Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Jak mnie pamięć nie myli kolega zamawiał na allegro, po prostu wpisał mi4c bateria oryginał i wyszło go to jakieś 60zł z przesyłką, jak na razie (ok 3 miesięcy) działa jak nówka i pojemność prawdopodobnie taka jak oryginał. Dokładnie tej aukcji już nie znajdę, bo zamawiał przez swoje konto, a dodatkowo po 3 miesiącach już pewnie ta aukcja nie istnieje.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Czyli tania chińska bateria za 30zł z podatkiem i prowizją sprzedającego - nie może być inaczej. Dwie strony wcześniej robiłem testy nowej i starej. Pojemności miały zbliżone, różniły się głównie charakterystyką pracy (zbocze pod koniec rozładowania) i to chyba jest właśnie powód dla którego telefon się zbyt wcześnie wyłącza. Niestety, ale ta bateria za stówkę może być taka sama jak ta za 30zł, i też potrzyma 5 miesięcy i trzeba będzie wrócić do oryginalnej.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Wczoraj uszkodziłem ekran w moim MI4C. Czy warto wydać 150zł na ekran i baterię, czy myślicie, że powiedzmy za 800zł da się kupić obecnie już coś lepszego?

Wiecie może, czy do MI4C da się podłączyć myszkę przez USB? Mam połączonego mibanda, a jeżeli go nie rozłączę, to w zasadzie jest do wyrzucenia... Testowałem jakiś kabelek OTG ale nie działa.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Nie wiem o czym był cały poprzedni temat, przyznam szczerze- nie chce mi się tego czytać. Chcę tylko tutaj wyrazić swój żal i gniew spowodowany tym, w jaki sposób rozwija się rynek telefonów. Robią jakieś tablety zamiast telefonów, w ogóle niepraktyczne to jest. Usuwają gniazda słuchawkowe, robią jakieś dziwne rzeczy. Wiecie co mnie boli? Brak wyboru. Usunięcie gniazd słuchawkowych mini jack i maksymalizowanie rozmiarów telefonów może i jest super, ale nie wszyscy tego chcą. A jak ktoś chce kupić normalny dobry telefon to wybór ma znikomy. Ja ostatnio kupiłem Sony Xperię X Compact za 1074zł z wysyłką. Bardzo dobry telefon, niewiele gorszy od nowszego XZ1 Compact, a dwa razy tańszy. Parametry bardzo dobre, najnowszy Android 8.0.0 Oreo. Natomiast kolejna kompaktowa Xperia, czyli XZ2 Compact już nie ma gniazda słuchawkowego i ma jakieś dziwne rzeczy porobione.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

pietros pisze:Wiecie może, czy do MI4C da się podłączyć myszkę przez USB?
Mysz działa, pendrive działa, klawiatury nie sprawdzałem bo nie mam. Mysz wygląda normalnie jak na PC, lewy to to samo co dotknięcie palcem, prawy cofa. Może to nie kabelek OTG tylko zwykły kabelek do ładowania z USB C.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

To był kabelek OTG, ale na micro USB i używałem dodatkowo przejściówki, to pewnie przez to. Możesz podzielić się z jakiego kabelka korzystasz?

Szukałem trochę o tych wyświetlaczach i jedni piszą, że nie widzą różnicy, a inni strasznie narzekają..
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A nie wiem jakaś przejściówka od Chińczyka pewnie za 50 centów bo nawet loga nie ma. Ta dodatkowa przejściówka usb c - usb micro może być powodem. Wepnij tam chociaż jakąś lampkę i zobacz czy telefon daje zasilanie.

Z wyświetlaczem to zakładam że tak samo jak z baterią. Nie ma oryginalnych więc klepią najtańsze podróby które migoczą i dają słaby obraz. Może poszukaj uszkodzonego telefonu (zalanego) i przełóż.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Hej.

Mojego MI4C używam z powodzeniem od 4 lat. W tym czasie dwa razy wymieniłem ekran oraz dwa razy baterię. W zasadzie nadal jest wystarczający do moich zastosowań, no ale powoli zaczyna niedomagać. W tej chwili kolejna bateria zaczyna padać (zamiennik green cell) oraz zdarzają się jakieś dziwne restarty czy wyłączenia (podejrzewam jakiś zimny lut, ewentualnie zawilgocenie).

Co byłoby godnym zamiennikiem dla tego telefonu?

Moje preferencje:
- kompaktowy rozmiar - ideałem byłby taki sam rozmiar, ale z ekranem rozlanym po całości jak we współczesnych produkcjach, niestety obecnie to już chyba niemożliwe)
- w miarę dobry aparat foto (fajnie gdyby była optyczna stabilizacja)
- przyzwoita wydajność, ale bez przesady, nie gram w gry. Główne zastosowanie to przeglądanie neta, YT, muzyka. Dobrze gdyby dało się dzielić ekran i pracować na dwóch aplikacjach jednocześnie.
- dual sim
- pamięć minimum 32 GB, ewentualnie slot na karty pamięci
- cena w zakresie 600 - 1000zł (absolutne maksimum)
- dobrze gdyby dało wgrać się jakiś custom ROM bez tych wszystkich śmieci. W MI4C wgrałem jakąś wersję MIUI PL z początku jego rozwijania i do tej pory śmiga to w miarę stabilnie.
- dobrą opcją byłaby możliwość samodzielnej wymiany baterii na nową, chciałbym używać nowego telefonu jak najdłużej.

W tej chwili wpadły mi w oko:

- Xiaomi Redmi Note 8 (w miarę fajny aparat, da się go wyrwać poniżej 600zł w chinach)
- Xiaomi Mi Mix 2S (rozmiarowo całkiem do przyjęcia, zaczynają się pojawiać promocje w granicach 1000zł z chin, jednak obawiam się, że niedługo zaczną wycofywać go już ze sprzedaży)

Może jest coś innego wartego uwagi?
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Moja propozycja niekoniecznie spełni wszystkie Twoje oczekiwania, ale spróbuję:

Tzw. "leżak magazynowy", w moim przypadku LG G4, flagowiec i telefon roku 2015. Wyśmienity aparat (wiem co mówię, żona jest fotografem), bijący na głowę współczesne modele w kwocie do około 1000zł. Kupiłem dwie sztuki każdy za 700zł pół roku temu jako nowy z pełną gwarancją (24m). Bateria jak nowa, trzyma kilka dni.

Czego nie spełnia?
- nie jest kompaktowy, ekran ma mniejszy niż obudowa, i ma 5.5"
- nie jest dual sim

Generalnie poza nieco zbyt dużym rozmiarem niczego mi w nim nie brakuje - może szukaj wśród takich ofert? Przez lata sporo tracą na cenie, a niczego im nie brakuje.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Sosenia pisze:LG G4, flagowiec i telefon roku 2015. Wyśmienity aparat (wiem co mówię, żona jest fotografem)
Też tak myślałem dopóki nie porównałem go z obecnie posiadanym Mi9T, gdzie jest taka matryca jak w innych "średniakach" (LG G4 mam nadal jako rezerwowy). Aparat był wyśmienity te 3-5 lat temu i rozpatrując tylko jako urządzenie mieszczące się w kieszeni ale teraz jego chwile chwały już minęły. Bateria może i wytrzyma kilka dni czuwania ale jeśli się telefonu używa to procenty baterii znikają w oczach, szczególnie jak akus już ma za sobą kilkadziesiąt cykli pompujących go do 4,35V (o QC nawet nie wspominając). Pomimo, że telefon miał swoje zalety to z perspektywy czasu uważam, że był to jednak nietrafiony zakup. Późniejszy Lenovo K2 (pomimo, że "słabszy") pozostawił po sobie lepsze ogólne wrażenie ale aparat należy do tych "lepiej go nawet nie wyciągaj, bo i tak nic z tego nie będzie" więc polecał nie będę. Ja pół roku temu najtańszy zadowalający mnie znalazłem za ~1500zł - Mi9T - nie wiem po ile jest teraz ale mogę polecić, bo jedyna "słabość" to niewymienna bateria i ew brak stabilizacji obrazu a tak poza tym mógłby stać na półce razem z zeszłorocznymi flagowcami. Ekran w nim naprawdę robi niezłe wrażenie brakiem notcha oraz wielkością względem całości.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Tak to jest teraz z telefonami - albo jedno jest dobre albo drugie. Wiem, że jest dużo lepszych telefonów od LG G4, ale nie za tą kwotę - Mi9T kosztuje teraz około 1200zł, prawie 2x więcej. Uważam, że mimo wszystko ciężko o tak dobry aparat w tym przedziale cenowym. Ja wybrałem dobry aparat jako główne kryterium przy zakupie telefonu w tej kwocie - bo nie raz okazało się, że większą wartość mają zdjęcia z telefonu, nawet mimo wątpliwej jakości (a miałem wtedy słabszy LG Spirit) w porównaniu do zdjęć z pełnej klatki za 10x tyle, którą też miałem ze sobą na wakacjach...
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

ElSor, ja sobie zrobiłem prezent na gwiazdkę i kupiłem MI9T za 1300 od normalnego polskiego sklepu z normalnym dowodem zakupu a nie jakimś wynalazlkiem 100zł taniej z allegro prawdopodobnie bez żadnej gwarancji. Bałem się że będzie zbyt duży ale szybko się z tego wyleczyłem. QC ładowałem może ze 3 razy jak musiałem i staram się nie przekraczać 80% więc może potrzyma dłużej niż MI4C ze swoją syfiastą baterią, bo nie oszukujmy się to była ich główna wada. I wydawało mi się że 4 letni MI4C wystarcza, ale po zmianie widzę że raczej nie mógł bym do niego wrócić. I za to co oferuje 1300 to jest całkiem niezła cena, chociaż tak, wiem że są jakieś wynalazki o podobnych parametrach za pół ceny ale nie chciałem ryzykować, a tak cyk tydzień temu dostałem aktualizację z androidem 10 więc wsparcie jest.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Myślę, że LG G6 spełniłby Twoje wymagania. Jest niewiele większy, a cenowo i jakościowo wypada dużo lepiej. Teraz do kupienia od 749 zł.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen, MIUI PL ma androida 10 do Mi9T chyba już od zeszłego roku. Ja akus ładuję do 85%, co daje prawie równe 4,2V @ 500mA (ładuję go z portu serwera NAS).
Generalnie polecam MIUI PL + ew root i można się wtedy bawić i cieszyć telefonem w pełni (praktycznie całkowity brak reklam choćby).
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ma od zeszłego roku bo jest nieoficjalne. Nie chciało mi się bawić z miui pl w nowym fonie, nie widzę w tym zbyt wielu korzyści. Poza tym aplikacje bankowe niechętnie działają z rootem. A reklamy blokuję na routerze :)
ODPOWIEDZ