Sterownik driver LED 2,8-4,5V 2,8A programowalny

co i jak zrobiłem...
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

marmez, zgadzam się i się nie zgadzam. Pełna zgoda, że za zbyt mocne strobo powinny być ostrzeżenia i kary. Jak ktoś tego nie rozumie, to faktycznie jest problem.

Natomiast stroboskop 3Hz jest o tyle fajny, że można być widocznym i wyróżnionym przy znacznie mniejszej mocy, spora oszczędność energii. W trójmieście bardzo popularna sprawa (tu na szczęście faktycznie niewiele osób używa tak mocnego oświetlenia).
Nie uważam, że stroboskopy powinny być trudno dostępne, ale tak prosta czynność, jak sprawdzenie na sobie oddziaływania większej mocy powinno być odruchem.
xander122
Posty: 62
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 08:43
Lokalizacja: osw

Post autor: xander122 »

Witam
Użyłem 16-kliku w celu zablokowania trybów jednak teraz nie mogę z powrotem powrócić to możliwości konfiguracji trybów po użyciu 16-kliku
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

witam

xander122

ja mam grega v 1.3

w instrukcji jest napisane

cytuje z opisu grega



[16-klik] Programming enable - aktywacja/deaktywacja opcji 6..8-kliku
• włączasz latarkę
• czekasz 2 sekundy (lub dłużej)
• wykonujesz 16-klik
• LED miga 6-krotnie (przed aktywacją) lub 3-krotnie (przed dezaktywacją) z częstotliwością 1Hz
(w tym czasie można zrezygnować z wyboru wyłączając latarkę)
• czekasz 2 sekundy po ostatnim błysku (lub dłużej)
• powyższa czynność zmienia stan opcji "programming enable" na przeciwną (czyli przy włączonej wyłącza i odwrotnie)


u mnie działa

pozdr
xander122
Posty: 62
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 08:43
Lokalizacja: osw

Post autor: xander122 »

Już wszystko wyjaśniłem z autorem gdzie leży problem
Tommy
Posty: 9
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 09:33
Lokalizacja: PL

Post autor: Tommy »

Witam
Czy w najbliższym czasie pojawi się nowa wersja sterownika extended z możliwością wybrania progu ochrony temperaturowej?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, info z danymi technicznymi w linku poniżej (stopka). Premiera drivera extended v2.0 koło 7 kwietnia.
Ostatnio zmieniony niedziela 30 mar 2014, 17:49 przez greg, łącznie zmieniany 2 razy.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Tommy
Posty: 9
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 09:33
Lokalizacja: PL

Post autor: Tommy »

bardzo dobra wiadomość :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Aktualnie dostępna jest kolejna wersja drivera podstawowego, czyli standard v1.5.

Zmiany w opcjach oprogramowania w porównaniu z wersją standard 1.4
+ sterowanie up-down
+ stroboskop dostępny po 3. kilkach
+ reset do ustawień fabrycznych
+ fabrycznie aktywna blokada funkcji programowania (wyłączyć przed programowaniem)

Uwaga odnośnie klików: w tym driverze istotny jest czas przerwy w zasilaniu. Inaczej niż w poprzednich modelach. Kliki w tempie 0,5s czyli w miarę szybkie, dodatkowo istotny jest czas braku prądu - ten ma być krótki, krótkie "czarne" mignięcie LED. Po czasie 0,5s braku prądu moduł Brown-out Detector jest resetowany - driver traktuje to jako wyłączenie latarki (pełny reset licznika klików). Na PCB nie ma żadnych dodatkowych elementów (kondensator podtrzymujący), wszelkie funkcje realizowane są na fabrycznym driverze programowo.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

greg, jak rozwiązałeś wyłączenie BOD podczas uśpienia procka? Mam mały problem z tym :-|
Chyba, że rozumuje w złym kierunku...
Oczywiście jeśli to zawodowa tajemnica to rozumiem.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Generalnie przechowuję zmienne w sekcji .noinit, czyli obszarze pamięci, który nie jest inicjowany po podniesieniu się z Brown-out. W przypadku driverów typu 105C i podobnych masz około 0,5s czasu po zaniku zasilania na ponowny rozruch bez utraty danych. Niestety rezystory dzielnika szybko rozładowują kondensator na zasilaniu, gdyby nie to, procek może przechowywać dane nawet do kilkudziesięciu sekund, a nawet kilku minut (na standardowym kondensatorze filtrującym Vcc).

Jest to okrutnie wygodne, gdyż zwyczajnie nie używasz wcale EEPROM. Po prostu zmienne w SRAM masz zachowane, o ile zanik zasilania nie jest większy od 0,5s.

Żaden kondensator dodatkowy nie jest tu potrzebny. BOD musi być aktywny. Polecam metodę kolegom driverowym dłubaczom. Zapewniam, że wiele zmieni w Waszym podejściu do programowania ATtiny :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Ciekawe, muszę się temu przyjrzeć :)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
greg pisze:Generalnie przechowuję zmienne w sekcji .noinit,
Oj trzeba chyba będzie zmienić podejście do driverka, ale na razie mam padnięty klips :-(

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

greg pisze:Generalnie przechowuję zmienne w sekcji .noinit, czyli obszarze pamięci, który nie jest inicjowany po podniesieniu się z Brown-out.
greg pisze:Po prostu zmienne w SRAM masz zachowane, o ile zanik zasilania nie jest większy od 0,5s.
Czyli, jak dobrze rozumiem, po pierwszym odpaleniu nasze zmienne mają wartość 0 (ew FF lub losowe) ale zapisując "poprawne" wartości i po wystąpieniu resetu z układu brown-out nadal są one zachowane (o ile są w sekcji .noinit). Znikają dopiero, gdy napięcie spadnie jeszcze niżej (~1-1,4V) niż te aktywujące reset z brown-out'a (~1,8V)?
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

ElSor, ja tak to właśnie rozumie. Zaraz biorę się za programowanie :)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Jestem pod wrażeniem :!:
To działa :!:

Do tego ponad 100 bajtów kodu zaoszczędzonego :mrgreen:

Greg od początku do końca to Twój pomysł?
Jeśli tak to chylę czoła ;-)


Teraz w prostych driverach bez pamięci trybu w ogóle można sobie odpuścić eeprom :idea:


sorki za post pod postem..
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
ODPOWIEDZ