Romisen RC-G2 - gdzie kupić?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pnd
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 19:44
Lokalizacja: polska

Romisen RC-G2 - gdzie kupić?

Post autor: pnd »

Witam.
Kilka dni temu rozpadł mi się półtoraroczny Romisen RC-G2 (wielokrotnie padał, był ostukiwany aż w końcu urwało się szkiełko diody, a sama latarka przestała działąć - od kilku miesięcy coś nie łączyło i aby świecić musiałem stuknąć latarką). Latarki używałem często w pracy i jestem z niej bardzo zadowolony, dlatego postanowiłem zakupić następnego. Niestety jestem laikiem w tych sprawach i proszę o pomoc z której strony opłaca się zakupić najbardziej:

http://www.shiningbeam.com/servlet/the- ... ree/Detail
http://diodac.pl/latarki-romisen/20-lat ... g2-q5.html
http://dx.com/p/romisen-mxdl-rc-g2-cree ... 607&u=3609

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Biorąc pod uwagę fakt, że w tej chwili diodac.pl nie ma tej latarki, to brałbym z wymienionych DX - ale trzeba mieć na uwadze, że na jutro nie będzie :) Trochę sobie poczekasz na przesyłkę.
Odnośnie pytania gdzie się opłaca kupić, to - jeżeli chodzi o cenę to możesz porównać sam (przy czym na DX nie płacisz za przesyłkę). Jednak cena to tylko jeden aspekt, pozostałe to czas oczekiwania i gwarancja - tutaj z chińskimi sprzedawcami może być problem.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Nie polecam zakupów na DX.
Końcem września zamówiłem pare drobiazgów i do tej pory ich nie mam.
A w kwesti gwarancji to sobie nie wyobrażam że wysyłam latarke za 40 zł do chin i czekam na nią kolejne 3 miesiące, lepiej dołożyć te 40 zł i kupić w Polsce coś lepszego.
Ja bym na twoim miejscu kupił Romisena RC-U4 zasilanie z 3 baterii AAA lub z ogniwa 18650.
Taka sama dioda jak w twojej poprzedniej latarce, gabarytowo troszke większa i lepsze chłodzenie.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

smokuxx1987 pisze:Nie polecam zakupów na DX.
Końcem września zamówiłem pare drobiazgów i do tej pory ich nie mam.
A pytałeś przez live chat ?

Z tym DX to czasem tak jest ale 3 dni temu złożyłem zamówienie dzisiaj wysłali :P
na 30 paczek z DX przy 2 mogę mieć pretensje a reszta w normie. Nawet przez te live chaty gratisy czasem rozdają :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Zamawiałem ponad 10 razy na DX i nigdy nie miałem problemów; moje doświadczenia są więc pozytywne.
pnd
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 19:44
Lokalizacja: polska

Post autor: pnd »

Poprzedniego Romka miałem z DX, czekałem 3 tygodnie. To że cena tam najniższa widać gołym okiem.Na gwarancji mi nie zależy.
Problem leży w tym, czy na DX i Diodac jest model z tym samym wnętrzem i czy wersja na ShiningBeam.com nie jest przypadkiem dużo mocniejsza.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

SB ma tą latarkę na diodzie XP-G a pozostałe 2 sklepy na XR-E co oznacza, że 1wsza produkuje więcej światła ale nie koniecznie ma lepszy zasięg. Jeśli chcesz szerzej świecącą niż do tej pory to weź z SB.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Nightmare pisze:
smokuxx1987 pisze:Nie polecam zakupów na DX.
Końcem września zamówiłem pare drobiazgów i do tej pory ich nie mam.
A pytałeś przez live chat ?

Z tym DX to czasem tak jest ale 3 dni temu złożyłem zamówienie dzisiaj wysłali :P
na 30 paczek z DX przy 2 mogę mieć pretensje a reszta w normie. Nawet przez te live chaty gratisy czasem rozdają :P
U mnie też po 3 dniach od złożenia zamówienia wysłali.
Przez livechat powiedzieli mi że wysłali poza kraj 19.10.2012 i że zwykle trwa od 3 do 6 tygodni zanim dotrze paczka. Prosimy o cierpliwośc.
A paczki dalej nie ma.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

smokuxx1987, masz oczywiście nr przesyłki i sprawdziłeś gdzie się obecnie znajduje?

ElSor, czy przy zasilaniu z 1 x AA rzeczywiście widoczna jest różnica wydajności między XR-E a XP-G?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mam jedynie nr zamówienia. Przesyłka bez trackingu.
Najwyższy bin diody XP-G to R5 czyli 139 lm przy 350 mA
dla XR-E Q5 czyli 107 lm prz 350 mA.
Jakieś 32 lm przy prądzie 350 mA.
Ale musisz wziąść pod uwage że na XP-G będziesz miał mniejszy zasięg z racji większego chipa i szerszego kąta świecenia.
Oraz to że nie wiesz jaki bin danej diody ci wyślą na DX
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zawsze można oskalpować XPG i tym samym zwiększając zasięg.
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

pralat pisze:ElSor, czy przy zasilaniu z 1 x AA rzeczywiście widoczna jest różnica wydajności między XR-E a XP-G?
Sam zysk światła przy tym samym prądzie to ok 30% ale oko odbierze to znacznie słabiej, możliwe też, że dzięki niższemu napięciu diody XP-G będzie nieznacznie większy prąd a co za tym idzie więcej światła ale osobiście bardziej upatrywał bym tutaj zysku na szerokości wiązki, bo jak dla mnie latarka ta z XR-E była odrobinę za wąska.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ja na 30-40 zamówień z DXa, z 5-6 razy się zdarzało czekanie po 3 miesiące :D
Z czego ostatnie 4 jakoś teraz szły po 2 miesiące.
Ale na samym końcu i tak dochodzą. Jeśli coś schrzanią-oddają kasę lub daja równowartość w punktach.
ODPOWIEDZ