Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlig

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlig

Post autor: Fluxor »

Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlight with Assault Crown (1*18650)
Latarka jak zwykle dotarla w gustownej kopercie, wypchanej tak zeby maxymalnie wykorzystac kazda wolna przestrzen.
Obrazek
Rozkrecony wlacznik. Duzo czesci i rezystor odpowiedzialny za tryb niski.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odblysnik teksturowany oraz nakrecana na glowice koncowka. Oring miedzy szkielkiem a reszta dosyc spory i gruby. Szkielko mogloby byc o 1-1,5 mm wieksze (srednica) bo przy dokrecaniu zawsze przesunie sie, w ktoras strone i nie jest to idealnie rowno. Uszczelka miedzy glowica a nakrecana koncowka do poprawienia bo jest jakos skrecona i nie dokreca sie do konca idealnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z pod diody widac ze wylazi troche pasty termoprzewodzacej. Ile jej tam jest tego nie wiem ale calkowitej suszy niema. Po chwili swiecenia latarka zaczyna robic sie ciepla wiec jakies przewodzenie ciepla jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odblysnik nie jest idealnie scentrowany wzgledem diody albo dioda nie jest idealnie na srodku. Blad w ustawieniu <0.5 mm, nie wplywa to na rozklad swiatla.
Obrazek
Obrazek
Z akumulatora zasysa 2,1 A.
Porównanie jak to świeci względem innych latarek posiadanych przeze mnie. Wszystkie zdjęcia wykonane na takich samych nastawach aparatu. 1/20 sek f2.0 ISO 400
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dla porównania jak to świeci w praktyce Romisen RC-G2 zasilany 14500 oraz opisywana Aurora

Romisen
Obrazek
Aurora
Obrazek
Romisen
Obrazek
Aurora
Obrazek
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Witam
Jestem tutaj nowy i świetlnie sie sklada ze widze testy tej latarki.
Taka sama latareczka wlasnie jest pakowana w DX dla mnie ale mam pytanko czy ta latarka to dobry wybór i czy bez problemu mozna dokupic do niej guzik GITD?
Swoja droga w jakim celu jest ten wielki rezystor przy i co by sie stalo gdyby go nie bylo?
Pozdrawiam
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Gdyby nie bylo rezystora to mialaby jeden tryb. Tylko Hi. Najlepiej jest sie go pozbyc bo jelsi uzywasz latarki i chcesz ja wylaczyc to musisz nacisnac 2 razy. Hi -> Lo -> OFF bynajmniej w moim egzemplarzu tak bylo. Ja wiedzialem ze trzeba ja tak wylaczyc ale w obcych rekach zdazylo sie pare razy ze swiecila dalej bo osoba nie wiedziala ze nie wylaczy sie od razu jak nacisnie. Jesli chcesz ja rozebrac to bedziesz miec problem bo glowica jest klejona i w reku sie nie rozkreci. Ciagnie duza pradu i szybko pada akumulator, najpierw jest jasno ale potem szybko robi sie coraz ciemniej.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

No nic w takim razie jak przyjdzie paczka to odrazu poleci na sprzedaz. Niestety tak to juz jest jak ktos sie napali :)
kisiel20
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:46
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: kisiel20 »

Ale nie poddawaj się tak łatwo. W tym temacie też jest opisana latarka na P7 która nie jest całkiem idealna. Mi się trafił egzemparz który opisuję na końcu tego tematu całkiem przyzwoity, zupełnie inne wykonanie, inna elektronika i dioda z niskim Vf. Byłem w baardzo pozytywnym szoku. Poza tym za parę dni dojdzie do mnie DF&Cali który dopiero ruszy tą latarką. Czasem wystarczy trochę latarkę podrasować aby wycisnąć z niej jeszcze więcej. Powodzenia.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Nie mam doswiadczenia w latarkach, a jak narazie to mam Wf602c, a chcialem cos co ma troche mocy. W takim razie co warto i jak zmodowac ta latarke zeby wycisnac z niej jak najwiecej?
Oprocz nazw prosilbym o linki co bedzie dla mnie bardzo pomocne.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Xanagaz
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 29 paź 2009, 22:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xanagaz »

Cześć,
Czym lampka z tematu, w praktyce, różni się od Aurora AK-P7-4?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Iloscia trybow/sterownikiem (+); no i jak widac - wygladem.
Ktos podaje ze max bierze 1900mA z akusa, moja AK-7-5 5-trybowa brala 2200mA ze swiezego akusa wiec moze delikatnie iloscia swiatla tez sie roznia.

Jedynie co mi sie nie podobalo w tej konstrukcji to rozklad swiatla - szeroko, nawet bardzo szeroko ale i nie za daleko - mysle ze konstrukcja nadaje sie jako EDC (jesli ktos ma duza kieszen i chce nosic to) lub na rower.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Dzisiaj otrzymałęm paczke z HK w której była latareczka :)
Na pierwszy rzut oka widać, że soczewka nie jest idealnie przezroczysta, a latarka na trybie high mocno się grzeje.
Dużo swiatła tylko że bardzo szeroko i tu mam pytanie czy idzie jakoś zmusić ją by świeciła mniejszym kątem?
GrzecH
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GrzecH »

Fluxor pisze:Dla porównania jak to świeci w praktyce Romisen RC-G2 zasilany 14500
Zastanawiam się nad taka latarką...i snop światła jakie ona daje na Twoich fotkach przekonuje mnie jeszcze bardziej.....ale rozumiem że ja przerabiałeś?
Bo standardowo jest na AA a ty zasilasz ją 14500?
Zdradzisz sekret jak i czym można ją podrasować?
Pozdrawiam
Grzegorz
TomeG
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 lis 2009, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TomeG »

Witam, dopiero się zarejestrowałem, aczkolwiek miłośnikiem latareczek jestem od lat. Niestety nie mam pięknej kolekcji. Jako EDC używam od dawna fenix l0d-ce na AAA (wersji 50 lumenów, miałem wcześniej starszą na luxeon III, kocham ją za stosunek możliwości/wielkość i pewnie wkrotce kupię ld01 na Q4 lub Q5). Mam też dwie Inovy: XO3 (starą wersję z soczewką - całkiem ładnie świeci) i X1 2W (nie polecam). Używam też 2xAA 3W led Maglite.
Do rzeczy. Chciałem zapytać jak Aurora SSC będzie pracować z przełącznikiem na kablu, typu "remote", np.:
http://cgi.ebay.com/Aurora-SSC-P7-LED-2 ... 588309570c
Zależy mi na tym by świeciła tylko w momencie kiedy przełącznik jest wciśnięty i zawsza w trybie max - czyli dopoki trzymam dopóty świeci, puszczam ciemno, naciskam i znów max. Czy to możliwe? Czy ma znaczenie czy kupię wersję 2Mode czy 5Mode? Co sądzą doświadczeni koledzy? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Prawdopodobnie kupujac wersje 2 trybowa wylacznik na kablu sprawi ze uzyskasz to co chcesz, bo oryginalnie w wersji 2 trybowej jest przelacznik typu ON1-OFF-ON2-OFF gdzie 1den styk idzie przez rezystor wiec wywalajac wylacznik (zastepujac go innym) zostanie w latarce 1den tryb - max. Wersja 5cio trybowa na 100% nie zadziala wg Twoich oczekiwan.

A tak na marginesie jakie ma miec zastosowanie u Ciebie ta Aurora bo jesli do nocnego strzelania wiatrowka to lepiej poszukac czegos o wiekszym zasiegu.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

W mojej wersji bylo ON1-ON2-OFF czyli swiecila na maxa, po kliknieciu swiecila slabo i kolejne klikniecie to bylo wylaczenie. Gdyby wywalic rezystor to bylyby 2 tryby OFF albo wogole wymienic wlacznik i byloby tylko wlacz wylacz.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
TomeG
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 lis 2009, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TomeG »

Tak, do zabaw typu asg/paintball, głównie w budynkach, niewielkie dystanse, powiedzmy około 20-30m, max 50m. Obecnie przystosowałem XO3 i sprawdza się całkiem dobrze, ale pewnie można lepiej. Masz jakieś konkretne sugestie co do marek/modeli latarek? W przypadku Aurory kusi liczba 900 :-), co wyjdzie w praktyce wiedzą tylko użytkownicy...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

W podobnej cenie, na podobnej diodzie i w podobnym rozmiarze lepiej kupic MTE na P7 - tez ma 900lm na obudowie ale ma inny reflektor i dzieki temu swieci dalej kosztem mniejszej szerokosci ale i tak nadal bardzo szeroko (aurora swieci naprawde niesamowicie szeroko)
ODPOWIEDZ