sporo roboty i nie wiadomo czy autor potem by nie miał pretensji , trzeba by powysyłać PM do autorów :|

U mnie podobnie , raz na kilka postów błąd.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

krzycho_ pisze:i nie wiadomo czy autor potem by nie miał pretensji , trzeba by powysyłać PM do autorów :|
Nie przesadzajmy i nie obciążajmy niepotrzebnie prywatnymi wiadomościami bazy ;)
W ogóle ustawił bym, żeby ogłoszenia po 3 miesiącach same się kasowały (na 99% jest taka możliwość w modzie Przemo). Kosz także bym kasował z automatu co jakiś czas ...

tomeksz68, nie byłoby szybciej zrobić Print Screen? :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

ElSor może i szybciej ale tak pamiętam jak to zrobić, że prędzej zrobię foto i wstawię :mrgreen:

Fakt np sklepik 3 miesiące i kosz, jeśli ktoś nie sprzeda to korona z głowy mu nie spadnie jak jeszcze raz wystawi tym bardziej, że nie są to ilości hurtowe. Dziewięćdziesiąt dni od daty ostatniego wpisu w [S, K czy tym podobne i kosz...] Co do pretensji autora tekstu sprzedawanych rzeczy to punkt regulaminu sklepiku mówiący o 30 dniach i po kłopocie. :)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

ElSor pisze:W ogóle ustawił bym, żeby ogłoszenia po 3 miesiącach same się kasowały (na 99% jest taka możliwość w modzie Przemo)
Plus coroczne czyszczenie bazy danych użytkowników. Na pewnym forum które swego czasu administrowałem, mieliśmy takie czyszczenie. Najpierw był wysyłany mail do wszystkich z przypomnieniem (jak ktoś chciał zachować konto to musiał się zalogować w ciągu powiedzmy tygodnia), a potem była czyszczona baza z użyszkodników którzy się nie logowali przez ostatni rok.

Edyta:

Na 137 stron użytkowników, jest 29 stron takich którzy ostatni raz logowali się na koniec grudnia 2010 roku, a nie sprawdzałem ile by to było na koniec 2012.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ze statystyk wynika także, że w bazie jest strasznie dużo wiadomości PW.
Ilość wiadomości:
223975 Wszystkie
9413 miesiąc Grudzień 2013
6230 miesiąc Styczeń 2014
414 W ciągu ostatnich 24 godzin
2068 W ciągu ostatnich 7 dni
8367 W ciągu ostatniego miesiąca

W tej chwili wiadomości:
48398 Wysłanych
51966 Odczytanych
113 Nowych
819 Zapisanych w skrzynce przychodzących
151 Zapisanych w skrzynce wychodzących
60 Nieprzeczytanych
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ElSor pisze:Ze statystyk wynika także, że w bazie jest strasznie dużo wiadomości PW.
i właśnie to może być ten narastający problem. To właśnie sugerowano na PrzemoBB. Pozostaje mi ograniczyć ilość wiadomości PW dla użytkowników a i nad załącznikami być może trzeba będzie się zastanowić.
Chyba tak zrobimy...wcześniej uprzedzę mailem do wszystkich żeby sobie pozapisywali ważne rzeczy ze skrzynek.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, mocno odchudziłem bazę.
Wyczyściłem tabele odpowiedzialne za wszystkie nieprzeczytane tematy/posty bo była wielkości tabeli z postami w związku z czym mogą się znaleźć posty nowe które nie będą Wam jako takowe przedstawiane. Funkcja owa została niejako "wyzerowana" i zaczynamy od początku.
Proszę o informacje gdyby problemy nadal występowały.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Calineczka pisze:Proszę o informacje gdyby problemy nadal występowały.
... :roll:
W moim przypadku tak jakby gram lepiej ale nadal pojawia się Error, chyba,że to jeszcze nie zaczęło działać. Z tym,że na razie tylko przy edycji posta i próbie ponownej wysyłki :zakrecony:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
ODPOWIEDZ