Drop-in FeiLong XPG-R5 bin 5-mode

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Drop-in FeiLong XPG-R5 bin 5-mode

Post autor: adam1271 »

Witam
Po dropach SolarForce 4.2-8.4V i 0.8-4.2V w ramach testu kupiłem na Kai następny D26 tym razem produkcji FeiLong. Moduł przeznaczony wg producenta do pracy przy napięciu 3.7V-4.2V. Wykonanie całkiem przyzwoite. Od modułów Solara jest trochę dłuższy ok. 2 mm, dlatego ta krótka sprężynka zewnętrzna jest ok. Barwa światła wreszcie zbliżona do biały-naturalny bez niebieskawych czy zielonkawych przebarwień. Dioda osadzona w miedzianej (mosiężnej) pigule, także od góry. Sterownik (pobór prądu) zgodny z danymi na stronie. W komplecie jest też taki paseczek z tworzywa, który ma poprawić odprowadzenie ciępła na body latarki.

Kilka fotek poglądowych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz wykiki pomiarów, aku jak w poprzednich pomiarach CGR18650A (porozbiórkowy)

Obrazek

Klasyfikacja posiadanych D26 XPG-R5
1.FeiLong
2.SF 4.2-8.4V
3.SF 0.8-4.2V

Bemshoty
Odległość o sufiut ok 1.5 metra
FeiLong max

Obrazek

w porównaniu do SF 4.2-8.4V (oba max)

Obrazek

Pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony wtorek 14 gru 2010, 21:45 przez adam1271, łącznie zmieniany 3 razy.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Beamshoty, beamshoty prosimy.
Swoją droga ok 50min ze stała jasnością to trochę mało jak na XP-G..
Może jestem ślepy, ale czy sterownik jest tylko na wcisk, bez kapki cyny?!
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

DNF pisze:Może jestem ślepy, ale czy sterownik jest tylko na wcisk, bez kapki cyny?!
Pozdrawiam
DNF
O faktycznie, na żywo nie zwróciłem na to uwagi, ale siedzi mocno. Czas pracy na lepszym aku powinien być dłuższy. Do testu celowo używam trochę wysłużonego (po 5 latach leżakowania) aku z rozbiórki. Beamshoty postaram się dodać.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Dioda siedzi na mosiężnej pigule a to nie to samo co miedź :wink: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

adam1271
W jakiej odległości od ściany są latareczki na fotkach?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

DNF pisze:Może jestem ślepy, ale czy sterownik jest tylko na wcisk, bez kapki cyny?!
Pozdrawiam
DNF
Zapewne jest lutowany od drugiej strony :) ja tez tak robię jak warunki pozwalają, przez co montaż jest czysty i estetyczny.
z pozdrowieniami Waldek,
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

W dropie lutujesz od środka?
Jak ?-aż sam mam ochotę spróbować na starym driverku...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Komarek34 pisze:W dropie lutujesz od środka?
Jak ?-aż sam mam ochotę spróbować na starym driverku...
Jak sterownik jest montowany w pierścieniu to tak robię, jak nie to toczę pierścień tak aby był, zwróć kolego uwagę (zaznaczyłem strzałką) iż ta piguła jest rozbieralna i lutowanie zapewne jest od środka.

Obrazek
z pozdrowieniami Waldek,
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Spokojnie, :) ciekaw byłem jak polutować od środka w dropie.....ładniej by to wyglądało :mrgreen:
Jeszcze nie miałem rozbieralnej piguły w D60-zawsze tylko frezik,driver na wcisk wchodzi a potem lutowanie.....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Komarek34 pisze:Spokojnie, :) ciekaw byłem jak polutować od środka w dropie.....ładniej by to wyglądało :mrgreen:
Jeszcze nie miałem rozbieralnej piguły w D60-zawsze tylko frezik,driver na wcisk wchodzi a potem lutowanie.....
Też da się przecież zrobić, hotair, pasta lutownicza KOKI i masz lutowane od środka :)
z pozdrowieniami Waldek,
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Prąd duży, sprawność sterownika marna (albo to liniowy, jakiś AMC?), jak to świeci w porównaniu do Solarforce'a? Mam na myśli jasność, bo skupienie podobne.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

waldek.leg pisze:
Komarek34 pisze:Spokojnie, :) ciekaw byłem jak polutować od środka w dropie.....ładniej by to wyglądało :mrgreen:
Jeszcze nie miałem rozbieralnej piguły w D60-zawsze tylko frezik,driver na wcisk wchodzi a potem lutowanie.....
Też da się przecież zrobić, hotair, pasta lutownicza KOKI i masz lutowane od środka :)
Nie mam hotair,poza tym za dużo roboty w stosunku do zysku :mrgreen:
Pozdrawiam
karlosboy

Post autor: karlosboy »

A ja wam powiem, że 50zł za taki moduł Chińskiego pochodzenia to dla mnie troszkę za dużo...
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

To fakt,cena spora.
Za niewiele więcej złoży się coś na pewnej XP-G i driverku 1,4A :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

phantom pisze:Prąd duży, sprawność sterownika marna (albo to liniowy, jakiś AMC?), jak to świeci w porównaniu do Solarforce'a? Mam na myśli jasność, bo skupienie podobne.
W porównaniu do SF 4.2-8.4V, który ma ref SMO a FeiLong OP, SF ma trochę lepsze skupienie mniejszy spot, który jest bardziej odciętu od spilla, natomiast w FL to przejście jest bardziej płynne i spill jest jaśniejszy.

Cena zawsze mogłaby być niższa :mrgreen: SF 15$+2$wysyłka, FL 17$.
Dla SF plus za trochę dłuższe działanie (jest mniej prądożerny), FL plus za barwę diody (czyżby selekcja?).
Mam 6-szt. tych CGR18650A z rozbiórki, były łączone parami(różny stopień rozładowania po 5 latach), niepamiętam na których testowałm SF. Na TF ognistym narazie nie mam czasu by sprawdzić.
SF 0.8-4.2V minus za barwę, odcień zieleni, zauważalny w porównaniu z innymi D26 i ogromy minus za pobór prądu ( U=4.2V I=2.3A, od producenta otrzymałem odpowiedź, że można używać 3*AAA).

Ps.
Ciekawy jestem tych D26 z diodą XML na Kai (tylko ten kolor na zdjęciach), może ktoś już kupił? :lol:
ODPOWIEDZ