Dobre i solidne światła do jady dziennej DRL

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
thetorchman
Posty: 28
Rejestracja: sobota 04 cze 2016, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Dobre i solidne światła do jady dziennej DRL

Post autor: thetorchman »

Witam.

Potrzebuję kupić dobre i solidne światła do jazdy dziennej, takie które nie rozpadną się po miesiącu i będzie je widać bez problemu z odległości. Planuję je zamontować na Toyocie Auris, na dole obok halogenów, wolałbym coś w stylu długiego paska LED, zmieszczą się takie na max. 15cm długości (mierzyłem właśnie). Polecicie coś dobrego, bo pierwszy raz coś takiego będę montował i z tego co widzę na ulicach to większość ludzi jeździ na jakiś chińskich wynalazkach w ogólne nie widocznych i ledwo się żarzących. I czegoś takiego chciałbym uniknąć.

Budżet hmm jeśli byłoby coś wartego kupna to mogę wydać nawet 200/300 zł za komplet. Liczę na to, że znacie jakieś sprawdzone i solidne firmy/modele takich świateł DRL bo nie chcę kupić shitu z allegro którego jest tam pełno.
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Philips na 5 ledów lub na 8. Osobiście mam na 5, używane od ponad 5 lat. Bez problemów.
ILPT
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Zobacz w ofercie WAŚ'a. Mocne, rzetelne, atestowane lampy. Polska produkcja. Tylko może być problem z rozmiarem.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

DRL 25 cm minimalnie od podłoża mają być zamocowane !.
Philips DRL / daylight / 4 właściwie zaglądnąłem do nich po 2 latach z ciekawości, dałem nową pastę na radiatory i dalej świecą. zakłócenia minimalne dałem dławik na + parę zwojów i spokój i cisza.\
te są też dobre http://goliat.com.pl/lampa-diodowa-jazd ... ,5308,5359
aczkolwiek pękate ale jako doświetlacz do przyczepy malina. Nie otwierałem ich na razie wszystkie diody świecą.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 sty 2017, 18:35 przez Minijoe, łącznie zmieniany 1 raz.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Minijoe, to jest właśnie WAŚ. Produkt na prawdę wysokiej klasy i świeci dobrze. Jest kilka modeli tych lamp różniących się ilością diod, rodzajem klosza. Wątpię, by była konieczność otwierania. I wątpię też, by było to możliwe. Bo jeśli stosują tak wytrzymałą zalewę, jak w innych produktach, to zapomnij.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

BKK,
no dzięki za info ale jak coś padnie to nic mnie nie powstrzyma od otworzenia :) nawet jakbym miał ciąć obudowę piłką.
Ciekawi mnie jaka przetwornica w środku :D :D
za 90 można kupić bo za 160 to wybrłbym PH.
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Post autor: zrazik »

Ja mam u siebie Narvy (kiedyś były jako tańsze philipsy) ale teraz tylko Philips został, ew droższy Osram, lub WAŚ... od WAŚ-a mam w ciężarówce dzienne na żarówkę i jest ok, tak jak p.mgielne tylne na fluxach do amcara.

Skaktus a jak sprawują się te duolight od Osrama? Planuję je założyć do dostawczaka, a Opolskie dość mgliste bywa - spiszą się czy jednak standardowe p.mgielne od VW i pasek drl?
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Od 5 lat używam Philipsa i naprawdę świecą jasno i są OK.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Osrama DUO mam prawie 3 lata i nie mogę narzekać, prawie ;) Dzienne idealne, mocne i bdb widoczne. Doświetlanie zakrętów też przydatna rzecz. Wady - dla mnie za zimne światło jako przeciwmgielne. Wolał bym, coś w okolicach 4000K. Jako zaleta - przeciwmgielne świecą znacznie szerzej niż typowe na żarówce.
ILPT
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Minijoe, co to jest to PH?
skaktus, t Osram Duo są okrągłe? Bo szukam jakiś solidnych lamp do jazdy dziennej do gofra czwórki. Mają być instalowane w zaślepkach zderzaka. Na lampy jest przeznaczone jakieś 200 - 240 zł. Na razie pod ręką z solidnych mam właśnie WAŚ'a. Co do reszty nie jestem przekonany. Mam właśnie na stole moduł sterujący do jakiś chińskich lamp. Padła jedna strona. W środku wygląda na jakiś driver, bo trochę elektroniki napakowane.
FunkyJB
Posty: 23
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: FunkyJB »

BKK : - PH to skrót od Philips
Minijoe : Za 160 zł nie kupisz Philpsa - może zamiennik.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

, tyle kosztowały 2 lata temu paragon jeszcze mam.
BKK, wrzuć fotkę pomogę :D w tych tanich to prawie zawsze masz stabilizację napięcia prądu to raczej cud musiałby się wydarzyć.
To i mnie ktoś może pomoże ???
mazda 3 2007 mają być DRL ale nigdzie nie widzę miejsca
wokół halogenów nie ma szans- w grilu za płytko wystają będą / głebokość 3cm max/
nie chce mi się rzeźbić zderzaka poza tym klient będzie narzekał pewnie
jakiś pomysł ???
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Minijoe, tutaj mój wątek o tym module
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=20979
Jakie tam masz halogeny w tej maździe? Prostokątne, czy okrągłe? Bo mi na zdjęciach takie i takie wyskakują. Jak okrągłe, to coś takiego (przykładowe produkty)
http://einparts.de/pl/produkty/duolight-drl-fog/
czyli przeciwmgielne i dzienne w jednym kloszu.
Ostatnio zmieniony wtorek 07 lut 2017, 18:45 przez BKK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Osram Duo są okrągłe. Solidne lampy robi Philips. Mam jak pisałem wersję na 5 ledów i działa już 5 lat (5 będzie dokładnie w kwietniu). Zamontowane w aucie które parkuje "pod chmurką". Jak do tej pory zero problemów.
ILPT
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

BKK patrzyłem na hybrydy nie spasuje z lewej strony przeszkadza zbiornik do spryskiwacza
albo rzeźba wokół halogenów w zderzaku lub w grilu z każdej strony źle
:((( chyba sobie daruję
To nie moje auto :)
ODPOWIEDZ