Wasza ocena sklepów internetowych.....

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Karolcio pisze:Kupiłem Convoya C8 w Banggood. Przesyłka nie była rejestrowana ale na szczęście dotarła i to nawet względnie szybko. Mam jednak pewne wątpliwości co do specyfikacji latarki. Zamawiałem AK47 7135*8 XML2 T6-4C. Dostałem chyba 7135*6 - tak wynika z naklejki na opakowaniu i z tego co widzę wewnątrz (porównuję zdjęcia driverów z Sieci). Czy mam diodę XML2 czy XML nie wiem - nie potrafię ich rozróżnić, na kartoniku są dwie naklejki - jedna taka druga taka. Temperatura barwowa światła z grubsza się zgadza.
Czy takie mijanie się ze specyfikacją to norma w chińskich sklepach? Składał ktoś reklamację na taką okoliczność?
Co do sterownika - policz amc lub zmierz prąd multimetrem.
Co do diody - http://flashlightwiki.com/LED_Gallery
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

hackman - dziękuję. Reasumując - dostałem C8 ze sterownikiem 7135*6 zamiast 7135*8 i diodą XML zamiast XML2. Niezbyt fajnie - do wybranej przeze mnie specyfikacji była dopłata, dostałem latarkę tańszą i nie do końca taką jaką chciałem. Pewnie pomyłka wynikająca stąd, że na kartoniku przyklejono dwie naklejki o różnych specyfikacjach. Tragedii nie ma - w sumie fajna latarka za mniej niż 50 PLN, pewien niesmak jednak pozostaje. Napiszę do Banggood - może coś zaproponują?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W sumie do fasttech, zaoszczędziłeś około 1$ :| , raczej nikt się na FT nie skarżył, bynajmniej nie pamiętam.
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

Nie chodziło o oszczędność paru groszy tylko o fakt, że Fasttech nie oferował C8 z diodą XML2, a Banggood tak, której o ironio i tak nie dostałem :|. Z dotychczasowych zakupów w Fasttech i ja jestem w pełni zadowolony.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Na pisz do nich niech zwrócą pieniądze które dopłaciłeś za nic.
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

Nie dziwie sie ze nikt nie chcial przewozic ogniw.

Obrazek

Zakupione w BangGood 12/01
dostarczone do Irlandii 31/01
Cena 23.35 euro
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

Hehe - witki opadają jeżeli chodzi o banggood. Pisałem kilka postów wyżej jak dostałem C8 7135*6 zamiast 7135*8 i diodą XML zamiast XML2. Ta sprawa została wyjaśniona - szybki kontakt, sorry, zwrot "nadpłaconej" kwoty na PayPal. Zamówiłem 2 kolejne C8 7135*8/XML2. Dziś przyszły. Jedna zgodna ze specyfikacją, druga na diodzie XML zamiast XML2. Pomyłki pewnie biorą się stąd, że na kartonikach są po 2 naklejki, jedna z oznaczeniem diody/sterownika, druga dodatkowo z kodem kreskowym. Oni wysyłają tak jak mają na kodzie kreskowym, specyfikacja natomiast jest taka jak na tej drugiej naklejce - ktoś to musiał pomieszać. Plus z tej sytuacji jest taki, że porównam sobie na własne oczy różnicę w tych diodach, na tych samych latarkach i sterownikach.
W drodze mam dwie latarki S2 od nich na XML2, ciekawe jakie diody mi się trafią ;-).
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Karolcio pisze:Plus z tej sytuacji jest taki, że porównam sobie na własne oczy różnicę w tych diodach, na tych samych latarkach i sterownikach.
Zawsze coś :) Mam prośbę, podziel się swoimi wrażeniami z porównania w wątku o C8: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10135 Z góry dzięki :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

marmez pisze:Zawsze coś :) Mam prośbę, podziel się swoimi wrażeniami z porównania w wątku o C8: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10135 Z góry dzięki :)
Co moje oko zauważyło to napisałem.

Nie żebym narzekał na Banggood - zrobiłem tam w sumie ładnych parę zakupów i ciągle mam zamiar u nich kupować, ale kolejna uwaga. Już drugi raz wysłali jakieś drobne rupieci w szarej kopercie bez bąbelków, ten papier jest na tyle kruchy, że znów dostaję przesyłkę w folii a na kopercie jest adnotacja: "Przesyłka nadeszła zza granicy w stanie uszkodzonym". Na szczęście zawartość kompletna i nienaruszona.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Panowie- przejrzałem cały temat o sprzedawcach, ale nie widziałem opinii o sklepie w którym ja kupiłem 21.07 latareczkę i w sumie nadal czekam....i zaczynam się niecierpliwić.
Chodzi o http://intl-outdoor.com/ . Był to mój pierwszy zakup i wybrałem zwykłą przesyłkę bez trackingu (do jakiej się przyzwyczaiłem na Allieexpress-tam się nie wybiera opcji z trackingiem lub bez) no i czekam. :(

Mogę wierzyć że ta latarka do mnie dojdzie?
W sumie nie mam nawet o co zapytać Chińczyka skoro nie ma trackingu.
Zapłacone przez PayPal no i lecą te 45dni...i niedługo będzie koniec.
Czekać spokojnie nadal czy coś kombinować?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Przeważnie dochodzą. Czasami giną.

Póki co czekasz, a w okolicy 45 dnia rozpoczynasz spór. Potem czekasz ciut mniej niż 20 dni i przekształcasz w roszczenie. W sumie 65 dni na dotarcie - jest szansa.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

arekm pisze:Przeważnie dochodzą. Czasami giną.

Póki co czekasz, a w okolicy 45 dnia rozpoczynasz spór. Potem czekasz ciut mniej niż 20 dni i przekształcasz w roszczenie. W sumie 65 dni na dotarcie - jest szansa.
Ale to przez PayPala robić bo w sumie nawet innej opcji nie mam...prawda?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Jak płaciłeś paypalem to przez paypala.
Ilion
Posty: 5
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ilion »

Widzę, że większość tu pisze o złych doświadczeniach z internetowymi sklepami, a ja mam akurat dobre. Kupowałem ostatnio żarówki led g4 na stronie [link usunięty].
I przyszły w ciągu tygodnia, nieuszkodzone. Po zamontowaniu świeciły, jak miały świecić.
Były mi potrzebne, bo zakładałem oświetlenie w szafie. Wybrałem ten model:
Obrazek
Na razie sprawują się dobrze, mam nadzieję, że tak pozostanie.
ElSor: usunąłem link.
Ostatnio zmieniony piątek 05 gru 2014, 11:00 przez Ilion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Pierwsze zakupy w Gearbest zamówione 12/15/2014 dziś doszły BT-C3100 i http://www.gearbest.com/diy-parts-and-t ... 22241.html ale zamiast wiatraczka dostałem http://www.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_113530.html :roll:
ODPOWIEDZ