Maszynka CNC

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W związku z tym, że leżę pod kocem, mam chwilę na uzupełnienia.
Ostatecznie zdecydowałem, że przechodzę na śruby kulowe, za dużo problemów z kasowaniem luzów na nakrętkach trapezowych. Druga sprawa, to z Banggood, przychodzą śruby zarobione na standardowe bloki łożyskujące, też od nich. Cena za cały zestaw, podobna do samej śruby z nakrętką w PL.
Obrazek
W sumie, okazało się, że taniej wyjdzie kupić śrubę 600mm a potem ją skrócić do 450mm, niż kupić np. na allegro właściwą. Dziś miałem odebrać skróconą i zarobioną, ale...

Dorobiłem już podkładkę pod mocowanie nakrętki kulowej osi Y, była konieczna aby wykorzystać oryginalne bloki łożyskujące.
Obrazek

Konieczne jeszcze okazało się podfrezowanie miejsc pod bloki. Po pierwsze, zapobiegnie to ewentualnemu przesuwaniu się korpusu bloku, jeśli poluźniły by się śruby mocujące.
Przy okazji okazało się, że konieczne będzie frezowanie zagłębień pod podstawy wałków podpartych.
Oczywiście, konieczna będzie teraz zmiana mocowania silników krokowych...
Śruby, nie są złej jakości, żadnych luzów na nakrętkach, chodzą bez zacięć. Przede wszystkim, mają sporo mniejsze opory pracy i większą precyzję.
Obrazek
Pozostaje tylko zamontować kalamitki do smarowania (smar do śrub kulowych mam). Mam nadzieję, że przy moim wykorzystaniu, luzy nie pojawią przez lata.

Obrazek
Podstawa ze śrubą kulową, wszystko poskręcane tymczasowo, ale mocno.
Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Poczynione kolejne prace. Niestety, mogę frezować tylko wtedy, jak żona ma popołudniówki ;)
Obrazek
Ceowniki do których są mocowane wałki podparte, dostały zagłębienia, aby cokoły wałków, się nie przemieszczały. Przy okazji się okazało, że wałki, nie należą do prostych. Odchylenie rzędu 0,14mm. Teraz się wyrównały.
Obrazek
Płaskowniki, na których będzie osadzony właściwy stół, też otrzymały wyfrezowane gniazda, które uniemożliwiają ewentualne przesunięcia.
Obrazek
Tutaj widać znów miejsce do osadzenia bloków łożyskujących. Przede wszystkim nawet gdy się poluźnią śruby mocujące, gniazdo utrzyma blok, aby się nie przesuwał.
Teraz zostały jeszcze mocowania silników, oraz posuw osi Z. Na razie jeszcze się waham, pomiędzy śrubą trapezową (mam), a kulową (nie mam). Za trapezową, przemawia mniejsza wysokość napędu, co powoduje mniejsze przesunięcie względem mocowań, a zatem mniejszą dźwignię. Poza tym ewentualny luz na nakrętce, kasuje się sam pod ciężarem wrzeciona i ruchomej części osi Z.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

W związku z tym, że pojawiło się pewne zlecenie, na wycinanie elementów, postanowiłem trochę przerobić oś Z. Aby ułatwić sobie zadanie kupiłem gotowe mocowania wałków 12mm. Aby przyspieszyć sprawę, kupiłem na allegro. Hmmm ponoć Chiny są synonimem kiepskiej jakości, ale nie wiem skąd sprzedawca wziął swoje produkty...
Obrazek
Ponoć tolerancja wymiarów to 0,2mm. To u góry, to po splanowaniu 0,3mm. Pojechałem dalej i po zjedzeniu 1mm, nadal jeden nie został nawet liźnięty, a drugi ma jeszcze sporo do zebrania.

Pozostały mi jeszcze do wyrównania oprawy łożysk.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Po "bojach" ze sprzedawcą, który sprzedaje towar, nie mając go na stanie, anulowałem zamówienie i kupiłem z innego źródła, imadło szlifierskie. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak wysokiej jakości wykonania. Jednym słowem, gdyby ktoś szukał do precyzyjnych prac, to polecam.
Obrazek
Obrazek
Cały myk z tym imadłem polega na tym, że ruchoma szczęka jest automatycznie dociskana w dół przy dokręcaniu. Ponadto szczęka ruchoma, jest minimalnie węższa od reszty, więc można w szczęki wkręcić drugie imadło, i będzie mieć ruchomą szczękę.

Obrazek
Upgrade i pierwsze próby nowej elektroniki. Tym razem cały komplet z Chin (choć już trudno powiedzieć, co "polskie" jest tak naprawdę chińskie...). Musiałem zmienić kabel równoległy, bo tu mam żeńskie gniazdo, a poprzednia płytka, miała gniazdo wymontowane z komputera, więc było męskie. Do tego sterowniki oparte o TB6560. Docelowo będzie osobna płytka zasilania, z bezpiecznikami do każdej osi. Musiałem zmienić całą konfigurację pinów sterujących. Potem ustawiłem na próbę mikrokrok 1/8 i prąd 0,8A (tyle samo co w aktualnych). Jakoś tak teraz silniki są mocniejsze i osiągnąłem trochę wyższe prędkości przelotowe. Musze tylko dokupić odpowiednie słupki mocujące i wsadzić to wszystko w obudowę.
Przy okazji wymieniłem też kable od silników, na ekranowane, o większym przekroju, i trochę dłuższe.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś stara elektronika wyleciała z obudowy, a znalazła tam miejsce nowa. Pozostaje jeszcze do zrobienia zasilanie wentylatora.

Obrazek

Teraz jeszcze wymiana wałków osi Y z 9,5mm (3/8 cala) na 12mm, i najprawdopodobniej łożyska liniowe zamiast panewek.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Po uporaniu się z przejściowymi problemami po wymianie sterowania (jakieś luźne połączenia itp.) przyszedł czas na mechanikę.
Są już zakupione śruby trapezowe 8mm o skoku 2mm, z nakrętkami. Oczywiście nowe łożyska do śrub. No i dorobione sporo elementów. Oś Z będzie praktycznie nowa. Wałki z 9,5mm (calowe z drukarki) będą wymienione na 12mm i łożyska liniowe. Miejsce Dremela, zajmie chińskie wrzeciono 48V 400W 12 tys. obr/min. Całkiem nowe mocowania silników krokowych, i spore zmiany w osi Y.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to w związku z tym, że mam do wykonania blisko 100 identycznych elementów.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Kolejne prace doprowadziły do unowocześnienia maszynki...
Obrazek
Praktycznie nowa oś Z. Tylko wałki 10mm i panewki zostały pozyskane ze starej osi X. Z tym że zostały ciasno wciśnięte i potem przejechane rozwiertakiem.
Jak widać śruby trapezowe dostały nakrętki z samoczynnym kasowaniem luzu. Wbrew pozorom, opory nie są duże, a jednak sprężyny dosyć mocno trzymają.

Obrazek
Oś X też w zasadzie jest nowa. Wałki 12mm, łożyska liniowe i śruba trapezowa 8mm ze skokiem 2mm.
Poprzednio miałem prędkość przesuwu ustawioną na 600mm/min, bo 800 to był w miarę stabilny max. Teraz stabilnie miałem 2600mm/min, ostatecznie ustawiłem 2000mm/min. Krótko mówiąc, prędkość wzrosła ponad 3 razy. To samo z osią Z, było 400, jest 1200.
Oś Y dziś też została zmontowana, jedynie nakrętka jest na prowizorycznym mocowaniu, muszę przerobić to które miało być zamontowane. Prędkość przesuwu jest też ustawiona na 2000mm/min.
No i okazało się, że muszę przerobić mocowanie przedniego łożyska, więc na razie wisi tylko siłą skręcenia na śrubie pociągowej. Śruby z obu stron zostały zatoczone i mają gwinty 6mm, do przykręcenia łożysk, oraz końcówki 5mm do sprzęgieł silników.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Po prawie pięciu latach pracy z nową maszynką (no tak, jedna stoi i pracuje, to nie ma ciśnienia...), zbliżam się do końca. Dziś udało mi się dokończyć oś Z. Potem wszystko precyzyjnie ustawiłem i wypróbowałem.

Obrazek

Jak widać jeszcze nie wszystkie śruby są na miejscu, ale chodziło tylko o stabilne zamocowanie. Okazało się, że obudowy łożysk liniowych mają tolerancję 0.1mm, więc konieczne było wyrównanie. Potem jeszcze konieczne było zrobienie podkładek pod mocowania wałków, bo po zainstalowaniu śruby kulowej, wszystko się podniosło o 2,5mm.

Sterowniki śliników już czekają, chińskie DM556, więc będę miał podział /5, co przy śrubach o skoku 5mm, jest optymalnym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

No cóż, czas już chyba najwyższy na skończenie maszynki nr 2.
Po pierwszych pozytywnych próbach..
Obrazek

Dziś zmontowałem układ sterowania na kawałku sklejki.
Obrazek
Zasilanie 24,5V, czyli minimalne zalecane do tych sterowników, jednocześnie zasila płytę interfejsu, jednak docelowo zastosuję chyba dodatkową przetwornicę obniżającą do 12V.
Zasilanie rozdzielone przez listwy Vago. GND, +5V i +24V. Sygnały sterujące zasilane z 5V, jest to wystarczające.
Podział sterowników ustawiony na 5000 na obrót, więc przy śrubie o skoku 5mm, mam 1000 na milimetr.
Obrazek

Pierwsze próby całości, jeszcze bez wrzeciona. Przy takim przełożeniu, spodziewałem się małej siły posuwu, a tu przy prądzie 2,1A, mam ponad 20kG uciągu. Oj będą się frezy łamać... Chyba że obniżę jeszcze prąd do 1,4A. Ciekawe, że przy prądzie 2A i sterownikach na TB6560, można było posuw zatrzymać ręką... Jednak to zupełnie inna klasa elektroniki.
Prędkość posuwu, max jaką udało mi się ustawić programowo to 3700mm/min. I taki posuw jest stabilny.
Precyzja pozycjonowania to około 0,005mm, czyli działanie podziału kroków, jest więc dość precyzyjne.

Teraz muszę czkać na urodziny, może dostanę wrzeciono od żony i syna... :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:Podział sterowników ustawiony na 5000 na obrót, więc przy śrubie o skoku 5mm, mam 1000 na milimetr.
Wg moich doświadczeń jest to kompletnie niepotrzebne a przy frezowaniu np prototypu PCB okaże się, że USB i ew bufor są za słabe / niewystarczające do płynnych ruchów maszyną. U siebie mam 2000/obr oraz także 5mm/obr i jest to optimum, nawet spokojnie mógłbym ustawić mniejszy podział ale szybkości i dynamiki nie mam potrzeby zwiększać (i tak limituję je programowo) a dokładność finalna i tak bardziej zależy od sztywności konstrukcji, luzów napędu i sposobu montażu elementu do stołu niż podziału tak małych kroków.
U siebie mam 60V ~4,5A i bez problemu osiągam 10m/min i dynamikę taką, że luzują mi się nakrętki wąskie na osiach napędowych (skontrowane i na słabym kleju anaerobowym). Uciąg bodajże 280kg (nie do zatrzymania) a sama rama u mnie waży ok 150kg (obszar roboczy A3). Początkowo miałem chyba 36V i 6A ale po podniesieniu na wyższe napięcie silniki zaczęły lepiej pracować.

Jak masz możliwość "negocjowania" wrzeciona to poproś o chińczyka chłodzonego powietrzem z obrotami 40k - przy małych średnicach obroty się mogą przydać. Ja mam 2,2kW z chłodzeniem cieczą i nie umiem wykorzystać nawet w połowie jego możliwości. Gdybym musiał kupować 2gi raz to brałbym 1.0-1,5kW 40k rpm chłodzonego powietrzem.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Super sprzęt, czy mógłbyś podać numer tych złączek Wago i jakieś sprawdzone źródło w sieci, jeśli z takiego korzystasz? Właśnie przerabiam rozdzielnię i poszukuję czegoś podobnego.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ElSor pisze:Jak masz możliwość "negocjowania" wrzeciona to poproś o chińczyka chłodzonego powietrzem z obrotami 40k - przy małych średnicach obroty się mogą przydać. Ja mam 2,2kW z chłodzeniem cieczą i nie umiem wykorzystać nawet w połowie jego możliwości. Gdybym musiał kupować 2gi raz to brałbym 1.0-1,5kW 40k rpm chłodzonego powietrzem.
Tak właśnie celowałem w 1,5kW chłodzone powietrzem, komplet kosztuje w okolicach 1500zł.
Jeśli chodzi o dynamikę i prędkość, to obecne parametry mnie zadowalają aż nadto, jak mi się znudzi, to pomyślę nad wyższym napięciem zasilania mogę podnieść do 45V, no dla bezpieczeństwa do 40V, teraz jest 24V.
20kG zdołałem zmierzyć bo mi rękę ciągnęło... nie podłączałem na sztywno, bo wagę mam do 50, a szkoda by uszkodzić.
GanzConrad pisze:Super sprzęt, czy mógłbyś podać numer tych złączek Wago i jakieś sprawdzone źródło w sieci, jeśli z takiego korzystasz? Właśnie przerabiam rozdzielnię i poszukuję czegoś podobnego.
WAGO 280 IEC 60697-7-1 800V 2,5².
Niestety nie wiem gdzie kupić, mam je z odzysku. Mamy w pracy takie urządzenia, w których trzeba pewne podzespoły wymieniać co 10 lat na nowe, więc te stare idą na złom. Szkoda mi było tych listw... Do tego wszystko połączone dobrej klasy przewodami, srebrzona linka 0,5² w izolacji teflonowej.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Pyra pisze:Niestety nie wiem gdzie kupić
Trzeba szukać po większych hurtowniach. Np w TiM (Tanio i Ma), TME i podobnych. Lub popytać bezpośrednio w Wago
https://www.wago.com/pl/
Są we Wrocławiu, ulica Piękna 58a.
W katalogu na stronie WAGO można sobie sprawdzić konkretny typ elementu i szukać go później po hurtowniach.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Można dostać cennik Wago po zapytaniu przez maila. I bezpośrednio w Wago jest dużo taniej, nawet hurtownie doliczają ponad 25%. Kupowałem tam sterownik PLC z osprzętem. Jedyny warunek to bardzo zaufana firma (a najlepiej własna :)), na którą pójdzie faktura i wysyłka.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Dzięki za wskazówki, kupiłem co było pod ręką, bo nie chciałem tracić dnia: Firmy "Pokój" i "Simet", korzystam też z Phoenix Contact.
Wracając do CNC - mam wrzeciono Kressa 1050 FME-1 (ten z wolniejszymi obrotami) i mogę polecić - jest to szczotkowiec, ale do hobby wystarcza.
Ja się chyba nie doczekam wersji 2 swojej maszynki, chyba kupię gotowca - pierwszej też nie robiłem sam, tylko kupiłem paździerz, na którym ktoś się uczył ;-)
Ostatnio zmieniony piątek 14 lut 2020, 15:35 przez GanzConrad, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ