Convoy S2+ oraz C8 Czy można lepiej ?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sadaman
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:43
Lokalizacja: Tychy

Convoy S2+ oraz C8 Czy można lepiej ?

Post autor: sadaman »

Dzieńdobry i dobrywieczór.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, na którym mam nadzieje znaleźć wiele interesujących mnie tematów.
Jako że jest to mój pierwszy post i trochę raczkuję w temacie latarek, proszę o informację czy w dwóch wymienionych niżej modelach latarek których jestem posiadaczem można coś zmodyfikować na lepsze > podrasować tak by świeciły mocniej i ewentualnie bardziej skupiały wiązkę światła.

Latarka CONVOY S2+ XM-L2 T5-5B, sterownik 8x7135
Reflektor : OP, teksturowany / Włącznik: Reverse Click

Latarka CONVOY C8 XP-L HI V2-1A SMO 5trybów

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 11 sty 2017, 11:46 przez sadaman, łącznie zmieniany 1 raz.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

W jednej i drugiej latarce wymiana pasty pod diodą na np. MX-2. Chyba że je kupiłeś już po modowaniau. Wtedy można dołożyć 2 lub 3 AMC do Convoya C8 lub zmienić driver w C8 na jakiś z dopałką FET, pojawiły się takie bodajże 2 w naszym sklepiku.

Jak chcesz po taniości to bym odlutował 2 AMC z S2+ i zalutował je do C8.
W s2+ 8xAMC to już sporo, a ta latarka z założenia świeci blisko i szeroko, więc jak odlutujesz 2xAMC ,to na zasięgu niewiele stracisz, a 6xAMC będzię nadto do tak małego body.

Co do diod to myślę że dobrałeś fajnie i nie ma tu co zmieniać.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

W S2+ można zastosować reflektor SMO i diodę XP-L HI ale nie ma sensu robić z niej zasięgu, bo S2 (bez +) zaświeci zauważalnie dalej. Sterownik można zmienić na wysokosprawny i wtedy tryby inne niż max będą świeciły dłużej z tą samą mocą, co w oryginalnym. Podłoża diod można a raczej dobrze jest wymienić na DTP (z bezpośrednim padem termicznym). Do tego pasta do procesorów (byle nie silikonowa H), tej samej pasty też trochę warto dać pomiędzy pigułę i obudowę latarki, lepsze sprężynki, grubsze przewody, szybki AR, mocniejsze włączniki i będzie dobrze.
W C8 tylko te ostatnie rzeczy (podłoże, sterownik, pastę ....) przy czym sterownik z 10x AMC będzie wystarczający, bo i tak przy 2,8A po dłuższym świeceniu będzie parzyła.
ODPOWIEDZ