WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Walle lub kopia będzie oślepiał, jeśli będzie miał kolimator z prążkami, który odpowiada za szerokie świecenie. Myślę, że lepszy będzie "słabszy brat" czyli Bright Eye. Mam go jak i klon Wallego. Ten pierwszy może świecić daleko i razić ale po opuszczeniu lekko w dół spełni zadanie, drugi oślepia strasznie (kolega, który 2 dni temu jechał za mną wykorzystując tunel powietrzny może to potwierdzić). Dodam, że ustawiony go mam tak, żeby wąski strumień światła nie świecił dalej niż 10-15m, szeroki jednak przy ok 2m za rowerem zaczyna razić kolejnego rowerzystę.
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

A coś wiadomo o nowej wersji bright eye? Czy rzeczywiście zmienili tylko kształt?
isek
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: isek »

Witajcie,

chcę kupić lampkę tylną do 60-70zł, w oko oprócz już ciężko dostępnego Wallego dwa jego klony - Kross Red Eye i Author Duplex. Obie świecą tak samo ? Jeśli tak to skąd taka różnica cenie ( 30zł na centrumrowerowe.pl ) ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Nie zrozumiałem: chcesz kupić wallego czy klony? Jeśli ten pierwszy, to na popularnym serwisie aukcyjnym po wpisaniu "walle" już czwarty wynik według najtańszych wykazał WALLe BPM-2SL za 52 zł z najtańszą wysyłką. Według opisu ma diody 0,5W. I mieści się w założonym przez Ciebie budżecie.
Mam nadzieję, że się przyda.
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

potrzebuję szybkiej odpowiedzi
walle czy
http://shop.kellysbike.com/pl/oswietlen ... ement.html
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

michal13031986 pisze:potrzebuję szybkiej odpowiedzi
walle czy
http://shop.kellysbike.com/pl/oswietlen ... ement.html
A może trzecia opcja, Bright Eye: http://allegro.pl/lampka-lampa-rowerowa ... 56621.html


___
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

mi chodzi w tej chwili o wybór walle czy http://shop.kellysbike.com/pl/oswietlen ... ement.html
Więc która z tych dwóch??
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Jeżeli już to ja bym brał Wally'ego, co prawda to też chińszczyzna tak jak ta lampka Kellysa, ale Wally przynajmniej jest brandowany przez polską firmę MacTronic, a chodzą słuchy, że MacTronic ma przyjazny klientom serwis, również pogwarancyjny.

PS Obie lampki i tak pewnie trzaskane w tej samej chińskiej fabryce. ;)


___
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Walle - mam prawie dwa lata i chwalę sobie. Po lekkim ustawieniu w dół świeci tak jak trzeba.
ILPT
Bruki
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 13:32
Lokalizacja: Opole

Post autor: Bruki »

Niedawno zakupiłem lampkę od Kellysa, i ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Lampka wygląda na dobrze zbudowaną choć nie miałem w ręku orginalnego Wally'ego. Jest na pewno dobrą alternatywą ze względu na cenę. Lampka posiada 3 tryby świecenia (pojedyńczo diody migają na zmiane, obie diody migają, tryb światła stałego). Dopiero po zakupie ujrzałem moc tylnego światełka rowerowego bardzo popularnego i polecanego w gronie tutejszych światełkowiczów.
dogu18
Posty: 23
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 22:54
Lokalizacja: czerwionka

Post autor: dogu18 »

Witam planuje zmodyfikować doraźnie oświetlenie(niemiłe spotkanie z 4kółkami) w rowerze na zasilane dynamo-piastą i teraz pytanie czy Walle i podobne da sie przerobić na zasilanie z zewnątrz żeby automatycznie sie zaświecały podczas jazdy??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie. Należało by ominąć fabryczny sterownik, wrzucić nowy i dopiero wtedy można jeździć.
ILPT
dogu18
Posty: 23
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 22:54
Lokalizacja: czerwionka

Post autor: dogu18 »

Aha ale wykorzystując SMD i jakiś mikroprocesorek typu attiny13 to miało by ręce i nogi do tego jakiś superkondensator
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W walle w leda idzie chyba nie więcej jak 50 mA. Zatem wystarczy prosty sterownik i kondensator.
ILPT
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Tak przeglądam aliexpress i klona walle można dorwać za 20zł, warto według was?
ODPOWIEDZ