Liitokala Lii-300/Lii-500

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jak ogniwa długo nie używasz to najlepiej rozładuj do ok. 3,6V.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

A jak w sporadycznie używanej latarek, to najlepiej wyjąć z ładowarki pod koniec fazy CC, czyli przy ok. 80 %. A tak przy okazji, ile dziesięcioleci będzie potrzebne na osiągnięcie 500 cykli przy takim użytkowaniu?
MZielak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MZielak »

Oczywiście macie rację...zmartwiła mnie tylko ta wizja degradacji ilości cykli o kilkadziesiąt % :-( mam kilka latarek a chodziło mi o te które użytkuję sporadczycznie z uwagi na ich niewielką przydatność w codziennych pracach np duży i ciężkawy szperacz na 3x18650...a swoją drogą zastanawia mnie, że wynik "zamrażający się" na LCD ładowarki pokazuje np 4.25V a ogniwo zaraz po wyjęciu z niej gdy pojawia się END daje pomiar 4.21V ?
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

To normalne dla każdego akumulatora
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Trochę nie na temat, ale:
Czy ktoś miał przypadek zatrzymania przesyłki z Lii-500 przez urząd celny? Zamówiłem ładowarkę dla kolegi, dzisiaj rano dotarła do Polski, przed chwilą patrze a tam "Zatrzymane przez urząd celny". Obawiam się że mogą się doczepić braku jakiegoś durnego znaczka CE czy czegoś tam innego.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pewnie puszczą albo doliczą VAT. :twisted:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ja miałem Opusa zatrzymanego, ale następnego dnia puścili.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Taka ciekawostka, po skończonym ładowaniu zostawiłem w 2 lolikolkach po 4 akusy na ponad miesiąc i teraz mam 8 akusów co mają po 4.44V.
Dziwnie tak :) Ciekawe czy ześwirowały jak brakło prądu kiedyś czy co.
http://ebike.nexun.pl/ - mój blog o budowie rowerów elektrycznych
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

michal1 pisze:Pewnie puszczą albo doliczą VAT. :twisted:
VAT jest od 50$ dopiero doliczany.

Ładowarkę puścili, ale zatrzymywali ją aż dwa razy - najpierw warszawka potem w Zabrzu. Zastanawiam się czy to przypadkiem przez ŚDM nie wzmocnili kontroli i trzepią dokładniej przesyłki.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

@GUTEK@,
Z mojego doświadczenia wynika, że różnie z tym bywa. Kiedyś dorzucili Vat do przesyłki o wartości nieprzekraczającej 50€. Opakowanie było po prostu duże i ładne. Tak samo podobno zamawiając latarkę z aluminiową walizką znacząco zwiększa się szansa na Vat.
W tym temacie piszą że zależy to od subiektywnej opinii pracownika Urzędu Celnego. Jest tam napisane że limit od sklepów to 22€, jednak temat dość stary i nie wiem jak jest teraz.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5648
Ostatnio zmieniony wtorek 26 lip 2016, 08:03 przez michal1, łącznie zmieniany 1 raz.
TonyHalik
Posty: 11
Rejestracja: środa 31 sie 2016, 14:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TonyHalik »

Mam ładowarkę LiitoKala Lii-100, dość prosta, ale fajne jest w niej to, że można ładować nią bardzo wiele różnych rodzajów ogniw (prądem do 1A), w tym najbardziej popularne AA, AAA i 18650. Ponadto można zasilać ładowarkę z powerbanku.
I w związku z tym pytanie, czy nie orientuje się ktoś z Was, czy jest inny model tej firmy (albo w sumie jakiejkolwiek innej firmy) który pozwala ładować na raz dwie baterie ładowarką zasilaną z powerbanku, obsługującą zarówno klasyczne paluszki (AA, AAA), jak i nowsze ogniwa jak 18650?
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

TonyHalik pisze:Mam ładowarkę LiitoKala Lii-100, dość prosta, ale fajne jest w niej to, że można ładować nią bardzo wiele różnych rodzajów ogniw (prądem do 1A), w tym najbardziej popularne AA, AAA i 18650. Ponadto można zasilać ładowarkę z powerbanku.
I w związku z tym pytanie, czy nie orientuje się ktoś z Was, czy jest inny model tej firmy (albo w sumie jakiejkolwiek innej firmy) który pozwala ładować na raz dwie baterie ładowarką zasilaną z powerbanku, obsługującą zarówno klasyczne paluszki (AA, AAA), jak i nowsze ogniwa jak 18650?
Tak, ma większego brata http://www.gearbest.com/chargers/pp_424662.html
Ganzo G718B
TonyHalik
Posty: 11
Rejestracja: środa 31 sie 2016, 14:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TonyHalik »

O, spoko :)
A nie mają jakiegoś bardziej zaawansowanego modelu, z wyświetlaczem? (albo konkurencyjna firma nie ma czegoś takiego?)
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Sprawdź ofertę ładowarek Nitecore. Nie jestem pewien która jest power bankiem ale coś się znajdzie chyba.
TonyHalik
Posty: 11
Rejestracja: środa 31 sie 2016, 14:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TonyHalik »

Nitecore mają fajną ładowarkę (U20) jednak według opisu nie ładuje ona paluszków (AA i AAA), a niestety jestem posiadaczem Garmina etrexa i Tikki XP :p (oba sprzęty na "paluchy")
ODPOWIEDZ