Mała, niedroga ładowarka do akumualora żelowego 18Ah

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Mała, niedroga ładowarka do akumualora żelowego 18Ah

Post autor: tty5150 »

Mam żelówkę SSB AGM 12V 18Ah. Na razie ładuję ją iChargerem, ale trochę to niewygodne rozwiązanie. Szukam małego automatu do ładowania - coś niedrogiego, ale w miarę inteligentnego.

Na aledrogo znalazłem coś takiego: VIPOW BAT1131
Likn do Aledrogo
ładuje 3,3A, ma 4 etapy ładowania, podtrzymanie po naładowaniu. Rozmiar idealny, wejdzie akurat do pudełka, gdzie trzymam aku.

Czy to "pierwszy etap jest to reaktywacja akumulatora za pomocą impulsów 20V" na sens? Może coś innego? Te krokodylki wyglądają dość nędznie...
Ostatnio zmieniony niedziela 21 sie 2016, 10:54 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

http://allegro.pl/prostownik-automatycz ... 76141.html mam taką z 10 lat i co zimę kilkukrotnie używam do aku w aucie.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

A zwykłym prostownikiem samochodowym nie naładuje się aku żelowego?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

ElSor, dzięki za info. Wygląda podobnie, dobrze wiedzieć, że trwały jak 10 lat służy.

alojzy, żelowe są bardziej wymagające co do ładowania. Prostownikiem naładujesz, ale te tradycyjne są dość spore i ładujesz "na czas". Skoro mamy 21 wiek to już niech myśli i świeci.

Ktoś używał takiej ?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tą którą pokazał Elsor i jej klony (z ekranem lub bez) co jakiś czas są dostępne w Lidlu. Ojciec i kumpel takie coś mają. U ojca wytrzymała kilka ładowań i zdechła. Druga działa od kilku lat poprawnie.

Prąd 3,8A jest na początku ładowania, przy około 13,5V (o ile dobrze pamiętam) spada do 800 mA. Zauważyłem też wadę tego produktu - w aucie miałem mocno rozładowany akumulator - 10,6V. Ładowarka uznała że to akumulator motocyklowy i pozwalała go ładować tylko w trybie 6V , czyli ładowała chwilę i przestawała, uznając że jest wszystko naładowane. Przejście w tryb 12V nie było możliwe.
ILPT
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

tty5150,

Hej i jak poradziłeś sobie z ładowaniem.

Aku się sprawuje ? :wink:

W jakich cyklach użytkujesz ?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Issac, na razie projekt wisi i czeka, pewnie zabiorę się za niego przed wakacjami - ma to być "walizeczka z prądem" na wyjazdy kemping/jachty. Na razie mam obudowę i kupiłem panel z wyjściem USB, zapalniczki i woltomierzem. Jednym słowem, na razie ładowarki nie kupiłem.
ODPOWIEDZ