Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

tomeksz68 pisze: Powiem tak 100% fajny wygar ale na chwilę - szkoda akumulatora, 35% w zupełności wystarcza do jeżdżenia na rowerze
A ja praktycznie cały czas używam 100%. Często jako oświetlenie stacjonarne skierowane w sufit i dzięki temu, że jest kontrola temperatury latarka ciągle świetnie działa. Sprzęt jest rewelacyjny pod względem jakości. Jeśli chodzi o ilość światła to mam mieszane uczucia ale to pewnie dlatego, że to moja pierwsza "lepsza" latarka.

Mam razem 6 trybów bez ukrytych 5-30-60-100%-beacon (krótki 100% co 1s)-stroboskop 16Hz 100% - IMHO to wcale nie jest dużo i nie ma kłopotów z przełączaniem.
>> >>
Pozdrawiam
misioooo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioooo »

I mam.
Tryby nie ukryte, bez pamięci: 3-10-30-60-0,5-100
Instrukcja przeczytana, obsługa banalna i tak jak chciałem :)
Świeci przy 60... Potwornie jak na maluszka, czyli tak jak miało być.
3 elegancko mi się udała na spacery z psiakiem, spokojnie można omijać dziury i duże, psie g###a ;) Prawdopodobnie będzie jak sądziłem, ponad 30 nie będzie używana, chyba że dla WoW :)

Greg dzięki!
GregForce L2P T5
Pozdrawiam - Paweł
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Aktualnie dostępne są latarki w wersji z nowym oprogramowaniem, czyli trzema trybami programowalnymi indywidualnie przez użytkownika.

Kompletny opis parametrów sterownika znajduje się w tym wątku na forum.
gordom
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 15:08
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: gordom »

Witajcie.
Proszę o radę. Jestem na etapie ustalania trybów. Latarka ma być na rower (podstawowe zastosowanie) i EDC. Ponieważ chcę mieć zabezpieczenie termiczne oraz stroboskop tryby ukryte nie wchodzą w grę. Włącznik reverse bez pamięci trybów (start od pierwszego domyślnego).

Myślałem nad taką konfiguracją:
15-30-60-100%-moon-5%-[stroboskop 4Hz 10% - jazda nocna]-[stroboskop 4Hz 25% - jazda dzienna]-[stroboskop pozycyjny 100%].

Trochę dużo ale zakładam, że od 60% w górę to raczej z rzadka będą używane.

Mam pytanie o ten ostatni stroboskop pozycyjny ("alarmowy"). Jaka powinna być częstotliwość i długość błysków? Jest to jakoś ogólnie przyjęte? Widziałem, że niektórzy biorą 1 krótki błysk 100% co 1 s, inni 50% przy częstotliwości 0,5Hz. Możecie doradzić?
Pozdr,
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

zapoznaj się z nową ofertą Grega, który oferuje sterownik umożliwiający samodzielne konfigurowanie trybów. (http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9636)

Natomiast skupiając się na tym co podałeś to według mnie trochę za dużo trybów. Wiadome, że każdy ma inne upodobania, ale ja mam u siebie 4 tryby i czasem wydaje mi się, że to za dużo ;)

Na rower polecam 5-30-60-100, 5 - w mieście przy latarniach dobre jako lampa sygnalizacyjna, 30 - Najczęściej wykorzystywany tryb przeze mnie, takie 'must have' bo dobrze oświetla drogę, a jest bardzo oszczędnie. 60 - bardzo jasno ale wciąż oszczędnie, no i 100 - długie światła, lubię szczerze mówiąc w tym trybie jeździć, mając oczywiście na uwadze ostrożność żeby nie oślepiać tych z na przeciwka.
Jak dla mnie te 4 tryby są optymalne na rower, ale też na EDC, choć tu przydał by się moon, np. jako tryb ukryty. U Ciebie jest 15-30-60-100, według mnie różnica między 15 i 30 będzie bardzo nie wielka.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Na rower więcej niż 3 tryby typu 5-30-100 to porażka ergonomii, stobo do niczego się nie przydaje a 3 stroboskopy to już masochizm lub chęć nabawienia się epilepsji :wink:
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Gordom mamy akurat podobne plany co do latarek.
Moje 15-30-60-100-strobo 15%- moon i alarmowy 100% 0,5Hz daje mi niemal wszystko co trzeba. Niestety, zazwyczaj pewność się ma po zobaczeniu co z jaką mocą świeci, pozycyjne 15% na miasto to niepotrzebnie dużo, tym bardziej strobo. 5% powinno absolutnie wystarczyć.

Może warto właśnie poczekać na wersję samo-ustawialną z pojemniejszym procesorem.
civic9
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 04 lis 2012, 22:55
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: civic9 »

Hej,

a kiedy jest spodziewana wersja extended?
Głównie chodzi mi o kontrolę temperatury.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 sty 2013, 16:40 przez civic9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Końcem stycznia, cena będzie wyższa od wersji standard o 35 zł.

[edit] W produkcji najwcześniej w połowie lutego, aktualnie projekt w toku.
Ostatnio zmieniony sobota 26 sty 2013, 21:08 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelec
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 15:37
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Strzelec »

Ja też nabyłem latarkę dla taty.
Neutralna biel, SMO.
Tryby 100%, 35%, 2%, bez pamięci, reverse click.
Sam przetestowałem i jestem zadowolony z wyboru.
Super prosta obsługa. Maleństwo o dużych możliwościach.

Dzięki.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: W11 »

Takie szybkie pytanko do Greg'a, czy dioda XM-L2 T6 3C ma taki sam odcień światła jak XM-L T5 4B a jest jednocześnie o 21% jaśniejsza od poprzedniczki?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj W11,
XM-L T5 4B ma temperaturę barwową około 4500K, XM-L2 T6 3C około 5000K czyli jest chłodniejsza. Nie znacznie, ale jednak.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Tak się tylko podepnę.

Mam Fenixa E50 (XM-L T6) i zastanawiam się jak w porównaniu do niego świeci gregowa L2P. Gdyby ktoś czasem porównywał, to będę wdzięczny za info :?:
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

w lecie mam ją na rowerze, a zimą...


Obrazek
Sztetke
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 22:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sztetke »

Witam wszystkich. Od wtorku jestem bardzo zadowolonym posiadaczem SF L2P.

Mój zestaw zawiera m.in.:
- diodę XM-L T5 4B,
- reflektor OP,
- włącznik forward click,
- sterownik 8xAMC7135 z oprogramowaniem v. 1.1 czyli ten programowalny.

Latarkę otrzymałem odpowiednio zapakowaną i czysto złożoną. Modyfikacje wykonane są bardzo starannie np. zmieniony styk minusowy czy miedziane wypełnienie głowicy. Wszystko co trzeba potraktowane smarem (chyba) sylikonowym. To akurat mi nie przypasowało ponieważ gwinty chodziły z wyraźnym tarciem dlatego usunąłem smar i zastąpiłem go olejem sylikonowym. Operację trzeba będzie częściej powtarzać za to chodzi teraz wyraźnie ciszej i bardziej gładko. Ot i tyle.

Świetna robota Kolego greg. Bardzo dziękuję.

Tryby, które zaprogramowałem trochę odbiegają od forumowego standardu tzn.

- Brak pamięci ostatniego trybu
- 1 tryb: 100% czyli wygar zawsze na dzień dobry pod ręką. Nie jest to najczęściej przeze mnie używany tryb ale gdy będzie potrzebny, ma być dostępny bez żadnych ceregieli. Takie trochę taktyczne podejście.
- 2 tryb: 0,25% jako najczęściej używany np. do przyświecenia notatnika, zamka, co by kluczem trafić, czy poszukać czegoś, co tam akurat wpadło pod fotel w samochodzie. Nie oślepia, jest dyskretny, w większości sytuacji wystarczający.
- 3 tryb: 25% jasny a przy tym bardzo oszczędny. Spokojnie wystarczający także na rower. Termicznie bezpieczny bez żadnych ograniczeń, nawet w bezruchu.

Super sprzęt. Polecam wszystkim.
ODPOWIEDZ