Lampy do motocykli enduro za rozsądne pienądze Pomocy

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
taurusRT
Posty: 4
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:20
Lokalizacja: Łańcut

Lampy do motocykli enduro za rozsądne pienądze Pomocy

Post autor: taurusRT »

Od dłuższego czasu próbuje kupić lampę do zastosowania w motocyklu enduro. Fabryczne lampy w tych motocyklach to jakaś porażka świecą jak lampa w rowerze składaku.
Alternatyw nie ma zbyt dużo- jest np endurotech
Obrazek
ale cena 1800zł za lampę do motocykla który upada na ziemię 10 razy podczas wyjazdu nie przekonuje mnie.
Ja u siebie zastosowałem szperacz 36W ze światłem typu spot i flood, i ilość światła jest super, problemem jest jednak prostokątny kształt (przydałoby się coś bardziej zbliżonego do kwadratu)
Obrazek

Kolejną irytującą mnie sprawa jest brak możliwości regulacji i jeśli muszę wyjechać na asfalt to aby nie razić jadących z przeciwka zasłaniam lampę ręką

Może ma ktoś pomysł na dobra lampę do takich zastosowań lub podejmie się ktoś zrobienia czegoś do takich zastosowań, nie musi być to piękne ale ma działać, mamy do dyspozycji 12V(14,2) i jakieś 50W. Jeśli ktoś miałby ochotę poskładać coś fajnego to w grę wchodziłoby z 3 sztuki lamp, jeśli działałoby to fajnie to rzesza odbiorców jest bardzo spora

Mamy do dyspozycji najpopularniejszą oprawę czyli KTM
https://allegro.pl/czacha-lampa-ktm-exc ... 16787.html
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A nie da się tam wrzucić chińskiego "bi-xenona" H4 albo całej soczewki bi w rozmiarze 1,8-2,5" również produkcji dalekowschodniej?
taurusRT pisze:Może ma ktoś pomysł na dobra lampę do takich zastosowań
Niestety jakość idzie w parze z ceną i jakoś szczególnie nie dziwi mnie cena 1800zł za customowy legalny produkt o ile jest dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Może coś takiego, akurat ten model mam wypróbowany. Rozkład światła mijania jest ok, nie razi nikogo z naprzeciwka. Długie mogły by być lepsze...
Trzeba tylko dorobić jakieś mocowanie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
taurusRT
Posty: 4
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:20
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: taurusRT »

Ważne jest to że nie musi to mieć homologacji (po drodze jeżdżę mniej niż 1% czasu jazdy) natomiast chciałbym aby to świeciło naprawdę fanie na "długich".
Zastanawiałem się własnie mocno nad ta lampą harley'ową ale mam wątpliwości co do wydajności właśnie na długich. Z mocowaniem bez problemu sobie poradzę, więc tutaj nie ma problemu
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Ja w pewnym momencie założyłem 2 latarki na uchwytach. Convoy S2 i C8 daje rade przy sporadycznym używaniu.
Nawet kiedyś miałem pomysł, żeby wykorzystać głowice z tych latarek i zrobić lampę do enduraka ale mi przeszło. Za mało latam w błocie po nocy a w szczególnych przypadkach robię to co napisałem wyżej.

Pozdrawiam
B
ODPOWIEDZ