Migające żarówki led.

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Migające żarówki led.

Post autor: mati_speed »

Witam, mam problem z halogenami ledowymi, kupiłem sporo sztuk do oświetlenia pokoju z allegro, łdnie mocno świecą, ale co z tego jak migają po włączeniu, na ułamki sekund widać jak światło miga, może być to spowodowane instalacją, ? Są połączone przewodem 1,5mm2, nowa instalacja, włączniki bez żadnych światełek, ale może nerwy stracić jak co pewien czas żarówki migają ;/ adałem 10zł za szt więc nie mało mają po 4,2W.

Kolejny problem jest taki że we włączniku mam na stałe faze podpiętą, a po wyłączeniu ledów leciutko się żarzą jak mają mase, po wyjęciu z oprawki problem znika ;/

Miał ktoś podobne problemy ?
Ostatnio zmieniony piątek 05 wrz 2014, 22:24 przez mati_speed, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

mati_speed pisze:dałem 10zł za szt więc nie mało
Tego nie będę komentował nawet.
Migają z częstotliwością 50 lub 100Hz i widać to, gdy się poruszasz względem żarówek?
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

No myślałem ze tak gdy chodzę tak się dzieje . Ale usiadłem wyłączyłem resztę urządzeń i zacząłem się przyglądać zarowce zostawiłem włączoną tylko jedną i przyglądałem się ale efekt itak występuje. Mignie raz i za jakiś czas kolejny raz.

O tym dlaczego lekko się palą po wyłączeniu już wiem...
Ostatnio zmieniony piątek 05 wrz 2014, 22:23 przez mati_speed, łącznie zmieniany 1 raz.
Kledi
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 11:52
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Kledi »

Witam,
trochę ledów sprzedałem,trochę wróciło :( dla mnie wygląda to na uszkodzenie! Takie też miałem...reklamuj!
Pozdrawiam
k.
Światłofil :)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Przeciw miganiu żarówek diodowych sprzedają gotowe filtry. Widziałem jak elektryk to montował w nowej instalacji, przy każdej oprawie i problem migania po wyłączeniu znikał.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

mati_speed, A nie masz przypadkiem włączników z diodą, która świeci kiedy jest światło wyłączone? Wtedy na bank będą mrugać.
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

Miganie występuje gdy:

- wyłączniki mają podświetlenie
- wyłącznik rozłącza neutralny a nie fazę
- w przewodach indukuje się napięcie od innych przewodów w ścianie

Jeśli nie można zmienić instalacji/połączeń to rozwiązaniem jest rezystor np. 1MΩ podłaczony równolegle do żarówki, co uniemożliwi ładowanie kondensatora w żarówce i wyeliminuje miganie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Diodówki też mrugają z przegrzania ;)
ILPT
atryda
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 09:18
Lokalizacja: warszawa

Post autor: atryda »

Mam problem z dwoma źródłami światła podłączonymi do 2 włączników krzyżowych (instalacja schodowa). Za ... :evil: ... nie mogę wyeliminować migotania. W stanie wyłączonym jedno źródło światła świeci pełną mocą !, po włączeniu drugie świeci pełną mocą a pierwsze zaczyna "drżeć". W sumie po podłączeniu do instalacji drugiego to pierwsze świeci non-stop. Kondensatory podłączone przy obydwu nie pomagają :( Może jakiś pomysł ktoś ma ?
Może to wina felernej lampy ?
Ostatnio zmieniony piątek 09 wrz 2016, 20:06 przez atryda, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jakby instalacja i ledy były na 12V to najprościej można by było zastosować mały przekaźnik z dwiema parami styków przed każdym ledem.
ODPOWIEDZ