Gdzie naprawić Petzla MYO XP?

Oświetlenie montowane na głowie
Rosomak
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 11:47
Lokalizacja: Bieszczady

Gdzie naprawić Petzla MYO XP?

Post autor: Rosomak »

Dzień dobry :-)

Poszedł się paść kabel wchodzący do czołowej części Petzla MYO XP. Latarka w bardzo dobrym stanie, więc żal wyrzucać. Może ktoś doradzi, kto/gdzie podjąłby się naprawy - wymiany kabla na mniej awaryjny? Najlepiej wysyłkowo - mieszkam na prowincji.

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 sty 2013, 12:37 przez Rosomak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Najprawdopodobniej (jeśli masz rachunek) wymienią Ci kabel w serwisie (i najprawdopodobniej) za darmo.
Zadzwoń i zapytaj.
Jeśli Ci się nie uda w serwisie to mogę się podjąć wymiany przewodu a także jej modyfikacji (w pełnym zakresie).

Obrazek
Efekt ostatniego moda (zmiana diody i optyki + mała modyfikacja drivera).
Zdjęcie jest niedoświetlone celowo, by pokazać lepiej rozkład światła. W diody w obu przypadkach idzie ten sam prąd, w rzeczywistości, bez grzebania w nową diodę idzie ok 40% większy prąd i daje tym samym więcej światła.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 sty 2013, 12:39 przez ElSor, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Witaj,
napisz do Calineczki, Grega lub Pyry. Na pewno Ci pomogą jak znajdą trochę czasu. Jeśli nie oni, to inni koledzy chętnie Ci pomogą :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ja przepraszam ale odpadam ze względów zdrowotnych...śmiało oddać lampkę Elsorowi do rezurekcji :mrgreen:
Rosomak
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 11:47
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Rosomak »

:-))))

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Zatem wysyłam PM do Elsora. Jeszcze raz dziękuję!

Pozdrowienia z Bieszczadów :-)
super
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: super »

Witam,
Dołożę się do wątku.
Kurka wodna mam taki sam problem. Moja wierna MYO XP którą mam z 3 czy 4 lata nagle odmówiła posłuszeństwa. podejrzewałem że to przewód bo było na nim jakieś cięcie. Ale po naprawie nic się nie zmieniło. Czy jest szansa ją reanimować ? I czy się opłaca.
Tak ..kontaktowałem się z dystrybutorem. Nie mają dla mnie ratunku :mrgreen:
tu były niedozwolone linki.....zły admin usunął reklamę :-)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

super, a co to za reklamy w podpisie? Zapomnieliśmy o regulaminie? :evil:
Pogo79
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 12:46
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: Pogo79 »

Witam Wszystkich od jakiegoś czasu jestem biernym oglądającym to forum, no i niestety albo stety ;) trzeba było się w końcu zarejestrować, ponieważ potrzebuje pomocy przy naprawie mojej MYO XP Belt.
Ktoś ma może czas i ochotę aby ją naprawić i zrobić jej moda? Może ElSor ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pogo79 pisze:Może ElSor ?
Jeśli nie znajdzie się nikt inny, to mógłby ale obecnie czasu mu i tak brakuje (12h w pracy, zajęte weekendy i kupa zleceń na złożenie i mod latarek "rowerowych") a latarki to tylko hobby.
Pogo79
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 12:46
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: Pogo79 »

Oki to czekam na odzew Innych. W latarce tradycyjnie przepalił się kabelek. I go wymieniłem ale okazało się że podczas naprawy coś źle chyba podłączyłem chyba tam gdzie plus to dałem minus (pamiętam ze się grzała za mocno) Teraz działa chyba tylko na najsłabszej mocy dalej się nie przełącza, no chyba że naciśnie się przycisk boost.
Pzdr

[ Dodano: 3 Wrzesień 2014, 13:23 ]
Na razie cisza :(
Może jednak Ktoś jest chętny, aby zająć się moją czołówką?

Pzdr
warrior.cat
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 19:41
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: warrior.cat »

Witam,
wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale potrzebuję pomocy z moją MYO XP

Tak jak w wielu przypadkach przerwał mi się kabel zasilający. Lutowałem go, ale chyba doszło do zwarcia i przepalił się bezpiecznik (nie sprawdzałem).

Poszukuję osoby, która podjęłaby się wymiany kabla i przy okazji moda. Czy jest taka osoba we Wrocławiu? do końca czerwca jestem w tym mieście i wolałbym osobiście dostarczyć czołówkę niż ją wysyłać.
Karol100
Posty: 2
Rejestracja: sobota 13 mar 2021, 12:22

Re:

Post autor: Karol100 »

ElSor pisze: poniedziałek 07 sty 2013, 12:18 Najprawdopodobniej (jeśli masz rachunek) wymienią Ci kabel w serwisie (i najprawdopodobniej) za darmo.
Zadzwoń i zapytaj.
Jeśli Ci się nie uda w serwisie to mogę się podjąć wymiany przewodu a także jej modyfikacji (w pełnym zakresie).

Obrazek
Efekt ostatniego moda (zmiana diody i optyki + mała modyfikacja drivera).
Zdjęcie jest niedoświetlone celowo, by pokazać lepiej rozkład światła. W diody w obu przypadkach idzie ten sam prąd, w rzeczywistości, bez grzebania w nową diodę idzie ok 40% większy prąd i daje tym samym więcej światła.
Witam kolego. Proszę o wymianę kabelka i zmodowania myo xp. Przesłanie nr telefonu zdecydowanie ułatwiłoby kontakt. Z góry dziękuję.
Karol100
Posty: 2
Rejestracja: sobota 13 mar 2021, 12:22

Re: Gdzie naprawić Petzla MYO XP?

Post autor: Karol100 »

Witam kolego. Mam prośbę o zmodowania i wymianę kabla w mojej myo xp. Mój nr telefonu 728915112
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Re:

Post autor: ElSor »

Karol100 pisze: poniedziałek 15 mar 2021, 21:22 Witam kolego. Proszę o wymianę kabelka i zmodowania myo xp.
Twoja prośba spóźniona jest o jakieś 6lat, bo mniej więcej od wtedy operacja taka jest nieopłacalna dla obu ze stron. Myo to nawet na tamte czasy była mocno przestarzałą konstrukcją (nie mówiąc już o teraźniejszości) a konkurencja jest na tyle rozwinięta, że za cenę mojego grzebania + przesyłki kupisz coś znacznie mocniejszego niż ten Petzl. Sam kabelek wymieni każda osoba posiadająca lutownicę dowolnego typu, odpowiedniego torxa i umiejętność posługiwania się nimi (jeśli jakoś bardzo zależy Ci na jej ożywieniu). Mod wymaga stworzenia i zakup odpowiednich "części" oraz grzebania przy rezystorach pomiarowych. Ja już od kilku ładnych lat nie zajmuję się Myo.
ODPOWIEDZ