Dodatkowe światła LED na diodach CREE

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Dodatkowe światła LED na diodach CREE

Post autor: Goferjw »

Witajcie Światłomaniacy.
Na wstępie prosiłbym o ewentualne przeniesienie tematu do odpowiedniego działu przez Moderację - ewentualny powód poniżej.

Zakupiłem jeszcze w zeszłym roku dodatkowe oświetlenie oparte o diody Cree.
Zastosowanie miały znaleźć nie w samochodzie a motocyklu jako doświetlanie drogi przed kołem.
Link
Niestety jednak dzisiejszego dnia moje marzenia lekko runęły.
W linku w jednym ze zdjęć widać środek lampy po odkręceniu pierścienia i wyjęciu soczewki.
Znajduje się tam taki mały 8 pinowy scalak oznaczony U2.
Odpowiada on za tryby świecenia, których chciałem się natychmiast pozbyć aby pozostawić tylko i wyłącznie High Beam, skasować Low Beam i Strobo.
U mnie niestety wygląda to z deka inaczej -
Obrazek]
A teraz meritum sprawy:

Czy ktoś dałby radę odszyfrować i tak brzydko napiszę - podać mi na tacy rozwiązanie co zrobić aby pozbyć się trybów Low i Strobo ?
W stosunku do lampek z linku alliexpres; tam się mechanicznie usuwa scalaka oznaczonego U2 i finito, po włączeniu lampy mamy tylko i wyłącznie dostępną opcję High Beam.

Chciałbym w swoich lampach uzyskać podobny efekt.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z tego co widzę, to raczej nie jest Cree... Gdybyś chciał przerobić całość, dobrze było by mieć schemat i oznaczenia elementów, aby całość przerabiać. Lub wymienić oryginalne zasilanie na coś innego.
ILPT
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Nie zrozumiałeś mnie.
Nie chcę przerabiać całej lampy, lecz jedynie pozbyć się dodatkowych trybów pracy w postaci Low Beam i Strobo, które uważam za zbędne i co najwyżej zacznę się pienić.
Dlaczego ? Bo będę potrzebował po parę razy włączać i wyłączać światła aby uzyskać pożądany mocny i stały strumień światła.

Pytanie zadałem na forum gdyż jak już powyżej napisałem są na YT recepty na to aby pozbyć się tych "zbędnych" trybów w sposób może i inwazyjny ale prosty i wykonalny dla praktycznie każdego laika.
Problemem jest to, że należy usunąć scalaka oznaczanego U2, którego u mnie nie ma w ogóle.
Pomyślałem aby zapytać - wśród grona są na pewno elektronicy, którzy może akurat będą w stanie rozszyfrować zasadę działania sterownika ze zdjęcia.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dlatego napisałem, że aby przerabiać, należy mieć schemat, lub samemu go rozrysować. Bez choćby oznaczeń elementów nic nie wskórasz, bo jest to wróżenie z fusów.
ILPT
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Rozwiązane.
Do kondensatora C2 dolutowany rezystor 10 kOhm.
Skutek:
- włączenie powoduje start maksymalnego świecenia
- wyłączenie i poczekanie 2 sek na ponowne włączenie powoduje ponowny start w trybie High Beam
- wyłączenie i szybkie włączenie (w czasie poniżej 2 sekund) powoduje przełączenie na następny tryb

W sytuacji gdy przez dłuższy czas nie będzie żadnych wypowiedzi w temacie, pytań etc:
Proszę o zamknięcie tematu.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
ODPOWIEDZ