Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Pierwsza przejażdżka w tym roku. :twisted:
Bardzo ciepło, słoneczko, ale nagle zaczęły zbierać się chmury... zdążyłem do domu z około 5 minutowym zapasem.
Nie podoba mi się przednie zawieszenie, chciałem robić na przyszły sezon, ale będę musiał zrobić remont natychmiast.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

No to gratuluję, ja dzisiaj też zrobiłem pierwsze kilometry na moto w tym sezonie. :ok:
U nas niestety wietrznie, dopiero po południu na chwilę się uspokoiło, to wyjechałem.
Ja przy oględzinach zauważyłem, że opony koniecznie do wymiany, bo tylna już łysa, a przednia zaczęła już pękać wewnątrz bieżnika ze starości.

No i cały czas czekam na nowy wydech, miał być w tym tygodniu, ale niestety wysyłka z Hiszpanii i się przeciąga.. :evil:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Też dziś zaliczyłem 1wszy wypad na moto a przy okazji przetestowałem nowy olej silnikowy (Motul 7100 zamiast 5100) i wyszło mi, że zamiana wyszła na plus, jeśli chodzi o biegi.
Korzystając z pogody również umyłem sobie auto i letnie koła.
Od jutra a w zasadzie od wczoraj rozpoczął się mi dłuższy urlop (1wszy z 2ch zaplanowanych w tym roku).
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Obrazek
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

ptja, o kurczę nieźle, ile czasu mniej więcej płynąłeś?
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Wczoraj zrobiłem sobie spacerek. Wyszło że przeszedłem 19 km :)
ILPT
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Rysiu. pisze:ptja, o kurczę nieźle, ile czasu mniej więcej płynąłeś?
O godzinę dłużej, niż mi się wydawało, że dam radę :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Po prawie dwóch latach jeżdżenia z dziennymi na 100% czasu wymieniłem chiński sterownik świateł (tzw. automat) na zwykły przekaźnik. Teraz wszystko działa, jak ustawa chciała.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Jakiś czas temu, odkurzyłem moją maszynkę CNC. Dziś udało mi się podłączyć sondę do pomiaru długości narzędzia (ustawianie poziomu materiału). Do tego wpisałem i przerobiłem znalezione makro, i mam już automatyczne ustalanie powierzchni materiału. Praca stała się łatwiejsza...
Pozostaje tylko zrobienie sondy dotykowej i skombinować makro do szukania środka otworów i wałków, oraz podstawa, czyli znajdywanie baz materiału (narożnika).

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Nie wiem jakie to porównanie, ale od kiedy dołożyłem czujnik wysokości stołu do drukarki 3D, mam 2 razy mniej zabawy przy każdym drukowaniu bo już nie trzeba tego stołu ręcznie ustawiać. Całkiem niezły ułatwiacz :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja w mojej drukarce dorobiłem całą podstawę pod szybę (dużo sztywniejszą), zrobiłem nowe łożyskowanie i zapomniałem co to jest poziomowanie. :razz:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

No to już mam makra. Znalazłem jakieś na środek otworu i przerobiłem na:
- lewa krawędź (X),
- dolna krawędź (Y),
- środek materiału w osi X,
- oraz środek materiału w osi Y.
Myślę, że do większości prac wystarczy...
Jeszcze tylko jakaś sonda, z trzpieniem 1/8 cala (3,175mm).

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Pogoda się w końcu ustabilizowała i chyba nie będzie już żadnych spadków temperatury nocą, no bo ile można, czerwiec już. Tak więc na działce powstał nieduży foliak:
Obrazek

Ma system podlewania, po prostu podziurawiony wąż (docelowo chyba wyląduje na ziemi):
Obrazek

No i gwóźdź programu, wyłącznik czasowy zaprogramowany na minutę podlewania codziennie o 6 rano (lenistwo ojcem wynalazków czy jakoś tak):
Obrazek

Pierwszy raz zabieram się za ostre papryczki, no i oczywiście od razu na głęboką wodę, carolina reaper, a co :)
Obrazek

Woda leci niestety prosto ze studni, ale nie leci bezpośrednio na krzaki tylko w ziemię, no i zdąży się trochę zagrzać zanim trafi na miejsce także powinno być ok. Obym nie musiał robić aktualizacji w "podziel się swoim smutkiem" :) Sadzonki wyglądają trochę marnie bo miały za suchy klimat w domu i za małe doniczki bo długo czekałem na pogodę (pare dni temu były 3 stopnie w nocy), ale teraz w tropikach powinny odżyć.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Od razu kupuj środek na mszyce bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo ataku papryk.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Obowiązkowo. Tylko weź i kup w niedzielę :roll: A jeśli chodzi o jakieś ślimaki to ponoć nie żrą tego bo nawet w łodygach jest ta kapsaicyna.

A co do podlewania to walne ten wąż na dół i niech leje w ziemię, tylko woda będzie zimna. Myślę żeby zrobić jakiś bufor z wiadra, niech pompka dolewa zimną do wiadra a ciepła co się nagrzała na słońcu w wiadrze niech idzie w krzaki, wtedy będzie bezpiecznie :)
ODPOWIEDZ