Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zrobić zrobię, choć to cudo jest bardzo dziwne...ma 9 akumulatorów 18650...Nie mam za cholerę pojęcia jak to jest połączone. Z pakietu wychodzą 4 przewody. Napięcie na pakiecie to 12,43V ale nijak ma mi się to do 9 akumulatorów...

Pakiet w koszulce termo do tego przyklejony czymś niesamowicie mocnym, więc narazie wiele nie kombinowałem.

Pierwszy test to naładowanie całości i podłączyłem do lapa - aktualnie lapek Asus, 17 cali, C2D P7350, ATI 3470, 320GB + ekran na 40% + włączone WiFi + radio online poprzez winampa + GG + FF i lapek działa już godzinę a bateria wskazuje że pozostało jej 60% (napięcie ustawione na 19V).Nie jest źle, choć fabryczna bateria 5200mAh i 14,8V (dane z baterii) daje rady nawet 4 godziny, jednak tam chyba jest inny system zasilania - inne przetwornice itd (step down) a tutaj mamy step up, potem stepdown i straty gotowe :P
ILPT
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

skaktus pisze:Zrobić zrobię, choć to cudo jest bardzo dziwne...ma 9 akumulatorów 18650...Nie mam za cholerę pojęcia jak to jest połączone. Z pakietu wychodzą 4 przewody. Napięcie na pakiecie to 12,43V ale nijak ma mi się to do 9 akumulatorów...
3S3P? 4 przewody pasują a napięcie na celę wychodzi 4,14V
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

megabit pisze:
skaktus pisze:Zrobić zrobię, choć to cudo jest bardzo dziwne...ma 9 akumulatorów 18650...Nie mam za cholerę pojęcia jak to jest połączone. Z pakietu wychodzą 4 przewody. Napięcie na pakiecie to 12,43V ale nijak ma mi się to do 9 akumulatorów...
3S3P? 4 przewody pasują a napięcie na celę wychodzi 4,14V
Faktycznie, masz rację. Tłumaczyło by to też dodatkowe dwa przewody, dzięki którym mamy możliwość balansowania każdego z 3 pakietów poprzez elektronikę...

Aktualnie lapek pracuje 1 godzinę 8 minut i pozostało 50% pojemności akumulatora.
ILPT
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

DNF, ja mam właśnie MH na szafie w rogu, to nie jest dobry pomysł. Niestety nie mam jak dać tego na środku bo pokój ma 2,1m wysokości :(. A różnica wtedy jest i to znaczna.

Też kupiłem 3 komplety :) jeden już pożeniłem w pracy i mam dwa piloty i pięć gniazd czyli pełny zestaw :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Chyba znacznie taniej byłoby kupić drugą nową baterię do laptopa :)
Parametry tego urządzenia są bardzo przeciętne jak na cenę 450 zł...
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

skaktus pisze:Aktualnie lapek pracuje 1 godzinę 8 minut i pozostało 50% pojemności akumulatora.
Żeby nie było tak jak w moim tablecie z biedronki, niby wskazuje jeszcze ponad 25% a za chwilę sru i wyłącza się.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

greg pisze:Chyba znacznie taniej byłoby kupić drugą nową baterię do laptopa :)
Parametry tego urządzenia są bardzo przeciętne jak na cenę 450 zł...
Tylko pytanie kto tyle wydał na taki akumulator ? Ja na pewno nie ;)
pier pisze:
skaktus pisze:Aktualnie lapek pracuje 1 godzinę 8 minut i pozostało 50% pojemności akumulatora.
Żeby nie było tak jak w moim tablecie z biedronki, niby wskazuje jeszcze ponad 25% a za chwilę sru i wyłącza się.
Narazie test przerwany. 1 godzina, 15 minut, 50%, po wyłączeniu lapka stan wzrasta do 60% co raczej jest normą. Jutro rozładuję akumulator w pełni i zobaczymy ile w sumie pociągnie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 lut 2013, 20:10 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

To u mnie z zamiennikiem jest jeszcze inaczej. Pokazuje 0% a mam jeszcze ~5 minut działania.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ElSor pisze:To u mnie z zamiennikiem jest jeszcze inaczej. Pokazuje 0% a mam jeszcze ~5 minut działania.
Jeszcze lepsza sytuacja. EEE PC 1000H od Asusa. Po 3,5 godziny lapek dochodzi do 0% i przechodzi w stan uśpienia. Po wybudzeniu działa jeszcze od 40 do 50 minut. Asus stwierdził że tak czasem jest...
ILPT
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Mój dzisiejszy nabytek - 5 zestawów ogniw 18650.

Obrazek
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Św. Walenty mnie odwiedził czyli Pan z PP :P
Obrazek
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Nightmare pisze:Św. Walenty mnie odwiedził czyli Pan z PP :P
Obrazek
Nightmare ale ten pan z PP [Św. Walenty] musi Cię kochać, że przyniósł tyle dobra <zakochany>.
Żeby tak mnie ktoś pokochał oprócz pana z PP, który to w prezencie dał mi dzisiaj rachunek z PGNiG .
Chyba się pochlastam :mur:
Za to całe zło, które mnie dzisiaj spotkało kupiłem sobie płyn do dezynfekcji organizmu, a co sobie będę żałował <cwaniak>
pozdr. Tomek
adek19
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 13:26
Lokalizacja: LU

Post autor: adek19 »

Nightmare, co to jest na samym dole pod odsysaczem cyny? i te czarne patyczki po prawej?
BALDER SE-2 || UltraFire C8 XM-L 2.8A ||
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Metalowe wykałaczki dla robotów ;)
Przy driverach masz identyczne "patyczki".
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nightmare pisze: Nightmare, co to jest na samym dole pod odsysaczem cyny?
http://uk.farnell.com/bonkote/bon102/fl ... /dp/500896 ;)
Zablokowany