Warsun X65

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Warsun X65

Post autor: smokuxx1987 »

Po naczytaniu się wielu pozytywnych opinii na BLF o ww latarce postanowiłem ją kupić.

Latarka cały czas dostępna w niskiej cenie, ja kupiłem w jeższe niższej, coś ok 13$.
http://www.banggood.com/Warsun-X65-CREE ... 81340.html
Moim zdaniem nawet za tą cenę nie warto się pchać w ten zakup.

Latarka zasilana z ogniw 26650( latają jak szalone )/18650 ( jeszcze bardziej latają ) /3 xAA ( te nie latają bo są w koszyku.

Tak to z wierzchu wygląda:
Obrazek

Średnica głowicy to 54 mm więc mieści się dość duża soczewka.
W zasadzie to tyle walorów konstrukcji.
Co prawda głowica ma 54 mm ale soczewka ma powierzchni roboczej 45 mm, do tego soczewka jest plastikowa, czasem trafi się z artefaktami.

Driver poza masą rezystorów składa się z 3 elementów, brak jakiejkolwiek stabilizacji czy ochrony ogniw.
Wszędzie oringi, najlepsze są te na pigule....

Dioda osadzona bez żadnej pasty termo, dociśnięta tylko plastikowym pierścieniem do piguły która prezentuje się tak :
ObrazekObrazekObrazek
Piguła jak widać tragiczna, wkręcana na kilku zwojach gwintu, miejscami poprzecinanego, nie wiadomo w jakim celu.

A tak wygląda zabezpieczenie szczelności do normy IPX-7 deklarowanej przez producenta:
Obrazek
Jak widać pod oringami w miejscu przecięć piguły jest pusta przestrzeń przez którą może przedostać się pył, paprochy i na pewno woda.

Włącznik co prawda OTMENA, ale tak zamontowany w latarce że spadki napięcia na nim są bardzo duże.
ObrazekObrazek

Kupiłem 3 sztuki więc musiałem coś z tym zrobić, piguła została przerobiona, szczelność poprawiona, włącznik zamontowany na płytce stykowej dla zniwelowania spadków napięcia.
Doprowadzenie do stanu przyzwoitego wymagało sporo pracy i kombinowania, dlatego:

Nikomu nie polecam kupować warsun X65 nawet za cenę 10$
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Szału nie ma to prawda. Ja kupiłem x65 z myślą o uzyskaniu jak największego skupienia. Zamontowałem xr-e bez zmiany drivera, dorobiłem tylko płytkę dociskową idealnie dopasowaną do soczewki w diodzie. Nakład finansowy minimalny, pracy też nie było dużo.
Uzyskałem mega skupioną wiązkę, wyszedł miecz świetlny, tak jak chciałem. Jednak trzeba podkreślić, że latarka nadaje się wyłącznie do zabawy, jak każdy zoom traci ogromną ilość światła co jest szczególnie widoczne przy szerokim kącie.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Przy szerokim kącie traci akurat najmniej światła bo soczewka jest blisko diody, większe straty są na max skupieniu.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Z prób przeróbek kupowanych przez znajomych za niewielkie pieniądze z(u)oomków (szczególnie w Polsce) stwierdzam jak większość, że to nie to.
Zoomki spełniające podstawowe założenia EDC to cena minimum 20 dolców - przeróbka wtedy ogranicza się zazwyczaj do przesmarowania diody i gwintów głowicy MX-2 a pozostałych silikonem, czasem może pozbycia się stroboskopów (jak mawiają anglosi ChinaDisco) - wtedy przelut gwiazdek lub zmiana trybu jeśli sterownik trochę lepszy.
Poza tym Warsun 65 wcale takich achów nie wywołuje - ogólnie to tani sprzęt do przeróbek i w takim celu ludzie to kupują, więcej radochy sprawia minimum UT-20 lub UniqueFire UF-1505 - z tym, że od razu najlepiej kupować z myślą włożenia co najmniej innego drajwera - zazwyczaj ze względu na niskie prądy zommów w ogóle - często jest to max 1,4A b. rzadko 2,4A a o 2,8A i wyżej to już ze świecą szukać (bo drogie są)
Dobry zoom z prądem 2,8A i wyżej to wymagająca bestia i aby rozwinął skrzydła MUSI mieć dobrego gospodarza a o takiego w cenie 10 dolców naprawdę trudno.
Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o same hosty - tutaj to masakra jakaś i znalazłem tylko dwa które przy sumiennej pracy spełniają swoja role - zachwyt i podniecenie ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Na BLF jest recenzja w której wszyscy się napalili na tego warsuna http://budgetlightforum.com/node/39574
Ani jednego zdjęcia piguły...
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

smokuxx1987 pisze:Przy szerokim kącie traci akurat najmniej światła bo soczewka jest blisko diody, większe straty są na max skupieniu.
Z kalkulatora pewnie tak wychodzi, ja miałem na myśli bardziej subiektywne odczucie. Przestawienie zooma ze skupienia do szerokiego kąta powoduje "rozmycie" światła w takim stopniu, że mój breloczek na dwóch amc7135 bije taką latarkę na głowę.
ODPOWIEDZ