Dobra cena!

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

max4max pisze:i gdzie daje taką cenę 250% niższą :zly: .
:o hmmmmmm........
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

arkus pisze::o hmmmmmm........
Skoro u mnie jest cena 14,99 a podana w wątku w innym Carrefourze jako 6zł, to pytanie z matematyki:
o ile 6zł jest mniej od 14,99 zł w procentach?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

No 250 :D ale chyba nie toarkus, miał na myśli. Raczej jest zdziwiony tak jak , skąd się biorą takie rozbieżności cenowe między sklepami. :roll:
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

michal1 pisze:skąd się biorą takie rozbieżności cenowe między sklepami. :roll:
Tym to ja też jestem zdziwiony i to bardzo oraz zirytowany, bo chciałem kupić 2 blistry i dlatego piszę tu o tym.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Powiedzcie mi, jak to jest możliwe, ze 4pack Coli 4x2l jest za 12zł w Tesco a normalnie w sklepach 1 butelka 2l kosztuje ok 4,50-5zł? :razz:
PS jestem jej smakoszem i zrobiłem sobie mały zapas. :mrgreen:
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

U nas 10,50 za 4-pack Pepsi :)
A możliwe jest dlatego, że koszt produkcji to pewno koło 1zł :)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

ElSor, ciekawe czy w "moim" Tesco też tyle kosztuje. .. :D
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

ElSor, a nawet 5.99 zł i to również w hipermarketach "bez promocji". Koszt wyprodukowania 2 litrów napoju razem z kosztami opakowania i transportu to ok 1.20-1,50 zł (nie pamiętam dokładnie) a sam płyn to ok. 40-60 gr. :-) Reszta to marże. Taki 4-pak kosztuje firmę ok. 6 zł, co nie oznacza, że po tyle Coca-Cola Co. je sprzedaje :-)
Duże sieci handlowe mają swoje własne centra dystrybucyjne i biorą towar bezpośrednio od producenta. Pan Staszek z osiedlowego sklepiku bierze towar, który przeszedł przez kilku pośredników. Mimo to, ceny produktów w obu sklepach są podobne :-) Marża hipermarketu sięga 100%, a pana Staszka 25% :-)
Należy się zastanowić, co dla polskiej gospodarki jest bardziej opłacalne.

Swoją drogą zawsze się dziwiłem jak mogą osiągnąć tak niską cenę produkcji skoro w 2 litrach płynu jest 200g czystego cukru, który jest najdroższym składnikiem.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz: czy nie łatwiej byłoby panu Staszkowi zebrać ekipę sklepikarzy i kupić po cenie hipermarketów?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Veldrinn pisze:Należy się zastanowić, co dla polskiej gospodarki jest bardziej opłacalne.
a co to jest "polska gospodarka" i dlaczego "należy" się zastanowić co dla niej jest bardziej opłacalne zamiast zastanawiać się, co jest bardziej opłacalne dla mnie?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

http://www.banggood.com/3M-7502-Half-Fa ... 83172.html

sama półmaska u nas kosztuje 80 zł a tutaj zestaw :)
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Veldrinn pisze:ElSor, a nawet 5.99 zł i to również w hipermarketach "bez promocji". Koszt wyprodukowania 2 litrów napoju razem z kosztami opakowania i transportu to ok 1.20-1,50 zł (nie pamiętam dokładnie) a sam płyn to ok. 40-60 gr. :-) Reszta to marże. Taki 4-pak kosztuje firmę ok. 6 zł, co nie oznacza, że po tyle Coca-Cola Co. je sprzedaje :-)
Duże sieci handlowe mają swoje własne centra dystrybucyjne i biorą towar bezpośrednio od producenta. Pan Staszek z osiedlowego sklepiku bierze towar, który przeszedł przez kilku pośredników. Mimo to, ceny produktów w obu sklepach są podobne :-) Marża hipermarketu sięga 100%, a pana Staszka 25% :-)
Należy się zastanowić, co dla polskiej gospodarki jest bardziej opłacalne.

Swoją drogą zawsze się dziwiłem jak mogą osiągnąć tak niską cenę produkcji skoro w 2 litrach płynu jest 200g czystego cukru, który jest najdroższym składnikiem.
SUPER CENY w Hipermarketach w większości wypadków biorą się z polityki handlowej polegającej na premiowaniu określonej wielkości zakupów dużym gratisem w konkretnej dostawie.
Dlatego czasem kupujemy po cenie niższej niż średni koszt zakupu nawet hipermarketu.
Kluczem jest tu słowo czasem - jak zostało wspomniane w tym wątku "normalna" cena tego PEPSI Czy Coli jest czasem nawet kilka razy wyższa niż na promocji. Promocja jest okresowo - i zwykle określona również ilościowo. Przez większość czasu i ilości obowiązuje cena normalna czyli wysoka, notabene wyższa niż stała cena u Pana Staszka w osiedlowym.

Gdy ktoś obrotny i zarabia mniej niż jest w stanie zaoszczędzić na promocjach to warto wyłapywać takie okazje w rożnych sieciach i okaże się, że praktycznie non stop przy stosunkowo niewielkich zapasach możemy mieć przez cały rok Pepsi czy kolę w okolicach 1,5 zł za litr. oczywiście oprócz czasu i kosztów logistycznych pojawia się dodatkowy koszt w postaci braku np w podróży 0,5 litra schłodzonego napoju za 5 zł (prawie 20 razy więcej!!!)

Drugi rodzaj przeceny tym razem, mam wrażenie że w tym przypadku trafiło własnie na akumulatorki z tego wątku to wyprzedaż artykułów kiepsko rotujących - decyzja o takiej wyprzedaży jest podejmowana lokalnie - np na stoisku przemysłowym w konkretnym markecie. Cena w takim wypadku oscyluje w okolicach połowy ceny zakupu marketu.
Niedawno własnie kupiłem w moim Carrefurze 10 Wat naświetlacz led z czujnikiem ruchu za 24,99.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Panowie znów promocja na PB Xiaomi 10000mAh
Cena 47,01zł.

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI ... 77406.html

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 sie 2015, 11:35 przez Jacek318, łącznie zmieniany 1 raz.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Tak przy okazji, są 16000 na 3,6V (ok. 10000mAh z USB) i 16000 na 3,7V (ok. 10500 mAh z USB :))
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Jacek318 pisze:Panowie znów promocja na PB Xiaomi 10000mAh
Cena 47,01zł.
Jak na złość wczoraj zamówiłem 10400 mAh za 60 zł (z upustami) a dziś już nie mogę go anulować, siach :(
Zablokowany