Rozpoznanie sterownika

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
adriangwis
Posty: 14
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Rozpoznanie sterownika

Post autor: adriangwis »

Witam,
Mam problem z rozpoznaniem McPCB.
Dotarłem do informacji, że jest autorstwa: Robert K
Strona internetowa, która chyba już nie istnieje to mreleltronik
Podłączyłem najpierw pod jedno ogniwo dioda miga raz przy dwóch, połączeniu szeregowym i podłączeniu pinu PB dioda miga 9x i się wyłącza próbowałem różnych konfiguracji rozlaczalem zasilanie itd udało mi się raz zaświecić głównymi diodami zaczęły od najniższego trybu i rozjaśniły się na maxa po wyłączeniu zasilania się nie włącza tylko 9x mignie czerwona dioda.
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 987942.jpg
Załączniki
IMG_20200201_185204.jpg
IMG_20200201_185204.jpg (229.73 KiB) Przejrzano 3654 razy
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dane z noty nieco większego modułu MR-a
WEJŚCIE STEROWANIA PB:
Wejście sterownia funkcjami modułu LED. Do wejścia należy doprowadzić sygnał sterujący o poziomie napięcia U PB <0,7V lub poprzez zwarcie wejścia do potencjału masy zasilania za pomocą dodatkowego niskoprądowego przycisku chwilowego. Przy zastosowaniu dodatkowego sterownika należy sprawdzić czy wyjście sterujące jest wyjściem typu OC(OD). Przy wyjściu niespełniającym tego warunku sygnał należy doprowadzić poprzez odpowiedni układ dopasowania poziomu.

Napięcie zasilania typ. 12÷16VDC
adriangwis
Posty: 14
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Udało się odpalić

Post autor: adriangwis »

Już wczoraj rozpracowywałem schemat przetwornica attiny10 i zasilanie do attiny.
Wziąłem szeregowo podłączone 2 ogniwa PB do łączonych ogniw i pin c zwarłem z pb wtedy świeci pełną mocą.
Przy podaniu zasilania na + i - i zwarcia pb do masy diody (główne) zapala się na chwilkę delikatnie i to tyle.
Zastanawia mnie jedno czy na tym attiny jest jakiś program z modami raz udało mi się włączyć tak że układ rozświetlał diody i co oznacza te 9 mignięć.
Ostatnio zmieniony niedziela 02 lut 2020, 15:39 przez adriangwis, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ