Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ptja pisze: (np. kondensatora 120 uF/420V - poza naładowaniem do napięcia szczytowego sieci i "podarowania" komuś :) )?
Zbuduj wzmacniacz lampowy :twisted:
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Kilka zasilaczy 5V 1,2A, jeden 5V 2A, jeden 53V 1,5A, jeden 12V 1,5 i jeden niestabilizowany 12V 0,5A. I jeszcze klawiaturę PS/2 (będzie na zamianę używane od 15 lat klawiatury siemensa, która niedawno przestała reagować na nacisk wywierany na spację).
Niezupełnie ze śmietnika, ale w drodze nań.

[ Dodano: 10 Kwiecień 2014, 20:56 ]
Tylko ja zostałem z tym "skrzywieniem"?
Dziś: metalowa skrzynka zasilacza bezprzerwowego do systemu kontroli dostępu razem z zasilaczem sieciowym 12V 3,5A, jakimś drugim impulsowym, bezpiecznikami itp. - zrobiona przez Fideltronik.
Po "rozpracowaniu" dołożę akumulator 12V i będzie zasilanie alarmu albo oświetlenia awaryjnego.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

W miejscowości wypoczynkowej gdzie pracuję, na terenie opuszczonej bazy ZHP, po drzewem leżała żarówka. Narva 2000w z trzonkiem G38.
Sprawdziłem przed chwilą przy garażu - świeci jak małe słońce (tak jakoś z ciekawości spojrzałem wprost na światełko, oko jeszcze to pamięta). Aż się pies poderwał z drzemki :)
Grzeje się niemiłosiernie - kilkanaście sekund i już nie można dotknąć bańki po wyłączeniu.
Gdzie takie słoneczko mogło mieć zastosowanie?

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Pewnie jakaś lampa wysoko, oświetlająca teren.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

A nie od projektora jakiegoś? Żarnik ułożony w prostokąt tak jak w:
NARVA 220V 500W LWS2:
https://www.google.pl/search?q=NARVA+22 ... =isch&sa=X
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Z tego co udało mi się wyczytać może to być lampa używana do oświetlania planu filmowego lub sceny teatralnej: "Estrada i teatr wymagają specyficznego oświetlenia. Podstawe stanowią reflektory sceniczne na żarówki halogenowe o mocowaniach GY9,5 i GX9,5 i mocach do 1000W o temperaturze barwowej 3200 i 3400K. Większe moce to już mocowania G22 i G38, przy których moc to 2000W, 5000W i więcej."
Barwę światła faktycznie ma przyjemną, jednak żona zakazała używać "tego" na naszej linii energetycznej :)
Pójdzie do roboty :)

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Naciesz się szybko, takie żarówki mają krótką żywotność :)
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Krótką żywotność? O, to nie pójdzie do roboty! Będę ją sobie włączał, jak będę miał zły humor, by sobie poprawić :) Może nawet i mój kot przyjdzie się podgrzewać, jak to chyba u skaktusa było :)

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Takie 2kW w żarówie, to faktycznie musi poprawiać nastrój, gdy jest zimno :) Mi 500W poprawiało :) Można też używac zamiast grzejnika :D

Teraz co ja ostatnio ze śmietnika wyjąłem:

1. Płyty wiórowe laminowane (ktoś z 2-3 szafy i regały rozebrał i wystawił w deskach). Już mam z nich nowe półki w jednej dużej szafie, do której brakowało mi takiej długiej płyty, a kupować mi się specjalnie nie chciało. A reszta płyt czeka - będę zabudowa w piwnicy - regał kolejny zrobię, gdy się pozbędę starem lodówki stamtąd.

2. Ktoś wystawił plecak Campusa, jakiś nieduży, podstawowy bym rzekł, ale już się przydaje. Miał rozdarcie na jednym szwie, które już zszyłem i dołożyłem pod spodem łatkę, żeby się tam znowu nie rozerwało. Suwaki działają, reszta szwów wygląda dobrze, tak, że spokojnie jeszcze długo posłuży, szczególnie, że będzie mało używany.

:)

[ Dodano: 9 Październik 2014, 05:56 ]
Ostatnio dużo ze śmietnika wyjąłem, bo pracowaliśmy przy bardzo bogatym kontenerze w którym co kilka dni coś ciekawego się pojawiało :)

- nogi od fotela na kółkach - od dawna na takie polowałem, bo mi się w klękosiadzie połamały
- dwie kurtki dziecięce w stanie idealnym, jedna Fjord Nansen, druga też bardzo fajna. Akurat rozmiarem na syna i akurat nie musimy już mu kupować :D
- Miniwierzę Sharp. Kable miała poucinane, ale działa... bez pilota, ale bez pilota też działa. Z USB/mp3. Nie działa tylko odtwarzacz CD.
- dwie ramy ze szczeblami pod materace 200x80, żona sprawdzała, że nowe takie ponad 500zł kosztują :szok:

:smile:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tylko wyrzucałem śmieci.

Radiator na LGA775, zasilacz 5V 4A, zasilacz 30V 1A, drukarka z skanerem (Canon), zestaw stalowych rączek do szaf, 2 metry profilu aluminiowego, 10 świetlówek Philips z ciepłym startem (sprawne i nowe w pudełkach), grafika z chłodzeniem na heatpipe Zalmana (radeon 9550 ? ).
:twisted:

Tylko pudła na przydasie brak...
ILPT
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

skaktus pisze:Tylko wyrzucałem śmieci.


Tylko pudła na przydasie brak...
Mam Ci odesłać? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

marmez, skaktus, gdzie Wy mieszkacie, że takie skarby wyrzucają? U mnie to co najwyżej stare buty albo potłuczone talerze można znaleźć :(
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Veldrinn, ja miałem znajomego w Remondisie i kiedyś akurat u mnie stacjonował i zbierał gabaryty (TV, pralki, aku itp). Mogłem brać co chciałem do woli a zdarzały się kwiatki typu prawie nowy expres do kawy (zabrany z 3 lata temu i działa do dziś).
Co prawda pracując za granicą przy wyrzucaniu śmietników do śmieciarki lepsze fanty znajdywałem ;) .
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

http://www.rp.pl/artykul/305909,1153023 ... ikach.html
"Wszyscy, którzy przeszukują śmietniki w Sewilli, będą karani grzywnami w wysokości 750 euro. /.../W Barcelonie zakazane jest nawet zabranie przedmiotu postawionego obok śmietnika. Karą w wysokości 90 euro został ukarany mężczyzna, który zatrzymał się, by obejrzeć obraz pozostawiony pod kontenerem ze śmieciami./.../"
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ptja pisze:http://www.rp.pl/artykul/305909,1153023 ... ikach.html
"Wszyscy, którzy przeszukują śmietniki w Sewilli, będą karani grzywnami w wysokości 750 euro. /.../W Barcelonie zakazane jest nawet zabranie przedmiotu postawionego obok śmietnika. Karą w wysokości 90 euro został ukarany mężczyzna, który zatrzymał się, by obejrzeć obraz pozostawiony pod kontenerem ze śmieciami./.../"
Korzystajmy póki możemy :) Co do artykułu, to brak słów na idioctwo tych, którzy te przepisy wprowadzili.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ