Poszukuję lampki do podziemnych eksploracji

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
sidavrox
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 21:15
Lokalizacja: BERLIN

Poszukuję lampki do podziemnych eksploracji

Post autor: sidavrox »

Witam wszystkich na tym forum, fajnie, ze w internecie mozna znalezc nawet forum dotyczące lampek i swiatelek, gdzie ktos, kto sie zna pomoze uniknąć nieudanego zakupu na ebay czy allegro.

Jeżeli o mnie chodzi, to jestem podziemnym świrem, jak tylko się da to schodzę pod ziemię, czuję się tam całkiem komfortowo.

Jeśli kogoś to interesuje to poniżej filmik mojego autorstwa: https://www.youtube.com/watch?v=ZKXOkF4 ... BSIKC4OWfQ

Czego tutaj szukam? Porady przy wyborze latarki, bo na allegro i ebay tego cała masa, ale bardzo często ktoś podaje, że latarka ma 8500 lumenów co mi się w głowie jakoś nie mieści, a i nie każdy podaje długość pracy na akumulatorze/baterii co w podziemiach jest sprawą kluczową, bo bez świecącej latarki po prostu nie wyjdziesz;)

Podam wam cechy latarki, która mnie interesuje, a ktoś z Was specjaliści, być może doradzi mi jakiego najlepszego wyboru mogę dokonać:
-im mniejsza lampka tym lepsza, nie interesują mnie polkilogramowe halogeny, i bez tego mam minimum 20kg na plecach, a jak śpimy to i 2x tyle
-funkcja zoomu - nie zalezy mi na długości świecenia kilkaset metrów, bardziej na szerokości, zebym np mógł oświetlić całe pomieszczenie
-wytrzymałość i trwałość ale to jest oczywiste
-długi czas pracy baterii, a najlepiej akumulatorki w zestawie + paluszki wymiennie, a jakby była możliwość ładowania z powerbanka przez USB to juz bylo by w ogole zajefanie, bo mam z 10 powerbanków 5400mah

Co do światła ciepłego/zimnego to też proszę Was o radę, co lepsze do podziemi (czasami kameruję to co oświetlam), czy być może przy moich powyższych wymaganiach nie mam wyjscia i światło musi byc zimne ;)

No i cena, do 150zł, odżałuję i 200, ale to już musi być prawdziwy kozak latarkowy, którego będę mógł wnukom w spadku zostawić ;P

Pozdrawiam wszystkich!
Ostatnio zmieniony środa 26 lis 2014, 22:00 przez sidavrox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yaqin
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: ...

Post autor: Yaqin »

Nie pomogę ale filmik oglądałem i zaskoczyłeś mnie tymi rowerami pod ziemią :) A ja się na początku filmu zastanawiałem czy pojedziecie gdzieś przez las tymi rowerami gdzie autem nie można już dojechać a to taka niespodzianka szok fajny pomysł :)
Solarforce L2P, LED XM-L2 T6 4C, OP, extended v2.1 , reverse .

Lampka to lampka i nie koniecznie tylko taka do świecenia ;)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Convoy s2+ w wersji z kolimatorem o szerokim kącie świecenia. Mała, wytrzymała, waga z akku 100g, ilość swiatla zależnie od wersji 650-900lm w trybie max. Do tego kilka akku 18650 np od woytazo. Wszystko w dziale sprzedam, tu na forum.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

No no, MRU na rowerze też może być :)
W takiej kwocie jak podałeś to ciężko coś polecić ale jeśli to ma być czołówka to spójrz na Mactronic Epic. Jeśli latarka ręczna to pewnie inni mogą pomóc, ja się nie znam.
Kolor światła przy filmowaniu ma mniejsze znaczenie niż CRI, powinno być z 80 minimum.
Zoomu się nie stosuje, dyfuzor lub dioda z szeroką optyką. Ja wolę dyfuzor, ładnie szeroko świeci.
pozdrav
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Witaj.
Fajny pomysł z tymi rowerami :)

No to tak, to co wypisują w na ebayu i allegro to bujda na resorach ba nawet na forum mamy temat temu poświęcony.

Z polecanych latarek które szeroko świecą to np.Convoy S2/S3,M2.

Nawet nie rozglądaj się za zoom-ami bo większość jest bardzo kiepsko zbudowana, tu potrzeba normalną konstrukcję z refem lub soczewką TIR.

Musiał byś się też zaopatrzyć w ogniwa 18650 bo zwykłe "paluszki" mijają się z powołaniem w takich konstrukcjach. Ładowanie z USB to też średni pomysł bo znacznie szybciej jest wymienić akku. niż ładować z PB. PB też w większości posiada wewnątrz ogniwa 18650 więc na jedno by wyszło po prostu zabrać 2 do ładowania telefonów itp. a reszta jako osobne ogniwa.

Co do barwy światła to sam musiał byś sprawdzić jakie najbardziej Ci odpowiada ale w cieplejszych lepiej widać detale tak więc nie głupim pomysłem było by mieć światło neutralne, opcjonalnie jedno cieplejsze jedno zimniejsze czy właśnie neutralne.

W 200zł ciężko będzie się zmieścić jak trzeba będzie się zaopatrzyć w potrzebne akku. 18650, ładowarkę do nich i latarkę, dwie.

W każdy, razie polecam przejrzeć nasz sklepik bo będzie szybciej, są już poprawione termicznie i można sobie wybrać diodę czy sterownik.

Tak na szybko linki:
Budżetowa latarka EDC lub na rower

Convoy S2, S2+, S3 mod, akcesoria,GW

Sprzedam latarki na rower (EDC) Convoy S2+

Sprzedam latarki na rower Convoy S2 ( EDC ) Convoy S3

Dobre używane akku. w niskiej dostaniesz na forum np. tu Sprzedam ogniwa 18650 i 16650 albo Ogniwa używane Sanyo,Samsung,Sony,LG...od . Ja kos to polecam napisać na PW bo lista może być nieaktualna.

Sprawdzona ładowarka 18650.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

gdzie to gdzie to?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A już chciałem przenosić temat, po pierwszych zdaniach ;)
Do takich celów widział bym latarkę SolarStorm x2 itp zmodowaną (termika + kolimatory 15 stopni oraz 60). Do tego oczywiście jakiś sensowny pakiet powiedzmy 2S5P i w max z 8h świecenia by było. 200zł powinno wystarczyć na to a światła (~1500lm) powinno być aż nadto. Całość zmieści się w 1kg wagi. LEDy o barwie neutralnej będą lepsze.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Powiedziałbym, że coś na nichiach - wygaru nie będzie, zaledwie "normalne" :P świecenie, za to wysokie CRI do "kamerowania".

Nie wiem czemu pomyślałem o czołówce. Nie sprecyzowałeś tego w sumie, normalna latarka w łapkę czy jednak czołówka?
Optyka prostokątna, i do czołówki, i na rower. O ile się da założyć oczywiście...


Powerbanki odpuść, naładujesz sobie pojedynczych ogniw na zapas i będziesz zmieniał ;) .
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

Sidarox, znam Twój ból. Sam szukałem długo i postanowiłem zrobić sobie sam. (Patrz podpis). Wrzucę tylko zdjęcia aby pokazać co osiągnąłem. Niestety nie mam filmów bo nie wyrobiłem się ze statywem. Wszystkie foty z ręki. Doświetlane głównie czołówką.
PS, myślałem że z tymi rowerami to nie często się zdarza :D Może wspólne pedałowanie na wiosnę? :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tylko Wigry! :cool:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

yanek_00 pisze:Tylko Wigry! :cool:

Przynajmniej się mieszczą we włazie na wejściu. :wink:
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

piciex pisze:
yanek_00 pisze:Tylko Wigry! :cool:

Przynajmniej się mieszczą we włazie na wejściu. :wink:
Specjalnie do tego celu zostały kupione ;) I przez kratę na a64 nawet przejdą!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

W garbusie też się zmieszczą ;)
pozdrav
Awatar użytkownika
sidavrox
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 21:15
Lokalizacja: BERLIN

Post autor: sidavrox »

hohohohoh dostalem tylko 1 powiadomienie na maila o odpowiedzi, wchodzę, a tu czytania a czytania, po kolei
yanek00
co do wiosny i wspólnego pedałowania na mru (!) to ja zawsze chętnie, w grudniu wybieram sie na wspinaczke na 730 z linami, staram sie tam byc najczesiej jak sie da. co do rowerow troche zabawy z tym jest, ale przy a64 kominem wentylacyjnym nawet quada spuscisz na linie, wiec bedziesz mogl wziac lepszy rower, my wchodzilismy 724 i 6h znosilismy ekwipunek i prawie 3h wyciagalismy go na gore, lacznie z rozkrecaniem rowerow co widac na filmie, duzo tego mielismy, ale to dlatego, ze spalismy pod ziemia po jezdzeniu
co do twoich zdjec - pierwsze i ostatnie to tez z mru? nie przypominam sobie, zebym tam widzial schody spiralne, mimo ze bylem prawie wszedzie, i ta brama metalowa mnie zastanawia co to i gdzie to?

co do lampki to chce reczna, nie lubie czolowek na dluzsza mete, w ciasnosciach jakis moge miec i wystarczy, ale do normalnego poruszania wole lampke reczna

co do pozostałych wypowiedzi - nie rozumiem 90% z tego co piszecie kolimatory, cri soczewki itp - z fizyki mialem dwoje, i kompletnie sie na tym nie znam, ale jeden z uzytkownikow forum zaproponowal mi convoya s6 z 3 ogniwami w cenie ponizej 200zł i na ta opcje się na razie zdecyduje, ale to i tak nie koniec mojej przygody z tym forum, bo zamierzam otworzyc kanal na YT eksploracyjny i czeka mnie masa oswietlenia do zakupienia/stworzenia, a wole kupowac w takich warunkach niz na allegro na podstawie tego co tam napisal importerosprzedawca

pozdrawiam wszystkich!


edit, a dobra to nie brama tylko 724 i wejscia do pomieszczen po bokach, ale zastanawiaja mnie te spiralne schody!
Ostatnio zmieniony wtorek 25 lis 2014, 10:13 przez sidavrox, łącznie zmieniany 1 raz.
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

sidavrox pisze:yanek00
co do wiosny i wspólnego pedałowania na mru (!) to ja zawsze chętnie, w grudniu wybieram sie na wspinaczke na 730 z linami, staram sie tam byc najczesiej jak sie da. co do rowerow troche zabawy z tym jest, ale przy a64 kominem wentylacyjnym nawet quada spuscisz na linie, wiec bedziesz mogl wziac lepszy rower, my wchodzilismy 724 i 6h znosilismy ekwipunek i prawie 3h wyciagalismy go na gore, lacznie z rozkrecaniem rowerow co widac na filmie, duzo tego mielismy, ale to dlatego, ze spalismy pod ziemia po jezdzeniu
co do twoich zdjec - pierwsze i ostatnie to tez z mru? nie przypominam sobie, zebym tam widzial schody spiralne, mimo ze bylem prawie wszedzie, i ta brama metalowa mnie zastanawia co to i gdzie to?
Jak będzie tak blisko, to dam znać. Może coś z tego wyjdzie.
My właśnie po to, aby uniknąć problemów wzieliśmy takie rowery, wystarczyło kierownicę obniżyć oraz siodełko i rower w całości przeszedł wszędzie. Też 724. Zrobiliśmy 32km po dołach, następnym razem atakujemy południe.
My też spaliśmy, ale fantów tyle co widać na zdjęciach + karimata i śpiwór którego przecież nie trzeba po całym mruczku wozić ;)
Jeżeli schodów nie widziałeś to widocznie wszędzie nie byłeś :P Takich schodów jest sztuk 2 i są na 765 oraz 766. A o jakiej bramie metalowej mówisz to nie wiem kompletnie...

Co do oświetlenia, zwłaszcza do filmów, trzeba mieć szeroko aby oświetlić cały kadr i tu będzie problem, bo jak założysz szeroki kolimator to braknie zasięgu, a jak za wąski to będzie tylko przepalony punkt, a reszta taka sobie. Niestety jest to bardzo trudne. Do ciasnych pomieszczeń DOSKONALE nadaję się tak znienawidzony tutaj zoom który świeci szeroko i równomiernie, plan wtedy jest doskonale oświetlony. Niestety przy większych pomieszczeniach jest kiszka i trzeba by było doświetlać czymś dalszy plan.
Nie wiem na ile "profesjonalnie" chcesz do tego podejść, ale uwierz mi, nie znajdziesz idealnego rozwiązania.
Obrazek Obrazek
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Innymi słowy: więcej niż jedna :P .
ODPOWIEDZ