Nitecore TM06S newbies warning

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
allmadey
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 12:58
Lokalizacja: W-wa

Nitecore TM06S newbies warning

Post autor: allmadey »

Nie spotkałem na sieci opisu tego zachowania TM06S, gdybym spotkał nie straciłbym kasy.

Kupiłem latarkę, przyszła, załadowałem baterie. Latarka wymrugała napięcie, i weszła w stand by (mruga raz na 3 sek.) Włączam - nie działa. Kombinuję - nie działa, zmieniam komplet baterii - nie działa.
Wnerwiłem się, nadusiłem gada (switch) chyba za mocno - przestał klikać - tragedia.

Nakręciłem film, odesłałem, czekam na wyrok.

O co chodzi.
Otóż, trzeba do końca dokręcić dekielek, aż do oporu. Ja, ponieważ zobaczyłem, że styk jest (wymruguje napięcie), odpuściłem dalsze dokręcanie - bo już nie raz zniekształciłem button na ogniwie (nawet flat top i czasem zepsułem ogniwo), przez nadmierne dokręcanie.
A tu zonk, musi być do końca dokręcone, żeby działać.
W konsekwencji mam 2 latarki - jedna w naprawie :/ z mojej winy.

Latarka super tylko
- nie ma blokady switcha, więc trzeba odkręcać trochę dekielek, żeby nie odpaliła przypadkowo.
- półprzyciśnięcie - bez klika - do zmiany trybów, wymaga wprawy, nie jest tak wyczuwalne jak spust w lustrzance (czy w MH20 np.).
- strasznie daje na boki w trybie świeczki, w porównaniu do SR-Mini np. oślepia dużo bardziej i nawet na 3 trybie (a ma 5).

Edit. Nie napisałem chyba wystarczająco wyraźnie, że ten dekielek dokręca się naprawdę ciężko, w egzemplarzach, które miałem, naprawdę ciężko wyczuć, że już.
icewinter
Posty: 39
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 10:33
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: icewinter »

Ogólnie ostatnio nitecore trochę robi badziew.
allmadey
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 12:58
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allmadey »

icewinter pisze:Ogólnie ostatnio nitecore trochę robi badziew.
Bo ja wiem? Jak tak popatrzę po firmówkach, które można wyrwać jeszcze w miarę rozsądnych cenach, to nie widzę innej firmy. Sterowniki są bez pwm (z tego co wiem), są wydajne, mają dobrze dobrane tryby i tryby specjalne (może to i bajer, ale ja go lubię mieć). Są "ładne", co dla mnie nie jest bez znaczenia. Konkurencją może być tylko Olight, ale tryby są zdecydowanie mniej bogate.
Właściwie jak popatrzyłem na to co kupuję i co mi się podoba - to większość jest produkcji Nitecore.
TM06S jest faktycznie wydany jakby za szybko i z chorobami wieku dziecinnego, ale np. MH41 czy MH20 są dla mnie super. EC11 jest również rewelacyjna z oczywistym zastrzeżeniem, że 18350 krótko świeci. EC4S może trochę duża na edc, ale jako podręczny, jasny flooder i z rozsądnym czasem świecenia też oceniam wysoko.
Tak, że chyba się nie zgodzę. Myślę, że te nowe modele są ogólnie bardzo udane.

Edit. A już najlepsze są ceny. Jak się upoluje odpowiedni kupon oczywiście. Bo np. kupując porządny host, diodę i sterownik trzeba te ~30$ wydać i jeszcze się trochę narobić. A z kuponem taką EC4S ma się za 60$, czasem za 65$ z 2 aku dodatkowo. Patrz cena na Fasttech za EC4SW z batkami i kodem, ważnym do jutra. Nie ma co narzekać imo.
ODPOWIEDZ