Projekt szperacza HID od zera

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Projekt szperacza HID od zera

Post autor: Matixs »

Cześć. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowię żeby przerobić sobie jakiś szperacz na xenon.
Po przeglądaniu internetu już trochę wiem jednak chciałbym Was prosić o pomoc.
Przede wszystkim jaki szperacz kupić? Z tego co widzę to na rynku jest już coraz mniej takich latarek w których źródłem światła jest żarówka samochodowa.
Mam przetwornice i okablowanie oraz 5 akumulatorków 18650 Panasonic tylko nie wiem czy będą do czegoś użyteczne.
Dobrze by było gdyby to wszystko było nie dużym nakładem środków finansowych.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeśli szukasz tanio bazy do szperacza to najlepszym rozwiązaniem jest to
http://allegro.pl/show_item.php?item=4702470324,

Średnica lustra 22cm o ile dobrze pamiętam.
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Matixs »

A czy coś takiego się nada? Widziałem na forum projekty na identycznym szperaczu. Tylko nie wiem jakie jest źródło światła w tym. Dzwoniłem do sprzedającego i wieczorem ma zobaczyć i mi powiedzieć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Też się nada, ale małe lustro trochę. Duże lustro = lepsze skupienie = większy zasięg = większe :o = wieksze :mrgreen: . Tak w skrócie.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Mamy coś podobnego w straży pożarnej, bateria chwila moment pada, skupienie ma naprawdę mega na 300m średnica wiązki ~6m, zaraz wybieram się do remizy to cyknę kilka fotek :)
MBPCB 21mm, dioda malutka, 1/4 co xm-l aż dziwne że to się jeszcze nie usmażyło w środku :D
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

przemek1602, pewnie MacTronik na XP-G albo XP-E. U mnie w firmie ochrona ma takie działko.
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Matixs »

Tylko że ta aukcja którą podałeś skończyła się wczoraj. Szukam jeszcze czegoś podobnego i nie mogę nic znaleźć. Napisałem do sprzedającego mam nadzieje że ją jeszcze ma.
Edit: Nie zależy mi na tym aby to długo świeciło. Bardziej chodzi mi o sam efekt żeby chociaż trochę sobie mocniej poświecić.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 paź 2014, 12:33 przez Matixs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Napisz do gościa niech Ci ją wystawi na kup teraz, możesz spróbować się potargować, ja często tak kupuję i często kilka złotych do przodu.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

W tych żółtych są żarówki H3.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Obrazek

Obrazek

Coś takiego mamy, skupienie jest dużo mniejsze niż na foto, strasznie odbijało. Moim zdaniem nie warte swoich pieniędzy.
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Matixs »

Niestety ta propozycja którą podał Zbychur jest już nie aktualna.

Zakupiłem ten żółty szperacz który wrzucałem za 20zł. Jest na żarówkę H3. Tylko z tego co widzę reflektor jest dosyć płytki i nie wiem czy palnik zmieści się na długość w środku.
jutro sobie zamówię palnik i zobaczę co z tego będzie.
Ale czym to zasilić? Ogniwami 18650? Czy może lepiej jakimś małym akumulatorem?
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Przy ogniwach musisz pomyśleć o balansowaniu przy ładowaniu oraz zabezpieczeniu przed nadmiernym rozładowaniem. Dojdzie jeszcze przetwornica i aku chyba nie uda się wcisnąć.
Pakiet 18650 przy konfiguracji co najmniej 3S3P będzie najbardziej odpowiedni.
Everybody lies...
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Zbychur pisze:Jeśli szukasz tanio bazy do szperacza to najlepszym rozwiązaniem jest to
http://allegro.pl/show_item.php?item=4702470324,

Średnica lustra 22cm o ile dobrze pamiętam.
Rozmawiałem z tą "panią". Jedna z tych osób, co nie potrafią normalnie odpisać na maila. Po jej odpowiedzi że sprzeda mi tą latarkę za 32 złote oraz następnej, już mniej kulturalnej odpuściłem temat. Szkoda mi czasu i nerwów.

Żeby nie było, to równocześnie od innej osoby kupiłem nowe kółka do roweru- kontakt wzorowy- mailowy i telefoniczny, jednak jeszcze niektórzy ludzie potrafią być ludźmi :)

B
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Matixs »

A gdybym zrobił tak że w środek włożył bym przetwornice a wyciągnął kable na zewnątrz i podłączył do akumulatora 5Ah albo 7 Ah. Widziałem tutaj na forum takiej rozwiązanie i to nie byłby wcale taki zły pomysł. Tylko że wtedy musiałbym wykombinować jakiś uchwyt albo coś innego żeby nosić akumulator.

belushi Ja sobie odpuściłem po tym ja mi powiedziała że za mniej niż 35 zł nie sprzeda i że jak mnie nie stać to żebym jej nie zawracał głowy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Z tych dużych była jeszcze jedna taka sama, ale nie mogę znaleźć.
Za to takie cudo, do którego w zasadzie można dorobić jakiś kanister z zasilaniem.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4734152823&ref=last-visited
ODPOWIEDZ