Swiatelko do action-cama

Strefa mokra... ;)
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Swiatelko do action-cama

Post autor: ArtX »

Witam serdecznie wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym Forum. Znalazłem Was szukając informacji o (budżetowym) oświetleniu podwodnym. Jestem pod wrażeniem własnych konstrukcji niektórych użytkowników :)

Mam do Was pytanie - rozglądam się za światełkiem do actioncama, na dzienne, niezbyt głębokie nurkowania (max 25m), przy dość sporej widoczności (zwykle >25m).

Myślałem o zakupie dwóch plastikowych zabawek jak te:

https://www.dx.com/p/ultrafire-lu-4-cre ... DzaE_mSx8E

To nie ma być główne światło do nocnego nurkowania technicznego, a jedynie zabawka do kamerki, by wskrzesić nieco kolorków :) Jak padnie to padnie, zależy mi tylko żeby oświetlenie nie było - jak to zwykle bywa - głównie punktowe, a rozproszone. Kąt kamery to ok 120stopni, oczywiście nie musi być aż tyle, ale chodzi żebym nie skończył z przepalonym punktem w środku kadru :)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, choć jestem gotowy na odpowiedź w stylu - daruj sobie, szkoda czasu i hajsu na takie głupoty, albo prawdziwa lampa albo naucz się żyć bez grama czerwieni :)
Dzięki,
Art.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 paź 2014, 16:37 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Swiatelko do action-cama

Post autor: Mieciu »

ArtX pisze: Myslalem o zakupie dwoch plastikowych zabawek jak te:

https://www.dx.com/p/ultrafire-lu-4-cre ... DzaE_mSx8E
to nie są plastikowe zabawki tylko aluminium z błyszczącą anodyzacją.
Nie jest to jakieś super światło - mam jego większego brata (2xXML + 2xXPE(red)) i niestety sterownik podaje jakieś 2-2.2A w dwie diody - trochę mało. W tym co podales będzie pewnie podobnie...

Lepiej już dodaj trochę sianka za przesyłkę i kup sobie 2 takie lampki:
link
solidniejsza firma z prawdziwą anodyzacją III typu (pilnik się ślizga po tym) i z tego co wiem będziesz tam miał potrójne oringi...

Aha... zapytaj się czy mogą Ci wstawić diodę bardziej neutralną np: XM-L2 T6 3C
Fabrycznie wrzucają diody trochę niebieskawe...
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

O i to już jest konkret, dzięki wielkie. Myślałem również o tym światełko co masz, ale stwierdziłem że jednak nie warto dopłacać, bo w sumie wyjdzie na to samo jeśli chodzi o ilość światła i jakość...

Sprawdzę w takim razie Brinyte, może faktycznie to będzie najlepsze rozwiązanie. Do zabawy może wystarczy :)
Art.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 paź 2014, 16:39 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

popatrz tez tutaj - wątek recenzja:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13856

Aha - ja tego większego brata z dodatkowymi czerwonymi diodami kupiłem za 28$
(Chińczyk płakał jak sprzedawał) Pozniej sie zorientowal i poprawił cenę :D
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

hmmm, a mozesz mi jeszcze powiedziec, bo nie za bardzo jestem w stanie wywnioskowac z opisu, jaki bedzie tam kat swiatla? Czy oby ten reflektor nie bedzie go za bardzo skupial?

dla porownania TUTAJ przynajmniej wiem, ze jest to 120st... niestety cena tez wieksza :)
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

ArtX pisze:hmmm, a mozesz mi jeszcze powiedziec, bo nie za bardzo jestem w stanie wywnioskowac z opisu, jaki bedzie tam kat swiatla? Czy oby ten reflektor nie bedzie go za bardzo skupial?

dla porownania TUTAJ przynajmniej wiem, ze jest to 120st... niestety cena tez wieksza :)
W TEJ latarce tez masz 120°.
To jest to sama latarka, co opisywał kolega w innym wątku tyle że bez reflektora :-)
Taka to wersja 'video' standardowej latarki nurkowej...
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

może głupie pytanie, ale czy ten reflektor da się wyjąc czy coś? :oops: Na jednym zdjęciu jest z reflektorem, na innym bez i już sam nie wiem :)
Ostatnio zmieniony wtorek 14 paź 2014, 16:40 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Tak chinczycy aukcję wstawili - nie chciało się nowych obrazków robić :D
Zawsze możesz zapytać na aliexpresie...
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

Dzięki za podpowiedzi, zamówiłem dwie DIV01 z szerokim kątem i wymienionym ledem na XM-L2 T6 3C, do tego osobno samą głowicę z reflektorem (tak żebym miał na zwykłe nurkowania też jako backup). Zobaczymy jak się będzie spisywać :) 31 października test na Symilanach :grin:
pozdrawiam,
Art.
Ostatnio zmieniony środa 15 paź 2014, 17:18 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

ArtX pisze:dzieki za podpowiedzi, zamowilem dwie DIV01 z szerokim katem i wymienionym ledem na XM-L2 T6 3C, do tego osobno sama glowice z reflektorem (tak zebym mial na zwykle nurkowania tez jako backup). Zobaczymy jak sie bedzie spisywac :) 31 pazdziernika test na Symilanach :grin:
pozdrawiam,
Art.
Wow - świetne wieści.
W jaki sposób dogadałeś się z nimi w sprawie takiego niestandardowego zamówienia?
Ile skasowali Cię za wysyłkę i extra części? (jeżeli to nie tajemnica)
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

Pogadałem z nimi przez Skype'a, wszystko bez żadnych problemów.
Za wymianę LEDa + 1$
Przesyłka FedEXem (tak, żebym zdążył to jeszcze poskładać do kupy przed nurkowaniem).

Za całość jak poniżej :)
pozdr.
Art.


Description Unit price Qty Amount
DIV01 wide angle with XM-L2 T6 3C LED diving flashlight $36.80 2 $73.60
DIV01 head with reflector with XML2-U2 LED $25.50 1 $25.50

Postage and packaging $30.70
Ostatnio zmieniony środa 15 paź 2014, 17:19 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Mały OT, ale jestem bardzo ciekaw.

ArtX, ten Singapur to tak na serio ?
ArtX
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 10:02
Lokalizacja: Singapur

Post autor: ArtX »

Tak, całkiem serio, już od ponad 4 lat :) właśnie złożyłem pracę doktorską więc w końcu mam trochę więcej czasu na nurki :)

[ Dodano: 27 Październik 2014, 06:51 ]
Gdyby to kogos interesowalo, to zamowione od Brinyte swiatelka do mnie dotarly tak jak obiecali. Wszystko ladnie zapakowane, przesylka FedExem (wyslane we wtorek, pod drzwiami mialem w piatek). FIY, nie kupowalem przez Aliexpress - przez Skype'a dogadalem sie co chce, wyslali od razu zlecenie zaplaty na PayPalu. Wszystko sprawnie i bezproblemowo.

Teraz musze tylko zrobic na szybko jakiegos rig-a i to zelastwo umocowac. W piateczek na nurki :grin:

pozdrawiam,
Art.

[ Dodano: 14 Listopad 2014, 10:44 ]
Taki maly follow up -

ostatecznie wyladowalem z jednym szerokokatnym swiatlem (drugi nie nadawal sie do uzytku po rozkreceniu). Polaczylem go z obudowa kamerki za pomoca montowania rowerowego - IMO swietne i proste rozwiazanie (alternatywa riga), nadajace stabilnosc, fajnie sie to trzyma pod woda. Niestety swiatlo musialem wlaczac i wylaczac co chwile. Niesamowicie by sie druga lampa przydala, bo jednak brakowalo lumenow dla nieco bardziej oddalonych obiektow. Gdyby ktos byl ciekawy, ponizej kilka klateczek.

Pozdrawiam,
Art.



Obrazek

Obrazek

..i z daleka

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 15 paź 2014, 17:38 przez ArtX, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ