Dwa zgrabne HIDy na biegunie północnym :)

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Dwa zgrabne HIDy na biegunie północnym :)

Post autor: androot »

Tutaj, gdzie przez kilka miesięcy jest noc, latarka HID nabiera nowego znaczenia. A dwie to już w ogóle nadmiar szczęścia :) Niedźwiedzie polarne byłyby pewnie widoczne z odległości kilkuset metrów, choć ostatnio rzadko nas odwiedzają (na szczęście).

Jak ktoś jest zainteresowany poczytać jak to się stało, że przez rok jesteśmy (żona też) pracownikami Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie to zapraszam na nasz blog: www.dompodbiegunem.pl

Opis wraz ze zdjęciami konstrukcji jednej z nich znajduje się tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2211257.html

A poniżej zdjęcia bohaterów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W obu znajdują się własnoręcznie zrobione pakiety 3S3P z ogniw Li-ion 18650 2600mAh. Pozwalają na ok. 1h 45min nieprzerwanej pracy. Przetwornice to popularne, chińskie w wersji SLIM. W jednej jest przetwornica z wbudowanym układem zapłonowym, a w drugiej zewnętrznym. Cała sztuka to upchnięcie wszystkiego w niewielkiej obudowie.

Chciałbym podziękować Panu Mirosławowi z firmy Mactronic za przysłanie mi korpusu z odbłyśnikiem z latarki halogenowej MTG3307 do przeróbki (ta większa na zdjęciu).
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Kopara mi opadła. Latarki owszem fajne , ale ta noc.... :):D
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Cześć. Macie tam jakiegoś krótkofalowca na zmianie?
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Zrobiłem licencję przed wyjazdem, ale jeszcze nie gadałem...
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Muszę się przyznać że właśnie skończyłem czytać Waszego bloga, przewaliłem całość i jestem pod wielkim wrażeniem ponieważ wyprawa na dłuższy okres w miejsce gdzie jest zimno i ciemno to jedno z moich marzeń. A wracając do tematu, latarek pewnie macie tam więcej może dacie się namówić na jakąś sesję porównawczą z HIDami w tym pięknym otoczeniu?
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

A ja mały OT.
Jak to możliwe że na światełkach jest link do elektrody?

Jak wspomniałem o światełkach na elektrodzie to miałem nieprzyjemności.
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Nie wiem czy jest co porównywać, bo oprócz tych moich HIDów, czołówek LED innych osób, to te stacyjne są w opłakanym stanie... Są to w większości latarki halogenowe jak ta mniejsza HID na zdjęciu. Tylko, że oryginalne akumulatory żelowe są na wykończeniu i żarówka 6V/55W zabija je szybko.

Link dla "wkliw": http://www.igf.edu.pl/pl/wydarzenia/akt ... we_polarna
pier pisze:A ja mały OT.
Jak to możliwe że na światełkach jest link do elektrody?

Jak wspomniałem o światełkach na elektrodzie to miałem nieprzyjemności.
Jedno i drugie forum powinno się uzupełniać. To co jest pod linkiem na elektrodzie wrzuciłem dawno i nie chciałem tego teraz powielać na Światełkach.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Fajnie że udało Wam się razem pojechać jako para. Moja żonka była latem na Spitsbergenie parę lat temu i trochę tęskniliśmy :)

Może warto byłoby zainteresować ekipę metalohalogenami by walczyć z depresją?
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

androot pisze:Zrobiłem licencję przed wyjazdem, ale jeszcze nie gadałem...
Z EU-026 miałbyś niezłe branie. Daj znać na PW QRG to zrobimy parę QSO.
Pozdrawiam, M
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Gdyby nie udało nam się razem to nie pojechalibyśmy :) Twoja żona była krócej bo z tego co mi pisała to 2 miesiące. My jesteśmy tu już pół roku i będziemy kolejne tyle.

Mam jeden palnik MH 150W i jest kilka nieużywanych przetwornic 150 i 400W do sodówek. Można z tego coś wykombinować. Jednak nam chyba nie jest jakoś źle. To już inne czasy niż kilkanaście lat temu. Jest internet, TV sat, można opalać się w blasku monitora :)
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

androot pisze:Link dla "wkliw": http://www.igf.edu.pl/pl/...wyprawe_polarna
Sam to wczoraj znalazłem i strasznie kusi.

Ech... powiem Ci że gdybym na wiosnę nie podpisał umowy o pracę która całkiem przypadła mi do gustu to na 100% byłbym chętny na taki wyjazd. A w obecnej sytuacji szkoda mi z tego rezygnować dla przygody. Ale może jeszcze kiedyś się zdecyduje.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mam pytanie. Ile wyniosła cie obudowa?
I co to za odbłyśnik? Plastik czy coś innego?
Jak oceniasz jakość obudowy.
Przyznam szczerze że nie wchodziłem w linka do elektrody.
Wolał bym jak by na tym forum była cała recenzja twojego projektu.
Ale to tylko moje prywatne odczucia, troche mnie drażni jak chce coś przeczytać a tu troche textu i tylko kolejny link do innej strony, a potem 20 zakładek w przeglądarce.
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Link prowadzi nie do wyszukiwarki, a do konkretnego tematu.
Obudowa jest z plastiku. Odbłyśnik musi być metalowy.
Mniejszą latarkę odkupiłem od kolegi za 10zł.
Większą dostałem do przeróbki gratis.
ODPOWIEDZ