czy z tego hida można zrobic latarke

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

czy z tego hida można zrobic latarke

Post autor: mateusz »

posiadam coś takiego tj Xenon Hid niby 55w
Obrazek

Zakupiłem zestaw z zamiarem zamontowania jej do samochodu ale nie nadaje się ona ponieważ wyskakują jakieś błędy na komputerze wiec poszła do szafki.Czy z tego zestawu można zrobic latarke ewe.co bym musiał mieć .pozdrawiam
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

zawsze można coś z tego zrobić. Jakie masz palniki? Jak pod H4, to będzie problem, jak pod H3, to już prostsza sprawa. Najprościej będzie użyć obudowy od cińskiej latarki 5 000 000 candle power (taka duża żółta).
Obrazek
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

niestety sa to H7 ,nie wiem czy jest dostać się do środków przetwornic tzn wyciągnąć bebechy ?
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

A po co chcesz dostawać się do środka przetwornic? Jeżeli śmigają, to bym łapek nie pchał. Można coś motać z soczewka na H7, tylko trzeba by jakąś mądrą obudowę wymyślić.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Środka lepiej nie wyciągaj - jest przy tym sporo zabawy, do tego często obudowa pełni rolę radiatora.

Poszukaj przetwornic na can-bus to nie będzie błędu. Albo może i nie ? Takie zestawy w zwykłym reflektorze to porażka.
ILPT
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

to co proponujecie?bawić się czy raczej sprzedać hida tylko czy ktos wezmie?
,
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Jakbyś chciał gnać to pisz PW.
Obrazek
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Do samochodu na normalne drogi - nie montuj. Jeśli producent nie kłamie za bardzo, to będziesz miał dużo za dużo światła - nie odważyłbym się tego montować w zwykłym refie. A co do latarki - a pewnie. Bierzesz jakiegoś np. Thora (znanego też jako JML2940), mocujesz wszystko do kupy i się cieszysz prawie 5000 lm. Jedyny problem jaki możesz mieć to mocowanie palnika.
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

Po co kupować JML2940 w cenie 200zł jak można kupić chińczyka bo potrzebna z tego będzie przecież tylko obudowa a reszta i tak będzie zmieniona.Mógłbym przecież taki kupić
http://allegro.pl/latarka-szperacz-halo ... 59104.html i wszystko by weszło ups a jakie akum ?
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

No własnie by nie weszło. A JML2940 kupowałem po 130 zł. Na początku po prostu wrzuciłem przetwornicę do środka, akumulator orginalny, pierścień pod palnik z kawałka rurki hydraulicznej wyciętej dremelem i w jeden wieczór miałem skończone światełko dające 4800 lm przez 1h 42m w ślicznej 4200K barwie światła.
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

ładnie musi świecić,masz może foto jak robiłeś?
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Niestety nie :( . Naprawdę projekt jakoś sam mi się zrobił. Jedyny problem był z poprawnym umieszczeniem palnika w ognisku. Sam JML obecnie jest przerabiany na coś mocniejszego :roll: W tym modelu jest bardzo dobry ref dla HIDów. Nie świeciło ładnie - świeciło ślicznie :lol:
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

nie wątpię :razz: a ile radości z budowania czegoś :grin:

[ Dodano: 7 Grudzień 2011, 14:04 ]
jaka jest różnica pomiedzy akum.żelowym a zwykłym?znalazlem akum.zwykły 4Ah i zastanawiam sie jak dlugo by poswiecil do ponownego ladowania.
Darecki
Posty: 41
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 12:16
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: Darecki »

Można dokupić filtr Can Bus który ( oszukuje ) instalację i nie ma błędów
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Darecki pisze:Można dokupić filtr Can Bus który ( oszukuje ) instalację i nie ma błędów
Można też dołożyć żarówkę 21W i tez nie będzie błędów, a to że Can, to nie ma znaczenia, jest sporo samochodów bez CAN, które mają kontrolę poboru mocy na żarówkach. Żaden filtr nie jest potrzebny.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ