Jaką diodę mogę wstawić do Tank007 TK-737 ?

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Jaką diodę mogę wstawić do Tank007 TK-737 ?

Post autor: KoloManolo »

Popsułem diodę w latarce Tank007 TK-737 i rozkręciłem latarkę. Ciężko poszło bo nie mam narzędzi do takich czynności ;) więc nie obyło się bez wielkich rys w środku. Odbłyśnik plastikowy i tak muszę pomalować ale co z diodą.

Według opisu ta latarka posiada :Typ diody świecącej: Cree XP-E LED Pełen opis tu http://allegro.pl/latarka-led-tank007-t ... 24514.html

Gdzie dostanę taką diodę ? Ewentualnie inną pasującą do tej latarki byle jeszcze mocniejszą.

Zasilanie mam 1 x akumulator 18650.

Obrazek

Obrazek
Czy dostane diodę przylutowaną do takiego okrągłego podłoża ? Niestety nie posiadam zbyt profesjonalnej lutownicy więc nie dam rady odlutować tej płytki kwadratowej na której spoczywa dioda Więc najlepszym rozwiązaniem byłby zakup diody przylutowanej już do tego okrągłego podłoża. Średnica 16 mm.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 14 gru 2010, 16:06 przez KoloManolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
I tak można wierzyć w opisy na allegro, to jest dioda XR-E i najlepiej takiej poszukaj jako zamiennika, sterownik.... też bym wymienił jakiś dziwny jest.
Jaką średnicę ma MCPCB, 16mm?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Piguła wygląda na porządną, jak bym w to wcisnął XPG-R5, akku liion 16850 a to co udaje lustro okleił folią chromowaną bo efektu lustra farbą w spray nie uzyskasz.
ILPT
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

w sumie ma 15,5 . Mierze cyrklem a potem przykladam do linijki. Nie mam suwmiarki :neutral: co do wymiany drivera ? Co z nim nie tak ?:)

Latarka działa dobrze z nim. Mam drugą taką samą nową na prezent dla kogoś. Tą reanimuje i zostawiam dla siebie. Nie chce zmieniac drivera bo to kolejne koszty .
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Jest w pigule puste miejsce pod ledem czy leży całym mcpcb na aluminium?
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

rrobsonm pisze:Jest w pigule puste miejsce pod ledem czy leży całym mcpcb na aluminium?
Leży i styka aluminium.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
KoloManolo pisze:w sumie ma 15,5 . Mierze cyrklem a potem przykladam do linijki. Nie mam suwmiarki :neutral:
Czyli 16mm, Edek (LediM) ma w sklepie XP-G na 14mm podłożu, co prawda inna dioda, ale to zoom, więc skupienie da się zawsze wyregulować, a światłą będzie więcej.
KoloManolo pisze:co do wymiany drivera ? Co z nim nie tak ?:)
Nie chce zmieniac drivera bo to kolejne koszty .
Powiedzmy, że stabilizacja prądu LEDa jest tam nie najlepiej rozwiązana..

Pozdrawiam

PS: A tak z ciekawości, jak Ci się udało zepsuć tą diodę?
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

A tak mi się udało zepsuć http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5010

Krok po kroku , niech będzie tamten temat przestroga dla innych. Jak doszła do mnie nowa sztuka tej latarki to okazało się, że świeci tak samo jak moja, którą uważałem za gorzej świecacą przez porysowanie szmatką "odbłyśnika". W tej latarce jednak on nie ma praktycznie wcale wpływu na światło emitowane z latarki.

A beam w nowej jest taki sam jak w tej uszkodzonej przeze mnie :(

No ale jak już uszkodziłem diodę to mogę coś mocniejszego do niej włożyć stad ten temat.

[ Dodano: 16 Grudzień 2010, 00:10 ]
[ Dodano: 16 Grudzień 2010, 00:09 ]
skaktus pisze:Piguła wygląda na porządną, jak bym w to wcisnął XPG-R5, akku liion 16850 a to co udaje lustro okleił folią chromowaną bo efektu lustra farbą w spray nie uzyskasz.
Znalazłem taką wypowiedź na konkurencyjnym forum ;
Generalnie wygląda na to, że XP-G potrzebują dobrej/dedykowanej optyki. Podmiany w miejsce XP-E robią fajną rzecz poszerzając światło, ale nie uzyskuje się tego czego chce się uzyskiwać od mocniejszych diod, czyli wiekszej intensywności w spocie, bo tu jest zwyczajnie dużo gorzej. Wiadomo z czego to wynika (powierzchnia chipa) i dlatego ta rewelacyjna dioda w praktyce póki co taką rewelacyjną nie jest. Może inaczej - ten przełom w wydajności nie przekłada się na realne osiągi, czyli szczęka nie opada.
Ta latarka bardzo dobrze świeci na bliskie odleglosci na dalekie też sobie dobrze radzi 100m oświetla jak skupimy wiązkę . Z powyzszej wypowiedzi wynika, że jak wstawie diode XP-G to zasięgu nie poprawie a w sumie na tym by mi zależało najbardziej. Czyli chyba pozostane przy XR-E ?

Czy może jeszcze jakąś inną diodę zaproponujecie , która w skupieniu zaświeci jeszcze dalej ?
ODPOWIEDZ